Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Krispi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.05.2019 12:19

Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Příspěvek od Krispi »

Ahoj všem. Omlouvám se, nevím kam přesně toto téma zařadit.
Dneska jsem si vyzvedl papíry z veteránské klubové testace. Zůstávají mi bílé značky, nechci zelené V-čka. Mám pár otázek a budu rád když mi někdo na ně dokážete odpovědět. Dostal jsem doklad o uznání testování silničního vozidla na historickou puvodnost. Dole na tomto papírku stojí, že je platná do 28.5.2021.
- Jestli to správně chápu, musím pak jet na nějakou "retestaci"? Kam se jezdí? (cele testování a Úřady mi zařídila místni STK takže vlastně ani nevím, co vše se absolvovalo).
- Znovu se vyplňují papír s žádostí na provedení testace?
- Může být auto nějak odlišné od posledního testování? Mám totiž v plánu dávat přední Siroky nárazník místo úzkého a vzadu byl už široký, když jsem si Golfa dovezl. Taky asi chci dát 4okou masku s dalkovejma...
- platí se něco za další testaci? Zase okolo 3k?
- co když další testaci už nepostoupim? Prostě se zruší nebo to funguje nějak jako technická kontrola?
Snad jsem nic nevynechal a je to vše co mě trápí a zajímá. Všem dekuju za odpověď aspoň na něco, jsem v tom jaksi nový a nevím úplně jak vše funguje.

Golf mk2, 1.6D 1984
Olomouc, GOLF MK2 1.6D 40kw, Vento 1.9TD 55kw.

Uživatelský avatar
Dani
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 394
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Příspěvek od Dani »

Ahoj, pokud máš klasický TP a bílé značky tak jsi si udělal veteránskou testaci. Ta stojí 3tis a máš osvědčení. Co to pro Tebe znamená ? Platíš 1/12 povinné ručení a když Tě někdo nabourá dostaneš vyšší částku než když nabourají normal golfa že je v dobrém stavu. Co já vím, tak 1x za 2 roky můžeš jet na další kontrolu stojí 300,- a je to jen ohledně stavu vozidla kvůli vyplacení škody. Pokud nepojedeš nic se neděje, ale při nehodě budou hodnotit vozidlo tabulkově. 1/12 platíš ikdyž na opáčko nedojedeš. Klasickou STK musíš projet 1x za 2 roky. Veterásnká testace na to nemá vliv.

Krispi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.05.2019 12:19

Re: Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Příspěvek od Krispi »

Jo takhle super. Takže Golfa můžu nějakým způsobem dobově upravit a nebude se to nějak řešit jo? Třeba ta maska a nárazník.. Jestli je to tak, jak píšeš, tak je to celkem cajk.
Olomouc, GOLF MK2 1.6D 40kw, Vento 1.9TD 55kw.

Uživatelský avatar
Dani
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 394
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Příspěvek od Dani »

Záleží o co Ti jde :-) Pokud budeš chtít obnovovat tu testaci kvůli případné nehodě a lepšímu vyplacení od pojišťovny musíš se držet originálu. Pokud Ti jde jen o 1/12 povinného ručení jedeš 1x a pak už tam nemusíš. Třeba by Ti nějaký klub vzal i dobovou úpravu to už musíš jednat s nima :-) Prakticky už můžeš jezdit pouze na klasické stk.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Příspěvek od 11mAjA11 »

S tou pravidelnou testaci si nejsem teda uplne jisty, co mas napsane v protokolu o testovani? Neni tam napsano "Pro oproštění od EKOdane" nebo necov tom smyslu? Ja sem tohle absolvoval na Skodovce a tam to mam vylozene napsane ze je auto uznane na historickou puvodnost a pro oprosteni od eko dane.
Tzv. mala testace neni podle me o pravidelne "testaci" cili kontrole testacnim komisarem.
Jelikoz to ma cerne cisla tak je to auto v normalnim rezimu povozu a vztahuje se na nej co 2 roky STK. Vyhodou testace je 1/12 rocniho pojistneho a v pripade poskozeni havarii odpovida penezni castka prave historickemu vozudlu. Je dobre vstoupit do misteprislusneho Veteran klubu ma to spostu benefitu a vyhod.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Krispi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.05.2019 12:19

Re: Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Příspěvek od Krispi »

No abych pravdu řekl, tak testace byla dělaná hlavně kvůli té ekodani. Protokol jsem dostal jen takovéj jakési malej ustrizek kde byla napsaná nějaká platnost a že uznána historická testace. Nevím přesně, sebrali mi to při přepisu že to prý nebudu potřebovat že to je ve velkém TP a tam je jen že je to zarezeno do registru historických vozidel.
Olomouc, GOLF MK2 1.6D 40kw, Vento 1.9TD 55kw.

Uživatelský avatar
Dani
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 394
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Příspěvek od Dani »

Mám Žádost o provedení testování historického vozidla asi 4 A4. Není tam nikde psáno pro oproštění ekodaně (mám ji placenou nedělal jsem kvůli ní) Bylo mi řečeno, aby v případě poškození havárii odpovídala peněžní částka historickému vozidlo, musím přijet 1x za 2 roky na kontrolu za 300,- kde potvrdí, že je auto v dobrém stavu zřejmě kvůli vyplacení od pojišťovny. Každopádně nebyl jsem tam na "opáčku". O nic jiného tam nejde. 1/12 platíš pořád dokud jsi vlastníkem a procházíš 1x za 2 roky klasickou STK.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Příspěvek od 11mAjA11 »

Takže krispi nejspis prošel tzv. "malou" veteránskou testací, ale je divne že nemá žádný protokl a zápis o testování, které musí jako majitel mít.

Obrázek
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Krispi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 19.05.2019 12:19

Re: Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Příspěvek od Krispi »

Aha ano tento papír také mám.
Olomouc, GOLF MK2 1.6D 40kw, Vento 1.9TD 55kw.

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Příspěvek od vintera »

Je testace vázána na auto, nebo na majitele? Jde o to, zda-li je přenosná i na nového majitele, nebo se musí absolvovat znovu jako u zelených značek.

Uživatelský avatar
Dani
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 394
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Příspěvek od Dani »

Je to vázané klasicky jen na majitele. Pokud prodáš další si musí udělat svou.

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Příspěvek od vintera »

Ok, a máte někdo relevantní informace jak přistupují pojišťovny k případnému plnění, pokud bude řídit vozidlo jiná osoba než vlastník, provozovatel uvedený ? Jde o to, zda-li se sjednané nízké (1/12) pojistné vztahuje i na škody způsobené jiným řidičem než vlastníkem, provozovatelem.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Příspěvek od 11mAjA11 »

Je jedno kdo řídí kdyz je k tomu zpusobily, vyplácí pojišťovna viníka a osobne bych volal PCR, pac ta skoda bude vysoka. Bavil sem se s panem co mel 110 otestovanou na cernych cislech, naboural ho zezadu motorkar a na aute byla skoda pres 100t ve finale. Znamemu bouchli tusim na 613 dvere a bylo z toho 60.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Příspěvek od vintera »

Já měl na mysli opačný případ, a to když tímto "veteránem" za 1/12 pojistného nabouráme jiného. Jak se pak pojišťovna kroutí, pokud se statut veterána a tudíž i pojistné vztahuje na vlastníka a nabourá s ním jiný řidič.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Veteránska KLUBOVÁ testace - OTÁZKY

Příspěvek od 11mAjA11 »

Pojistka je na auto, jako na kterekoli jine, testace se vztahuje na majitele toho auta.
Je uplne jedno kdo ridi. Pojistene je vozidlo nikoli ridic.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“