1.6TD - nepasuje vackovy hridel (vyreseno)

1.6D, 1.6TD

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Viky_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 25.12.2018 14:38
Kontaktovat uživatele:

1.6TD - nepasuje vackovy hridel (vyreseno)

Příspěvek od Viky_CZ »

Ahoj vsem, jsem tu tak nejak novy a mam divnej problem s motorem.

Mam 1.6TD JX v T3 a zjistil jsem, ze mezi vackou a vymezovaci podlozkou mam silenou vuli. Myslim tim nekolik mm.
Zjistil jsem to tak, ze mi jednoho krasnyho dne vymezovaci podlozka vypadla a prestal mi otevirat vyfukovy ventil na prvnim valci, do ty doby to celkem normalne jezdilo.

Podlozka jde bez problemu vyndat a zase vratit a zda se mi, ze ostatni ventily jsou na tom uplne stejne. Nechapu ze to fungovalo.

Protoze je to rocnik 88, mam podezreni, ze tam nekdo z predchozich majitelu namontoval vackovej hridel z jinyho motoru podobnyho rocniku, napriklad verzi pro hydrostely nebo z 1.9? Mate nekdo zkusenost s rozdily tech hridelu? Podle katalogu by nemely byt zamenny.

Pripojuju obrazek. Diky.
IMG_20190105_142845B.jpg
Naposledy upravil(a) Viky_CZ dne 06.01.2019 14:14, celkem upraveno 1 x.
VW Caravelle Syncro GL '88 ... Škoda Rapid 120 '85 ... Škoda Forman Million Edition '94
Youtube playlist: Volkswagen Škoda

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: 1.6TD - nepasuje vackovy hridel?

Příspěvek od matasimek »

To není podložka ale kus jednoho hydroštelu. Zjistí jestli tam nezůstal po opravě nebo jestli na jednom z ventilů nechybí....

Uživatelský avatar
Viky_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 25.12.2018 14:38
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6TD - nepasuje vackovy hridel?

Příspěvek od Viky_CZ »

Ahoj a diky za rychlou reakci. To misto, odkud ta vec pochazi, je na fotce:
Na levym ventilu na obrazku je, na pravym neni (podle mne tam je videt vrsek ventilu s podlozkou a klinkama). Tenhle motor hydrostely mit nema.

Dneska do toho jeste vlezu a zkusim zmerit nejaky rozmery, at mam aspon nejakou referenci co je co za dily.
VW Caravelle Syncro GL '88 ... Škoda Rapid 120 '85 ... Škoda Forman Million Edition '94
Youtube playlist: Volkswagen Škoda

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: 1.6TD - nepasuje vackovy hridel?

Příspěvek od matasimek »

Já mám audi 80, 1.6 td 53kw, ročník 90 a ta hydroštely má, myslím i tvůj motor je má, podložky na seřitování ventilů jsem u VW ještě neviděl. Obecně je hrníček (hydraulické zdvihátko ventilu)to nejnamáhanější součástka, která odchází nájezdem km.
Např. u octavii se prolomí jak to vidím na fotce kolem 350 000 km. Vačka pak klepne do ventilu přímo, odjistí klínky a ventil propadne do válce. Myslím zdvihátka pasují z 1.9 tdi a origoš Ina stojí kolem 1200 kč za sadu.
https://granex.cz/autodily/skoda/octavi ... ka-voditko" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: 1.6TD - nepasuje vackovy hridel?

Příspěvek od matasimek »

Aha,... tak oprava, možná tvůj motor má fakt štelovatelné ventily. v kely jsou zdvihátka bez seřizování.
https://www.autokelly.cz/Catalog/volksw ... 9;33343386" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Viky_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 25.12.2018 14:38
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6TD - nepasuje vackovy hridel?

Příspěvek od Viky_CZ »

Blby na tom je, ze nektery lidi do toho ty hydrostely doplnovali (asi vymena hlavy nebo nevim) a ja jsem to auto koupil kdyz melo najeto 378000 :D.... takze dost tapu v historii oprav.
VW Caravelle Syncro GL '88 ... Škoda Rapid 120 '85 ... Škoda Forman Million Edition '94
Youtube playlist: Volkswagen Škoda

Uživatelský avatar
Viky_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 25.12.2018 14:38
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6TD - nepasuje vackovy hridel?

Příspěvek od Viky_CZ »

Aaa.... ted koukam na ten odkaz a nasel jsem si golf 2 taky...
https://www.autokelly.cz/Catalog/volksw ... 6;33344536" onclick="window.open(this.href);return false;

Kdyz je ten hrnicek hydraulickej, tak ma nahore rovnou plochu (pro styk s vackou) a kdyz je mechanickej, tak ma dva vyrezy po stranach a prostor na podlozku, co? Tak v tom pripade nejspis hydrostely nemam.

Edit: Jinak moc dekuju za pomoc, tohle nakopnuti jsem potreboval.
VW Caravelle Syncro GL '88 ... Škoda Rapid 120 '85 ... Škoda Forman Million Edition '94
Youtube playlist: Volkswagen Škoda

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: 1.6TD - nepasuje vackovy hridel?

Příspěvek od matasimek »

Asi to tak bude, jen přemýšlím, aby vačka tu podložku nevykopla ven? musí tam být nějak zajištěná...pak napiš jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
Viky_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 25.12.2018 14:38
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6TD - nepasuje vackovy hridel?

Příspěvek od Viky_CZ »

Neni nad to se podivat do motoru s cistou hlavou.

Ventil vypadal, ze je ve stejny poloze, jako ten vedlejsi, ale nebyl. Kdyz jsem si ted rano udelal jasno v tom, co se pohybuje a co ne, provedl jsem jednoduchy test - zatocil jsem s hrnicky.... a ten muj je zadrenej - rukou pootocit nejde, kdyz se na nej klepne, tak se hne, ale stejne nevyskoci zpatky.

Kdyz se tedka zpetne na tu fotku podivam, je to jasne videt. Achjo. :roll:

Takze nejspis vymena hlavy. :(

Ventil zustal dole, pist ho kopnul zpatky, ale protoze nedojel az nahoru, vyletela podlozka. Jeste ze tak - rozvody to diky tomu prezily.
VW Caravelle Syncro GL '88 ... Škoda Rapid 120 '85 ... Škoda Forman Million Edition '94
Youtube playlist: Volkswagen Škoda

Uživatelský avatar
Dark_cze
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 06.01.2019 08:47

Re: 1.6TD - nepasuje vackovy hridel (vyreseno)

Příspěvek od Dark_cze »

přiznám se že sem to ještě asi nevidel (no jo jsem mladej a blbej :D ) a tak sem to vyhrabal v etce a važně tam jsou podložky :)
Přílohy
ventil.png
BMW e46 320d 100kW -> Audi A4 B6 2,5 TDI 132kW -> Audi A4 B8 3,0TDI 176kW -> Polo GTI AW 147kW

Uživatelský avatar
Viky_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 25.12.2018 14:38
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6TD - nepasuje vackovy hridel (vyreseno)

Příspěvek od Viky_CZ »

To je super ze mas aspon kam kouknout (diky za obrazek). Osobaky mely hydrostely uz zrejme od roku 85/86, ale do Transportera davali jeste stary provedeni.

Dobra zprava je, ze kdybych menil hlavu, tak se da zrejme pouzit i ta novejsi, na YT jsou videa s motorama JX a hydrostelama.
VW Caravelle Syncro GL '88 ... Škoda Rapid 120 '85 ... Škoda Forman Million Edition '94
Youtube playlist: Volkswagen Škoda

Uživatelský avatar
Dark_cze
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 06.01.2019 08:47

Re: 1.6TD - nepasuje vackovy hridel (vyreseno)

Příspěvek od Dark_cze »

pokud to sedí tak bych do toho šel :D alespon budes mít klid
BMW e46 320d 100kW -> Audi A4 B6 2,5 TDI 132kW -> Audi A4 B8 3,0TDI 176kW -> Polo GTI AW 147kW

Uživatelský avatar
Viky_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 25.12.2018 14:38
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6TD - nepasuje vackovy hridel (vyreseno)

Příspěvek od Viky_CZ »

On je v tom trochu problem, protoze hydrostely udajne zerou vic oleje (mely by mit vetsi olejovy cerpadlo taky). Takze si nejsem az tak uplne jistej co je lepsi napad. Problemy s tlakem oleje ten motor mel kvuli turbu, ktery jsem ovsem uz vymenil. Nicmene... preventivne do toho leju 10W60, zlepsil se tim nabeh tlaku oleje po nastartovani.
VW Caravelle Syncro GL '88 ... Škoda Rapid 120 '85 ... Škoda Forman Million Edition '94
Youtube playlist: Volkswagen Škoda

Uživatelský avatar
Dark_cze
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 06.01.2019 08:47

Re: 1.6TD - nepasuje vackovy hridel (vyreseno)

Příspěvek od Dark_cze »

aha :) v tom připadě se pak pochlub jak jsi to dořešil :D
BMW e46 320d 100kW -> Audi A4 B6 2,5 TDI 132kW -> Audi A4 B8 3,0TDI 176kW -> Polo GTI AW 147kW

Uživatelský avatar
Viky_CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 25.12.2018 14:38
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6TD - nepasuje vackovy hridel (vyreseno)

Příspěvek od Viky_CZ »

Zkusim dat vedet, ale bude to asi chvili trvat. :D
VW Caravelle Syncro GL '88 ... Škoda Rapid 120 '85 ... Škoda Forman Million Edition '94
Youtube playlist: Volkswagen Škoda

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“