Car-Net

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Car-Net

Příspěvek od eauto1.cz »

jind píše:Vědět dneska že ten Activ Display pujde dodělat tak se dalo ušetřit desítky tisíc.
Pomalu s tou dodělávkou AID.

Kód: Vybrat vše

Ještě jsem neslyšel, že by to měl někdo absolutně korektně, v prvním servisu v autorizáku problém s ujetou vzdáleností a to prostě nevysvětlíš, že tam je dovybavená vyšší výbava. Hned mají všichni jasno...
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Car-Net

Příspěvek od Lukkii »

K dnešnímu dni lze už bez problému vč. km.
eauto1.cz píše:
jind píše:Vědět dneska že ten Activ Display pujde dodělat tak se dalo ušetřit desítky tisíc.
Pomalu s tou dodělávkou AID.

Kód: Vybrat vše

Ještě jsem neslyšel, že by to měl někdo absolutně korektně, v prvním servisu v autorizáku problém s ujetou vzdáleností a to prostě nevysvětlíš, že tam je dovybavená vyšší výbava. Hned mají všichni jasno...
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Car-Net

Příspěvek od eauto1.cz »

Nevěřím. Teoreticky ano, ale v praxi to nejde.
Proces proběhne a nic.
A nebo jedou některé jednotky a jiné nejedou dle verze?
Asi to chce hodně invence.
Zkoušeno právě nyní na poslední aktualizaci a smůla.
Je to oříšek.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Car-Net

Příspěvek od Lukkii »

v praxi retrofity AID už proběhly. Znám konkrétní lidi. Investice to je, ale není na tom nic. co by nebylo objeveno. Dnes (2018) se dělají novější SW verze AID, ty první byly trochu jiné.
eauto1.cz píše:Nevěřím. Teoreticky ano, ale v praxi to nejde.
Proces proběhne a nic.
A nebo jedou některé jednotky a jiné nejedou dle verze?
Asi to chce hodně invence.
Zkoušeno právě nyní na poslední aktualizaci a smůla.
Je to oříšek.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

jprichmond
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 20.02.2008 11:51
Bydliště: Ostrava

Re: Car-Net

Příspěvek od jprichmond »

Rád se podělím o pozitivní info s vyřešení problematiky Car-Net - Online Traffic Information, sice to trvalo cca 8 týdnů a několik mailů na customercare@volkswagen.de s popisem kdy a kde to nefungovalo a víte co ? Oni to opravili.. resp jsem nebyl ani v servise. Buď to napíchli na moje ID dle VIN nebo posílili server s TI nebo nevím...a je mi to vlastně jedno.
Závěr:
Poslední mail přišel v 11/2018 a od té doby to funguje na 100% což se v dnešní době dopravních komplikací velmi hodí zvláště na AID :)
Takže super.
Zdravím
Jarek

PS: je potřeba se nedat a mailovat klidně i do DE :)

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Car-Net

Příspěvek od CentriFUGA »

Máte někdo aktuální info o ceně Car-NEt ? Mám si to nechat povolovat ?
A to mí pak půjde i ten android auto a ten mirror link ?
Nějak se ztrácím co vše má dělat, co to má umět a tak ... ?
Mám v tom hokej, co je co a co to má dělat, co je zdarma, co se platí...mám klasickou navigaci discvoer media

Díky

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Car-Net

Příspěvek od Lukkii »

Car net jsou služby online (doprava, pocasi apod..) a na rok cca 2.500,-, při koupi nového první 1-3 roky zdarma. Aktivuješ sám na portálu VW.
mirrorlink je jiná služba "zrcadlení telefonu na radiu" a aktivuje se zvlášť ve VW. Cena 5-7 tis. Android auto je podslužba Mirrorlinku, v ČR ofiko nedostupná. Stáhnout ale lze, když víš jak.
CentriFUGA píše:Máte někdo aktuální info o ceně Car-NEt ? Mám si to nechat povolovat ?
A to mí pak půjde i ten android auto a ten mirror link ?
Nějak se ztrácím co vše má dělat, co to má umět a tak ... ?
Mám v tom hokej, co je co a co to má dělat, co je zdarma, co se platí...mám klasickou navigaci discvoer media

Díky
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Car-Net

Příspěvek od CentriFUGA »

Díky za odpověď. To ať si to nechají, když to neumí u auta za milion nechat v ceně...

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Car-Net

Příspěvek od eauto1.cz »

1)Počasí je fajn ale není zásadní.
2)Pumpy v okolí i s cenami jsou fajn, ale stejně jezdím na jednu dvě značky kde máš jejich slevu na kartu a víš kde jsou a ceny jsou pořád v souladu s konkurencí.
3)Doprava Traffic On Line mění zásadně funkci navigace.
Bez CarNet jedeš jen na TMC a to je v CZ slabé. Prakticky zjistíš většinou kolony dřív než je Navi nahlásí a tudíž se jim nevyhneš. TMC zná spíše dlouhodobé stavby, kolony které trvají krátkodobě jsou problém, TMC to většinou tak rychle nehlásí. CarNet zobrazuje mnohem více omezení a mnohem lépe je aktualizována a díky tomu Navi když zná komplikace a máš navoleno dynamické navádění, vyhneš se lépe komplikacím.
Další funkce a lepší prezentace viz video:

Discover Pro a CarNet


Všechny funkce máš buď v mobilu nebo v MirrorLink ale s horší ergonomií. Zásadní je, že MirrorLink jede přes mobil, ten má LTE a rychlost dat je blesková. Třetí bod dokonale nahrazuje Waze v Android Auto. Pokud ho nemáš platba za aktivaci je jednorázová doživotní. CarNet je dokonalý v jednoduchosti.
Nevýhoda je pravidelná platba služby a v připadě MIB1 a MIB2 pak CarNet jede kapku pomaleji protože neumí LTE a rychlost připojení je citelně pomalejší. Ve většině případů to nehraje roli vše se načítá postupně dřív než to zobrazuješ. Ale když něco vyhledáváš, občas to trvá. Jako u mobilu s 3G. Třeba Meteoradar srážky trvá načtení i desítky sekund.
Odkaz na CarNet VW stránky zde
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Car-Net

Příspěvek od TomCZ »

Ahoj, nechtěl jsem zakládat nově těma, ale nelze mi v autě aktivovat car-net. Dnes jsem převzal nověho Sharana, pŕidal ho přes portál do car-netu. Vygenerovalo mi to PIN. Infotaiment jsem připojil k internetu přes WLAN. Pak jdu Tlačítko Menu -> Nastavení -> car-net. Mám tam dvě volby Spravovat služby (či tak nějak) a Registrovat. (Aktivovat, jak uvádí návod, tam není). Když výběru registrovat, tak se tam objeví Konfigurační asistent on-line, kolečko se minuty a minuty točí a nic. PIN jsem neměl kam zadat. Dokážete poradit, jak to v autě aktivovat ?
Přílohy
F046AC98-996E-4AD3-9B10-8194F42B4D5A.jpeg
4FC9BBC2-FBDA-4B60-851A-64191E8F6172.jpeg
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Car-Net

Příspěvek od Lukkii »

Zkus nasledujici postup: z portalu auto opet odstran. Pak jdi do auta a proved tovarni nastaveni carnetu a wlan. Pote si opetovne vygeneruj kod a zkus znova. Na radiu nejprve vytvor wlan a pote zkus zadat kod, bude-li kam. Pokud nepujde napis mi sz a zkusime vyresit jinak.


TomCZ píše:Ahoj, nechtěl jsem zakládat nově těma, ale nelze mi v autě aktivovat car-net. Dnes jsem převzal nověho Sharana, pŕidal ho přes portál do car-netu. Vygenerovalo mi to PIN. Infotaiment jsem připojil k internetu přes WLAN. Pak jdu Tlačítko Menu -> Nastavení -> car-net. Mám tam dvě volby Spravovat služby (či tak nějak) a Registrovat. (Aktivovat, jak uvádí návod, tam není). Když výběru registrovat, tak se tam objeví Konfigurační asistent on-line, kolečko se minuty a minuty točí a nic. PIN jsem neměl kam zadat. Dokážete poradit, jak to v autě aktivovat ?
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Car-Net

Příspěvek od TomCZ »

Díky za odpověď. Nevím, co tomu bylo, ale druhý den ráno se to chytlo hned. Ono teda večer mi nešlo ani doma na mobilu/tabletu přes aplikaci se vlastně dostat k tomu kódu. Nakonec se povedlo až poměrně pozdě večer přes portál. Přitom auto bylo podle VIN nalezeno už předtím. Možná to VW aktivuje později u zcela nového auta, nebo měli nějaký výpadek.
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Car-Net

Příspěvek od Lukkii »

oni měli ted 2 večery výpadek serveru.
TomCZ píše:Díky za odpověď. Nevím, co tomu bylo, ale druhý den ráno se to chytlo hned. Ono teda večer mi nešlo ani doma na mobilu/tabletu přes aplikaci se vlastně dostat k tomu kódu. Nakonec se povedlo až poměrně pozdě večer přes portál. Přitom auto bylo podle VIN nalezeno už předtím. Možná to VW aktivuje později u zcela nového auta, nebo měli nějaký výpadek.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Car-Net

Příspěvek od TomCZ »

JO, zrovna, když jsem to pokoušel zprovoznit v novém autě :P To pak člověk vůbec neví, co se děje :-) NJ, sranda musí být. Teď se to konektí dobře.
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

loobo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 09.03.2019 11:00

Re: Car-Net

Příspěvek od loobo »

Ahoj, mam 2018 B8 s Discover Media a spokojene sem si uzival Car-Net a online navigaci pres WLAN hotspot z telefonu. Nicmene po aktualizaci telefonu (Huawei P20 Pro) na Android 9.0 (EMUI 9.0.0) mam problemy. Telefon i auto se tvari ze je pripojeno na hotspot, ale nelze se pripojit k internetu, Car-Net, ani online navigaci. Zkousel jsem jine telefony, ty jdou bez problemu. Potom jsem nekolikrat restartoval infotaiment, telefon, odebral hotspot, znovu pridal, prejmenoval....nic nepomohlo. Jina zarizeni pripojena k telefonu se bez problemu dostanou na internet. Par obrazku co to hlasi nize.

Nejaký nápad jak to zase rozchodit prosím? Předem díky za nápady.
IMG_20190309_111946.jpg
IMG_20190309_112101.jpg
IMG_20190309_112119.jpg

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“