Budíky před řidičem -> 2 verze?

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

Odpovědět
goblinN82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 26.08.2018 16:37

Budíky před řidičem -> 2 verze?

Příspěvek od goblinN82 »

Zdravím,

vybírám Passata B8 kolem roku 2015-2016 a všiml jsem si že jsou 2 typy displejů mezi budíky před řidičem (nemyslím teď Active Info display ale normální viz foto pod příspěvkem). Jeden je jakoby víc grafický a druhý spíše textový design. Jsou mezi nimi nějaké věrší rozdíly ve funkčnosti?

Obrázek

nebo

Obrázek

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Budíky před řidičem -> 2 verze?

Příspěvek od CentriFUGA »

Hlavně ten spodní je černobílý a ten první je barevný. Ten barevný je hezčí a přehlednější, myslím že ten černobílý neumí ukazovat dopravní značky...

jmc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.11.2018 18:24

Re: Budíky před řidičem -> 2 verze?

Příspěvek od jmc »

mám 6/2015 > můžu si navolit co chci, aby se zobrazovalo - jízdní data, rádio, navigace, telefon, jště -těď nevim co. Ten kompas v navigaci je zajímavá vopičárna - při vypnutém navigování se to zobrazuje nějak tekhle i když možná tam jsou niance ve verzích. Osobně preferuji jízdní data - okamžitou spotřebu - rád koukám na 0,0 :-)...

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Budíky před řidičem -> 2 verze?

Příspěvek od Lukkii »

černobílý ukazuje dopravní značky úplně stejně, jako barevný. Akorát černobíle.
CentriFUGA píše:Hlavně ten spodní je černobílý a ten první je barevný. Ten barevný je hezčí a přehlednější, myslím že ten černobílý neumí ukazovat dopravní značky...
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev


goblinN82
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 26.08.2018 16:37

Re: Budíky před řidičem -> 2 verze?

Příspěvek od goblinN82 »

Děkuji za odpovědi takže jde jen o kosmetický vzhled. Stejně budu ale koukat po autě co má ten barevný, líbí se mi víc :)

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Budíky před řidičem -> 2 verze?

Příspěvek od eauto1.cz »

Pro ženskou je to většinou jedno, stejně to nesleduje.
Pro toho, kdo to používá a jezdí více, je barevný fajn.
Barevný umí zobrazit více obsahu, u teploty oleje rozdíl není. Ale u jiných funkcí...

Reálně s černobílým brzdíš na dálnici, protože přehlédneš značku a auto píská pozor, omezení na 60kmh a ty brzdíš.
Sign Assist to na barevných zobrazí lépe.
-Černobílý ukáže omezení rychlosti jen na 60 ale nezobrazí pro jaká vozidla platí a za jakých podmínek.
-Barevný nezapíská protože není důvod a ukáže, že je omezení 90 vždy+60 za deště. Nebo že to je jen pro vozy nad 3.5t, nebo že to je časově omezeno na špičku a mimo špičku to neplatí, nebo je zákaz předjíždění s vlekem, to je dobrá informace, každý den jezdíš v levém a najednou jedeš s vlekem a do levého nesmíš. Ani Ti to nedojde, jak někde jezdíš častěji, přestaneš značky číst a jezdíš zpaměti, auto Ti to nahlásí.
Takže máš dokonalou info, jakou značku jsi přehlédl a že ještě stále na projížděném úseku platí a máš možnost přemýšlet, zda se na Tebe vztahuje.
To je zásadní když ten barevný umí tři značky najednou+jejich omezení, dozvíš se přesně co a jak a nedojde k omylu, vypadá to jako maličkost, většině lidí to vůbec žíly netrhá, ale za dva vážné přestupky v jednom roce se berou papíry :idea: V zahraničí jsou na značky a cizince hákliví, a eura pak rozhazuješ jak večerníček noviny :)
Ten, kdo tvrdí, že značky čte, a sign je pro blbce, toho bych poslal ať se jde projet do velkoměsta, třeba Berlín. Tam je značek, že to nemáš šanci stíhat číst a že to ani AID nestíhá všechno zobrazovat :laugh: (V místech s přechodným značením, stavby, omezení)

Podobné to je u jiných funkcí, čtení zpráv, vejde se více textu, lépe se to čte.
Navi umí více typů a tvarů křížení silnic a křižovatek, takže černobílá ukáže křižovatku tvaru T ale barevná ukáže, že to není T ale spíše X bez jedné silnice a ty vidíš reálný tvar a neodbočíš chybně!
CD Text, MP3 Text, Radio Text, výstrahy, vše je na lepší úrovni, dozvíš se, která přesně žárovka má závadu, né že je závada na osvětlení, jako u černobílého a pak běháš okolo auta a nemůžeš najít co nesvítí, u barevného víš přesně, zadní levá brzdovka na vleku a je jasno :good:

Předchozí generace barevného a jeho prezentace je pro zajímavost zde, ale Passat má novější verzi, která toho umí zase více a lépe zobrazovat současně a zobrazí ještě více obsahu.

Samozdřejmě u aut s černobílým je možné dovybavit barevný.
Přílohy
file-2.jpg
file-2.jpg (23.37 KiB) Zobrazeno 3218 x
file-1 (1).jpg
file-1 (1).jpg (27.4 KiB) Zobrazeno 3218 x
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Budíky před řidičem -> 2 verze?

Příspěvek od CentriFUGA »

Souhlas - zobrazování značek je perfektní, občas, třeba při nějakém manévru na okruhu nějakého většího města můžeš značku i s dodatkovou tabulkou přehlídnout a ta to hodně pomůže.

Jak píšeš Berlín - samá značka.
Já tohle mám v údolí kolem Zell am See - Zillertall. Tam jedeš 60km o okresce, ale co 100metrů je nějaká značka 80km/h, 70m/, zákaz předjíždění vyjma traktorů. Tam je to na tohle hrozné, takže tam se taková věc opravdu hodí, protože na každého nejsou Rakouští policajti hodní jako na mě (= rozuměj, že přehlídneš značku obec, protože koukáš jak tam je nový lyžařský vlek, začneš brzdit, když dojíždíš podezřele rychle auta před sebou, ještě se o tom začneš bavit se spolujezdci a v tu ránu ti otec ze zadního sedadla nahlásí "ty vole, policajt s radarem" ... pak jen čekáš, kde to vybírají, na konci tě zastaví starší policajt spolu s Italem, který jel mým tempem za mnou..., oznámí ti, že jsi jel v obci 71km/h, vysvětlíš mu, že jsem Českej ko*ot, co přehlídnul značku, a on ti řekne, že tím, že jedu teprve na hory, mám to za "special preis" /mezitím koukne, jestli kolega má co dělat a nezajímá se co dělá/, řekne ti, že pokuta za tento přestupek je 80-100€, ale special preis znamená 35€ a ty mu vítězoslavně poděkuješ, vytáhneš 35€ a s tím, že tolik by ti nestačilo možná ani v Česku, natož v Rakousku odjíždíš lyžovat a máš z toho vlastně ještě pěkný zážitek, že ne všude jsou policajti parchanti a vysazený na Čecháčky...)

jmc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.11.2018 18:24

Re: Budíky před řidičem -> 2 verze?

Příspěvek od jmc »

A-ha, dobrý info. Tak a teď jsem smutnej, že mám jen ČB verzi. A čte to značky kamerou nebo to bere data z navigace?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Budíky před řidičem -> 2 verze?

Příspěvek od tornado1 »

není problém vyměnit za barevný
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Jami123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 233
Registrován: 18.02.2019 07:56

Re: Budíky před řidičem -> 2 verze?

Příspěvek od Jami123 »

co to obnáší? nový budíky nebo jen display?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Budíky před řidičem -> 2 verze?

Příspěvek od tornado1 »

Budiky
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Jami123
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 233
Registrován: 18.02.2019 07:56

Re: Budíky před řidičem -> 2 verze?

Příspěvek od Jami123 »

Bylo by číslo dílu?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“