ALLTRACK zvyšující se pískání

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
ber24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.06.2019 00:53
Bydliště: Plzeň

ALLTRACK zvyšující se pískání

Příspěvek od ber24 »

Zdravím,píši zda se někdo setkal s jevem pískání z pravé přední strany auta? Mám AlltrackB7 2014.
Při rychlosti okolo 30km/h se ozývá lehký pískot pak ustane ,začne silněji v 50ce pak opět ustane začne v 90ce do 100ky a to samé ve 120ti. Tendece zvuku se vždy posune hlukem i tónem o něco výše /asi o oktávu / ve 120 až 130 km/h je to fakt nervní. Zkoušel jsem vyměnit kola-žádná změna.Ložiska nehučí na brzdy zvuk nereaguje s mechanikem jsme zkoušeli kde co a na nic jsme nepřišli.Má prosím někdo nějakou radu co s tím. Děkuji za odpovědi.

paldik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 17.11.2010 19:05
Bydliště: Liberecký kraj

Re: ALLTRACK zvyšující se pískání

Příspěvek od paldik »

Tak za me: Zalezi, jestli se jedna o aerodynamicky hluk nebo piskani zpusobene trenim. U prvni moznosti bych vyzkousel oblepit spary a okolo okna lepici paskou, u druhe moznosti pak auto roztahnout na lane ( vyloucis motorove casti) nebo ho rozjet na zvedaku.
Passat B7 Variant 2013, 2.0 TDI, CFFB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: ALLTRACK zvyšující se pískání

Příspěvek od KJirka »

jasně, je třeba vědět, jakej charakter zvuku to je. Jestli vzduch nebo tření.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ber24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.06.2019 00:53
Bydliště: Plzeň

Re: ALLTRACK zvyšující se pískání

Příspěvek od ber24 »

Tak jsem olepil přední sklo ,ale nic se nemění. Ještě jeden poznatek, když auto přejede nějaké nerovnosti , že se lehce zhoupne tak se pískání na mikrosekundu přeruší třeba párkrát za sebou. Budu dál pokračovat dle návodu výše. Jak je prosím myšleno /rozjet na zvedaku/.

paldik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 17.11.2010 19:05
Bydliště: Liberecký kraj

Re: ALLTRACK zvyšující se pískání

Příspěvek od paldik »

Nemyslel jsem jenom sklo, ale okolo svetel, kapotu atd, proste vsechny spary. Rozjet na zvedaku znamena zvednout auto do vzduchu a roztocit kola na tech 50 km kdy to piska a druhy bude poslouchat. Ale neni to 100%, kdyz nebude auto zatizene. Treba se to neprojevi, ale neznamena to, ze je to aerodynamickym hlukem. Ono to muze byt treba i malinka dirka na hadici a tisic jinych veci.
Passat B7 Variant 2013, 2.0 TDI, CFFB

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: ALLTRACK zvyšující se pískání

Příspěvek od Stefan777 »

Vím že to je asi blbost ale řešil jsem onehdy stejný problém.Všiml jsem si to jednou ve zúžení byl to takový zvuk jako kov na kov ,šlo to někde od předu aspoň jsem ten pocit vtedy měl.S rychlostí se ten zvuk měnil přesně jak popisuješ.Laboroval jsem dva týdny co to může být protože zvuk tam stále byl až jsem jednou jel autem a měl zpoždění tak jsem si nestihl koupit balení budvaru (takové to balení 8 kusů)dát do kufru jako obvykle a zvuk byl najednou pryč.Sám jsem tomu nevěřil že se ten zvuk může šířit takhle komicky v autě ,už jsem se chtěl objednat do servisu že mi něco mlátí v autě.

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

ber24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.06.2019 00:53
Bydliště: Plzeň

Re: ALLTRACK zvyšující se pískání

Příspěvek od ber24 »

Je mi jasné ,že nebude lehké odhalit příčinu.Zita vše olepím a uvidí se. Musím eliminovat vše co jde jednoduše pořešit. Jo s tím pivem je to vtipný a zároveň depresivní ,protože to může být opravdu kdejaká ptákovinka. Trochu mi nejde na rozum ty rychlostní intervaly a zhoupnutí -řek bych že to bude něco mechanického , ale aerodynamický jevy jsou nevyzpytatelné. Díky za názory

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ALLTRACK zvyšující se pískání

Příspěvek od sharik4x4 »

Já mít doma Alltracka tak si pískám taky. :laugh:
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

ber24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.06.2019 00:53
Bydliště: Plzeň

Re: ALLTRACK zvyšující se pískání

Příspěvek od ber24 »

Nojo mám ho teď měsíc a je to moc hezký,ale pískal bych si rád sám :roll:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: ALLTRACK zvyšující se pískání

Příspěvek od KJirka »

paldik píše:Nemyslel jsem jenom sklo, ale okolo svetel, kapotu atd, proste vsechny spary. Rozjet na zvedaku znamena zvednout auto do vzduchu a roztocit kola na tech 50 km kdy to piska a druhy bude poslouchat. Ale neni to 100%, kdyz nebude auto zatizene. Treba se to neprojevi, ale neznamena to, ze je to aerodynamickym hlukem. Ono to muze byt treba i malinka dirka na hadici a tisic jinych veci.
Se svěšenýma kolama to taky není řešení. To by chtělo, aby bylo auto v zátěži. Jediná možnost je asi ale válcová brzda. Tam by to poznal bezpečně. Tedy vyloučil by zvuky způsobený prouděním vzduchu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ber24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.06.2019 00:53
Bydliště: Plzeň

Re: ALLTRACK zvyšující se pískání

Příspěvek od ber24 »

Na válce se náhonem 4x4 to asi nepůjde.

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ALLTRACK zvyšující se pískání

Příspěvek od Currahee »

Ale půjde. Zavolej Motorpower do Třebotova. Má brzdu na 4x4 :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

ber24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.06.2019 00:53
Bydliště: Plzeň

Re: ALLTRACK zvyšující se pískání

Příspěvek od ber24 »

Tak jsem se objednal do M+H mají válce taky.Uvidíme co uslyšíme.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: ALLTRACK zvyšující se pískání

Příspěvek od KJirka »

Už mě to sice nebaví po stopadesátý opakovat, ale když se tu zaregistruješ, primárně s nějakou žádostí o pomoc, uváděj místo bydliště. Pak se vyhnem tomu, že tě bude někdo posílat někam do horoucích pr**l.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ber24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 01.06.2019 00:53
Bydliště: Plzeň

Re: ALLTRACK zvyšující se pískání

Příspěvek od ber24 »

OK . Dík za upozornění.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“