1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Venda76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 05.12.2018 08:46
Bydliště: Strakonicko

1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od Venda76 »

Ahoj všem.Po dlouhém tápání jsem se opět vrátil ke Golfu.Mám na vás prosím pár otázek jelikož tento motor neznám a nemám sním žádné zkušenosti.Tak tedy první otázka:když mu naložím tak mu občas,není to pravidelné jako by dojde dech.Zastavím zhasnu motor znovu nastartuji a vše je ok.Žadná kontrolka nesvítí.Nevím jak má tento motor tahat ale do 2000 je poměrně mdlí a pak jede jak z praku až do 4000.Předchozí majitel se dušuje že chip tam není? Na STK a emisích no problém? Tedy je to klasický projev tohoto motoru nebo je někde chyba? Tu prodlevu bych hodnotil podle toho co jsem zde vyčetl na spuchlé hadice podtlaku? Podotýkám že saní i EGR vyčištěn před STK.
Druhá otázka na majitele tohoto motoru: za kolik sním jezdíte? A jak jste sním spokojení? Ještě mám zaječí úmysly že bych ho prodal a šel raději do klasické rotačky.Všemožně čtu jak se tento motor sype po překročení určitého počtu km,tak mě zajímá vaše zkušenost? Já osobně si myslím že je vše o servise.Měl jsem kdysi služební Octu a na ní bezmála 700tis!
Děkuji vše za rady :lol:
Naposledy upravil(a) Venda76 dne 08.12.2018 10:48, celkem upraveno 1 x.

trah
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.08.2013 22:07

Re: 1.9 TDi-PD netáhne

Příspěvek od trah »

Ahoj. Mám Golfa 4 1.9TDi PD 85 kW, najeto 420 tis km, je tam důležitá výměna oleje a kvalita oleje, já měním po 10 tis km a dávám castrol pro PD. Okolo 2 tis otáček spíná turbo, pak letí jak raketa. Pokud je problém spadne do nouzáku, vypneš motor a nastartuješ, opět letí jak raketa. Pokud máš tento jev musíš najít závadu. Spotřebu mám 7 litrů. Já jezdím s těžkou nohou, proto se níž nedostanu

Venda76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 05.12.2018 08:46
Bydliště: Strakonicko

Re: 1.9 TDi-PD netáhne

Příspěvek od Venda76 »

Díky.Jsem rád za každou odpověd.Já se tedy taky nějak necourám a zatím co mi tak vyšlo něco málo mezi 6-7 litry.Ale je zima a já to netrápím nechám to vždy prohřát,oškrabu a pak jedu.Tedy ten projev od 2000 bude nejspíš normál?

trah
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.08.2013 22:07

Re: 1.9 TDi-PD netáhne

Příspěvek od trah »

Já se pod 7 litrů nedostanu, chci poštelovat trysky, možná to pomůže. Chce to držet otáčky motoru okolo 2tis, jinak se zanaší turbo. A jak jsem psal když spadne do nouzáku, tak přestane mít výkon. To určitě poznáš, většinou se to děje za jízdy. Každý má z PD strach, ale to je vždy jedna paní povídala a strach je na světě. Pokud budeš dávat olej pro PDéčka, motor přežije plechy.

Venda76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 05.12.2018 08:46
Bydliště: Strakonicko

Re: 1.9 TDi-PD netáhne

Příspěvek od Venda76 »

No právě mě občas spadne do toho nouzáku ale žádná kontrolka prostě nic.Jede pak jak SDi.Zastavím vypnu motor znova nahodím a jede zas jak drak.Nevím čím to je??? Akorát jsem se všiml že mě to udělá jak jsi podotkl když mu naložím z nízkých otáček.Motor tedy traktor je ale řekl bych že po zahřátí se hodně zlepší alespoň tedy u mě.Mám najeto 261tis.Starý rotačky mám najetý bych řekl dost dobře ale PD je pro mě novinka.Jasný jsou aditiva bez těch ani ránu a to i do prémiového paliva.Kdyby na to někdo kápnul bych byl rád.Jsem takový puntičkář a když je prostě chyba tak mi ti nedá spát?

Venda76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 05.12.2018 08:46
Bydliště: Strakonicko

Re: 1.9 TDi-PD netáhne

Příspěvek od Venda76 »

Ještě jsem zapoměl a co zaslepit EGR?. Mám zkušenost z rotačky že pokud jsou vstřiky ok tak se nic nezanáší

trah
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 27.08.2013 22:07

Re: 1.9 TDi-PD netáhne

Příspěvek od trah »

Ve většině případě je zanesené turbo. Zkontroluj hadičky, hlavně tu od ventilu. Egr zaslepit můžeš, taktéž ho mám zaslepený.

Venda76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 05.12.2018 08:46
Bydliště: Strakonicko

Re: 1.9 TDi-PD netáhne

Příspěvek od Venda76 »

Tak jsem vyměnil ty hadičky od podtlaku všechny na které jsem narazil.Snad budu mít pokoj.Až se uvolní místo na dílně ještě zhodím turbo a vyčistím.Dík za navedení.
Ještě dotaz za kolik tedy kdo jezdíte s PD??????

Uživatelský avatar
statix12
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4300
Registrován: 07.09.2008 22:41
Bydliště: bilina u teplic

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od statix12 »

pd leti jak z praku ? :) to nene :) heled ja mam 74 a jezdim kolem 6-7 l ... pokud ti pada do nouze .... coz poznas tak ze das treba 3jku nekde do kopce slapnes na knedlik a drzis treba 5 vterin .... ... pokud uvadne si v nouzaku coz znamena ze ti budto prefukuje nebo nedofukuje turbina .... vetsinou to bejva zasrane turbo ... problemy v podtlaku hadicky n 75 .... nebo nekde kolem banky ....nejlip juknout pres diagnostiku ...

Venda76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 05.12.2018 08:46
Bydliště: Strakonicko

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od Venda76 »

Čoveče to mě se to projevuje trošku jináč.Většinou když se courám po městě pak vyrazím mimo a potřebuju trošku dynamiky tak šlápnu a auto jako by cukne a nejede? Zastavím vypnu motor,nastartuju a je vše ok.Pak zase tak cca 3-4 dny nic ani pod zátěží.Prostě nějaký vrtoch :negative: mého PD :sorry: Teď po výměně těch hadiček jsem najel prd.To ukáže až čas :smoke: .Nebo jak píšete bude muset turbo ven a vyčistit.Ještě se chystám na hadice,taky v pravdě nepatří mezi ty těsnější.To se W moc nepovedlo.Už je mám z práce připravené jiné.Mám to štěstí že si je mohu naohýbat a svařit dle potřeby.Přemýšlím že rovnou instaluji i jiný mezichladič.Teď zrovna koumám co by tam tak sedlo.Nechce se mi před nebo těsně po vánocích vyhazovat z rodinného rozpočtu za chladič. Chci jednostraný.Nejsem zastáncem dlouhého vedení.Už tak je tam díra na reakci plynu,tak ji nechci zvětšovat.
Jinak pokud by byl někdo s Wagem tady v okolí Strakonic kdo by mě to změřil tak bych byl rád :blush:

Venda76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 05.12.2018 08:46
Bydliště: Strakonicko

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od Venda76 »

Tak se musím podělit o dnešní zážitek.Potkal jsem dneska stejného Golfíka jak mám já.A to na chlup,barva výbava atd.Až jsem se lekl když pán nastupoval do auta přidal jsem do kroku že se kvartíruje do toho mého bobka :oops: (můj nebil vidět za jiným autem :oops: ).Tak jsem se sním dal do řeči až to skončilo jízdou s jeho Golfinou.Motorizace tak též stejná 74KW jen má o poznání méně km najeto.Ale zhodly jsme se že ten můj jede o poznání líp nebo tedy o hodně líp.A já měl strach že ten můj jede pod hranou toho coby měl.Hlavně tedy ten zátah od 2000 je hodně markantní(omlouvám se předem všem 85-96KW),jen bych řekl že ten jeho je o poznání tiší. Proto by mě zajímalo jak jste na tom vy? Fakt je to moje první zkušenost s PD a za každý postřeh budu rád :good: .Na dotaz spotřeby mi odpověděl šalamounsky že za 500kč najede zhruba 430km? Je to reálné.Bohužel samo nevím za kolik má 1/l? Přišla řeč i na ty výpadky výkonu. Pán to neřeší,byl ta takový :cowb: tak nejsem o moc chytřejší

Uživatelský avatar
statix12
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4300
Registrován: 07.09.2008 22:41
Bydliště: bilina u teplic

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od statix12 »

chtelo by to na diagnostiku ... jestly ti to nehazi nejakou chybu ... muze byt problem i v tom ze ti to jede jakoby moc ... a prefukujes ... motor bejva lehce blbuvzdorny. ... tudiz kdyz prefoukne turbo hodi ho do nouze ... abys ho neznicil .... jinak ja mam axr 2003 74kw rok 2004 a taky je docela hlucny.... muzou to delat hydra ...spojka

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od d.d.t33 »

Za 500kc 430km jo to bych chtěl videt :laugh:

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od JirkaVys »

Pokud má spotřebu 3L na 100 km, pak to reálné je. Nicméně ta spotřeba rozhodně reálná není. :-D

Venda76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 05.12.2018 08:46
Bydliště: Strakonicko

Re: 1.9 TDi-PD netáhne,za kolik jedete?

Příspěvek od Venda76 »

Jak jsem psal pán vypadal že je docela :cowb: co naděláš? Mě to příšlo taky divný ale když vezmu v podtaz že ještě tady u nás se dá sehnat nafta za 25/litr tak už ti to tak divný nepřijde :adr: .Co se týká té hlučnosti mohla by to dělat asi ta spojka,mam tam záměnu dvouhmoty za klasiku.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“