Korekce dotankovane množství

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
kartago
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 21.01.2019 21:27

Korekce dotankovane množství

Příspěvek od kartago »

Jde upravit množství litrů kolik dotankovat?
Vždy dám asi o 10 litrů víc.
Passat B8 Variant R-line 2019
Passat B7 Variant High line 2013

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Korekce dotankovane množství

Příspěvek od Lada.s »


Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Korekce dotankovane množství

Příspěvek od Lukkii »

Ovlivnit (uživatelsky přizpůsobit) jde pouze mírně údaj o dojezdu a rezervě kalibrací ukazatele, v litrech nebo %, tedy změnou algoritmu, který jednotka využívá. Tzn. pokud někdo chce, aby mu začal "dříve svítit" ukazatel rezervy apod. To ovlivní i ukazatel "dotankovat L", ale stále to slouží jako orientace. Zbytek je na šoférovi. Za mě to, jak je to nastaveno z výroby je asi nejlepší. (tedy rozsvícení kontrolky při rezervně cca 12,8 L.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Korekce dotankovane množství

Příspěvek od JirkaVys »

Rezerva má 8L ne?

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Korekce dotankovane množství

Příspěvek od Lukkii »

Rezerva má vždy fyzicky víc, než udává výrobce. Rozdíl mezi realitou a výpočty určuje algoritmus, který počítá i s dalšími veličinami...
JirkaVys píše:Rezerva má 8L ne?
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Korekce dotankovane množství

Příspěvek od JirkaVys »

Ok, ono je to ve finále jedno, jestli 8 nebo 15L. Stejně s tím člověk najede ještě dost a já osobně to nějak nezkoumám, protože na rezervu nejezdím, natož funkce dodankovat, protože beru plnou. Ale dík za info.

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Korekce dotankovane množství

Příspěvek od Lada.s »

Asi tak, natankuju plnou a neřeším kolik ukazuje maxidot.
Proto jsem si tuto funkci vypnul, podle mě naprosto zbytečné.

Uživatelský avatar
doktor013
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 11.05.2016 13:40
Bydliště: Praha

Re: Korekce dotankovane množství

Příspěvek od doktor013 »

Lukkii píše:Rezerva má vždy fyzicky víc, než udává výrobce. Rozdíl mezi realitou a výpočty určuje algoritmus, který počítá i s dalšími veličinami...
JirkaVys píše:Rezerva má 8L ne?

jj presne tak, vůbec se na to nespoléhat... od doby, co mam po vymene DPF mensi spotřebu - cca 6,5 dlouhodobe, tak me to 2x vypeklo s dojezdem 30 km !! , takze pozor a hlidat jen rucicku z logiky veci, pocitaci neverit….předtím jsem mel dojezd 10 a bylo to ok...takze asi tak...
125 kw, BMR, Highline 2008

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Korekce dotankovane množství

Příspěvek od ppfox »

přemýšlím, jestli jsem někdy z tu dobu co mám nějakýho passata měl menší dojezd než 100 km když jsem tankoval, asi ne - ta informace vám je zhruba stejně platná, jako řešit jestli mám v autě 12,8 l nebo 11,5 l a jestli se do plný vejde 50,4 nebo 53,8 :D

p.s. doktore...10km fakt? to neděláš dobře Jaromýre...ono to nemá čerpadlo zrovna rádo :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Korekce dotankovane množství

Příspěvek od KJirka »

Když se mi onehdá před lety rozbilo to otevírání nádrže na starém CC, musel jsem dojet domů, i když to už asi 30 km ukazovalo 0km. Že ty počítadla kecaj u každýho auta, to je známá věc.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
doktor013
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 11.05.2016 13:40
Bydliště: Praha

Re: Korekce dotankovane množství

Příspěvek od doktor013 »

ppfox píše:přemýšlím, jestli jsem někdy z tu dobu co mám nějakýho passata měl menší dojezd než 100 km když jsem tankoval, asi ne - ta informace vám je zhruba stejně platná, jako řešit jestli mám v autě 12,8 l nebo 11,5 l a jestli se do plný vejde 50,4 nebo 53,8 :D

p.s. doktore...10km fakt? to neděláš dobře Jaromýre...ono to nemá čerpadlo zrovna rádo :D

jj je mozny, ze jsem tomu zrovna nepridal….co teprve starter, je to proste nocni mura, zahul pro celou soustavu, protože se to cely zavzdusni a trva to cca 5minut i dyl...nastesti mam novou baterku :) proste nedoporučuju, ale blbosti se clovek uci...porad v mym pripade

offtopic
jinak auto drzi, jezdi a jsem za to rad 85 tis. km za cca 3roky - meneno jen spotrebni věci...skoda jen ze ty ceny B6 jsou tam kde jsou...porad to vypada lip sakra nez OII...kterejma jezdi fakt cvoci btw.
125 kw, BMR, Highline 2008

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“