Automatické přepínání světel B7 + intenzita dálkových světel

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 661
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Automatické přepínání světel B7 + intenzita dálkových světel

Příspěvek od the_miracle »

Mám B7 r.v. 2014 s originál led/xenon světly. Jezdím na Auto režim, ale zaráží mě, že v podstatě automatika funguje pouze jedním směrem. Pokud je rozumné světlo, tak po nastarování naskočí denní svícení. Dneska jsem tak ujel cca 40 km, pak jsem podjel viadukt, kde se to přeplo na potkávačky a už se to zpět nepřepne. Věřím, že kdybych v ten moment vypnul motor a znovu nastartoval, pojedu zase na denní svícení, ale takto nepomůže ani manuální přepnutí vypínače světel a to ani jedním směrem. Když to pak vrátím nazpátek, tak to na auto rozsvítí potkávačky. Neříkám, že dnes bylo nějak extra světlo, ale pozoruji to již od té doby, co auto mám, že pokud naskočí potkávačky, šance, že to bez vypnutí motoru naskočí na denní je minimální. Že by to při jizdě bez vypnutí motoru samo přeplo z potkávaček na denní svícení jsem snad viděl jen jednou a to když jsem vjel do delšího tunelu za plného letního světla a pak zase vyjel. Naopak kolikrát jsem viděl třeba Octavii 3, jak se jim to během jízdy v lese na světlejších místech přeplo i několikrát. Není to nic zásadního, kdyby to fungovalo obráceně, bylo by to horší, jen mi jde o to, jestli je to vlastnost, že to prostě u B7 ještě nebylo tak vychytané, nebo je něco špatně nastavené.

Druhý dotaz mám k dálkovým světlům. Možná je to subjektivní, ale jsem docela nemile překvapen, jak B7 s xenony svítí. Potkávačky asi v pohodě, ale od dálkových bych čekal víc. Je vidět, že se odklopí stínitka a světla svítí dál, ale žádný zázrak... Asi tam jsou původní výbojky, auto má 4,5 roku a 116000 km, takže pokud ano, mají něco za sebou, ale i tak... čekal jsem víc. U b5.5 jsem byl zvyklý, že ke xenonům svítila ještě H7 na světelnou houkačku, to u B7 ale nění, že? Kdybych se rozhodl výbojky vyměnit, je to opruz jako u B5.5, kde jsem radši sundal nárazník a světla si vyndal, nebo to jde pohodlněji?

Díky moc za postřehy.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické přepínání světel B7 + intenzita dálkových světel

Příspěvek od Nwkt »

Mě to přepíná zpět na denní normálně

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 661
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Automatické přepínání světel B7 + intenzita dálkových světel

Příspěvek od the_miracle »

Dobrá, netuší tedy někdo, co by mohlo být "rozbité"? Na žádné chyby v diagnostice jsem nenarazil.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

tboruvka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 15.03.2017 18:52

Re: Automatické přepínání světel B7 + intenzita dálkových světel

Příspěvek od tboruvka »

U Sharana ještě funguje nastavení citlivosti světelného senzoru na páčce stěračů, jestli to nemůže být tím...
VW Sharan 2.0 TDI 125 kW DSG 2012/model 2013

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 661
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Automatické přepínání světel B7 + intenzita dálkových světel

Příspěvek od the_miracle »

Tam mám nastavení citlivosti dešťového sensoru, což je ale podle mě jeden a ten samý sensor.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

tboruvka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 15.03.2017 18:52

Re: Automatické přepínání světel B7 + intenzita dálkových světel

Příspěvek od tboruvka »

V návodu píší...ovladačem nastavte citlivost senzoru deště a světelného senzoru...tak nevím měli by tam být dva senzory, jeden dešťový a jeden světelný. Ale asi jsou pospolu na předním skle. Třeba bude někdo vědět.
VW Sharan 2.0 TDI 125 kW DSG 2012/model 2013

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické přepínání světel B7 + intenzita dálkových světel

Příspěvek od Nwkt »

Dešťovej a světelnej jsou v sobě pod zrcátkem

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 661
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Automatické přepínání světel B7 + intenzita dálkových světel

Příspěvek od the_miracle »

Tak upravuji popis problémů. Pokud auto nastartují a ono vyhodnotí, že stačí denní svícení, je to ok. V tunelu to přepne na xenon a po vyjetí zase na denní. Pokud ale startuju třeba u pumpy pod střechou, po vyjetí i na plné světlo se to na denní nepřepne. A to jsem jel proti plnému slunci.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 661
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Automatické přepínání světel B7 + intenzita dálkových světel

Příspěvek od the_miracle »

Tak dalším vysledování jsem zjistil že něco bude na tom časovém intervalu. Pokud jedu na denní, vjedu do tunelu a vyjedu, tak to hezky přepne a hned po vyjetí zase zpět. Pokud ale nastartuju na xenon a nebo projedu lesem a přepne to na xenon, ale není to takový kontrast jako tunel, může to trvat klidně 10 minut, než to přepne zpět na denní, pokud jsou dobré podminky. A nemá na to vliv ani např. tunel, pokud do něj už na xenon vjedu. Takže asi je to vlastnost.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Automatické přepínání světel B7 + intenzita dálkových světel

Příspěvek od ppfox »

ano :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 661
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Automatické přepínání světel B7 + intenzita dálkových světel

Příspěvek od the_miracle »

Tak jeste poznatek z tedka. Svetlo je, ale zadny nic velkeho. Vjel jsem pod mostek, preplo to na xenon. Zkousel jsem to prepnout na chvili na obe strany, ale nic. V cili jsem zkusil znovu nastartovat, taky nic. Kdyz jsem ale auto zamkl a na par minut opustil (cca 4 minuty), tak to zase nahodilou denní. Takže jedině trochu snížit práh toho, kdy to přepíná na xenon. S tím chováním se asi nic udělat nedá. Poradí prosím někdo, na jak hodnotu upravit, ať nemusím experimentovat? Pokud bych tedy například chtěl, aby senzor reagoval až při větší tmě? Díky.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Odpovědět

Zpět na „Denní svícení“