Dotaz na olej

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fandy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko

Dotaz na olej

Příspěvek od Fandy »

Ahojky,můžu mít za dobrou cenu olej Mogul racing 5W40. Používáte ho někdo?Jaký je?

Uživatelský avatar
bubak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubak »

Nevím jaký je ale rozhodně bych se ho nebál měli jsme ho v práci a auta nic neřikala :D záleží na tom do čeho ho chceš dát.

Uživatelský avatar
Fandy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvek od Fandy »

Do V6 TDI,do sekačky na trávu :D

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Fandy píše:Do V6 TDI,do sekačky na trávu :D


Do sekačky na trávu ne... tam patří SAE30 - taky jsem si myslel, že sekačce pomůžu slušným olejem a po 2 sezonách byl motor komplet vylágrovaný. Když jem se potom ptal, čím to bylo, technik mi odpověděl, že tam byl patrně použitý nevhodný olej - řekl jsem mu, že tam liju 15W-40 - on na to, že tam patří SAE30, že se při 15W-40trhá olejový film a motor se značně opotřebovává.

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

Co je za dobrou cenu? Nekdy dokazu za dobrou cenu sehnat to, co tam ma byt...
Born to grow.

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Deivid »

cert píše:
Fandy píše:Do V6 TDI,do sekačky na trávu :D


Do sekačky na trávu ne... tam patří SAE30 - taky jsem si myslel, že sekačce pomůžu slušným olejem a po 2 sezonách byl motor komplet vylágrovaný. Když jem se potom ptal, čím to bylo, technik mi odpověděl, že tam byl patrně použitý nevhodný olej - řekl jsem mu, že tam liju 15W-40 - on na to, že tam patří SAE30, že se při 15W-40trhá olejový film a motor se značně opotřebovává.
Ano SAE 30,ale taková drobnost,máš rovný nebo svahovitý terén?

Uživatelský avatar
Fandy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvek od Fandy »

Používám olej Mobil S 5W40,zajímá mě to co by možná alternativa,cenový rozdíl mi vychází 660k,na druhou stranu nechci do auta lejt něco o čem nic nevím.

Uživatelský avatar
Raynov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: nejblizsi putika s Prazdrojem

Příspěvek od Raynov »

Nezalezi na jmenu ale na specifikaci a VW normě např 505,00 501,00 atd. Na kazdym oleju platis jen jmeno a pritom vyrobci jako shell, castrol no proste ti lepsi to berou od jednoho a toho sameho dodavatele.

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Deivid píše:Ano SAE 30,ale taková drobnost,máš rovný nebo svahovitý terén?


Jak kde, rovný i trochu svah - ale všude je to do sklonu povoleného v návodu. Tam, kde to je hodně strmé, tam trávu sekám křovinořezem.
O svah fakt nešlo, prostě se při použití 15W-40 trhal olejový film a motor z toho důvodu šel "PÁ". Teď mám Hondu (mimochodem to je jiný kafčo) a liju do ní Mogul ALFA (přímo pro zahr. techniku SAE30).

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Deivid »

cert píše:
Deivid píše:Ano SAE 30,ale taková drobnost,máš rovný nebo svahovitý terén?


Jak kde, rovný i trochu svah - ale všude je to do sklonu povoleného v návodu. Tam, kde to je hodně strmé, tam trávu sekám křovinořezem.
O svah fakt nešlo, prostě se při použití 15W-40 trhal olejový film a motor z toho důvodu šel "PÁ". Teď mám Hondu (mimochodem to je jiný kafčo) a liju do ní Mogul ALFA (přímo pro zahr. techniku SAE30).
Měl jsem tecumseh a po 2 letech odešla,bere motor atd.Jinak taky povolený náklon dodržen.Teď máme hondu přímo do svahovitého terénu a zatím OK.Honda je na to prej dost dobrá,tak uvidíme.

Uživatelský avatar
cert
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cert »

Deivid píše:Měl jsem tecumseh a po 2 letech odešla,bere motor atd.Jinak taky povolený náklon dodržen.Teď máme hondu přímo do svahovitého terénu a zatím OK.Honda je na to prej dost dobrá,tak uvidíme.


Taky jsem měl Tecumseh - odešel teda až po sedmi letech - ale po tak půlroce používání toho 15W-40 začal špatně chytat atd. Zkrátka ten automobilový olej ho dorazil. Mimochodem tahle značka motoru je snad to nejméně v sekačkách vydrží.
Ta Honda je fakt jinde - má 5,5 koně, pořádný krouťák, super chytá a technologicky i kvalitou provedení je to paráda. Prostě jakobys sedl z Trabanta do Baworáka.

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Deivid »

naprostý souhlas.říkám,uvidíme,páč hondu máme teprve první sezónu,takže se ukáže až po 2 letech,jak se osvědčí.

Jenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 03.06.2009 21:56

Re: Dotaz na olej

Příspěvek od Jenousch »

Ví někdo rozdíly v normách VW 501.01, 505.00, 502.00 atd atd.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“