Pokec o Tiguanech jen tak :-)

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
martinvax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 13.06.2016 19:06

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od martinvax »

Tak mám za sebou první neplánovounou opravu - výměna spojky, podle vyjádření servisu opotřebení, najeto 84.000 km, cena 21.000,- Kč, auto v provozu od 10/2016.
Tiguan II 1.4 TSI 4motion, CL, Offroad

Novýdoro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 22.06.2019 17:31

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Novýdoro »

Ahoj, jsem tady nový a jsem čekatel na Tigouše. Objednal jsem nejsilnější TDI a nejvyšší výbavu s R-Line a něco z volitelné. Sečetli to na 1,5 mega.
Píšu sem dotaz ohledně Keyless Access, jak to máte zajištěné, aby to při prvním nákupu v supermarketu neodvezli borci z Polska na Ukrajinu. Je velmi smutné, že výrobce tyto problémy řeší 4 roky a nic ještě nevyřešil. Nebo nemáte Keyless Access?

Dík za odpověď.

Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

Řešení je GAP pojistka :-)
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

Uživatelský avatar
ToBo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.02.2008 20:45
Bydliště: SR

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od ToBo »

Novýdoro píše:Ahoj, jsem tady nový a jsem čekatel na Tigouše. Objednal jsem nejsilnější TDI a nejvyšší výbavu s R-Line a něco z volitelné. Sečetli to na 1,5 mega.
Píšu sem dotaz ohledně Keyless Access, jak to máte zajištěné, aby to při prvním nákupu v supermarketu neodvezli borci z Polska na Ukrajinu. Je velmi smutné, že výrobce tyto problémy řeší 4 roky a nic ještě nevyřešil. Nebo nemáte Keyless Access?

Dík za odpověď.
neriesim... ak ho niekto chce ukradnut, tak ho ukradne. Vyssie zmienenu GAP samozrejme mam... Vyrazne otlcenie a skrabance pomozu... :lol:
VW Tiguan 2.0TSI, 4MOT, DSG - current
VW Golf Variant 2.0 TDI - gone
HYU i40 1.7 CRDI 100kW - gone

Novýdoro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 22.06.2019 17:31

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Novýdoro »

Dík za reakci.

Co je GAP zám, ale asi nejsem dostatečně schopný a nedokázal jsem na webu najít funkční kalkulačku GAP, všude mají soudruzi pojišťováci pouze kontakt a sbírají potencionální ovečky k pojištění všeho druhu. Doufám, že na tomto foru se nevyskytují trollové ze skupiny pojišťováků a podobné doporučení není také jen snaha někoho pojistit.

Dovoluji si Vás požádat, zda někdo z Vás může zde uvést cenu nového vozu a výši měsíční, či roční pojistky v systému GAP.

Velice děkuji za případnou ochotu.

BTW: jsem ze staré školy a domnívám se, že problém se zneužitím systému Keyless Access by měl řešit výrobce, což minimálně 3-4 roky nečinil, ačkoliv problém je veřejně známý. Co je platný bezklíčový systém - relativně velice pohodlný, když k eliminaci jeho problémů pak musí člověk v kapse nosit bakelitovou krabici o velikosti větší než krabička zápalek a mechanicky to pak strkat ke znovu zprovoznění systému auta, jak za krále klacka, nebo nekvalitní a nezabezpečený systém bezklíče vypnout v řídící jednotce, ale před tím jej zaplatit. Smutné.

Uživatelský avatar
ToBo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.02.2008 20:45
Bydliště: SR

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od ToBo »

Novýdoro píše:Dík za reakci.

Co je GAP zám, ale asi nejsem dostatečně schopný a nedokázal jsem na webu najít funkční kalkulačku GAP, všude mají soudruzi pojišťováci pouze kontakt a sbírají potencionální ovečky k pojištění všeho druhu. Doufám, že na tomto foru se nevyskytují trollové ze skupiny pojišťováků a podobné doporučení není také jen snaha někoho pojistit.

Dovoluji si Vás požádat, zda někdo z Vás může zde uvést cenu nového vozu a výši měsíční, či roční pojistky v systému GAP.

Velice děkuji za případnou ochotu.

BTW: jsem ze staré školy a domnívám se, že problém se zneužitím systému Keyless Access by měl řešit výrobce, což minimálně 3-4 roky nečinil, ačkoliv problém je veřejně známý. Co je platný bezklíčový systém - relativně velice pohodlný, když k eliminaci jeho problémů pak musí člověk v kapse nosit bakelitovou krabici o velikosti větší než krabička zápalek a mechanicky to pak strkat ke znovu zprovoznění systému auta, jak za krále klacka, nebo nekvalitní a nezabezpečený systém bezklíče vypnout v řídící jednotce, ale před tím jej zaplatit. Smutné.
poslane do SZ
VW Tiguan 2.0TSI, 4MOT, DSG - current
VW Golf Variant 2.0 TDI - gone
HYU i40 1.7 CRDI 100kW - gone

Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

Povinné ručení (bonus 50 %)
Havarijní pojištění ALLRISK (bonus 50 %)
havárie
živelní událost
odcizení a vandalismus
GAP
Pojištění skel
Úrazové pojištění
pojištění řidiče a spolujezdců
9 236,- / ročně u allianz

cena vozu cca 1mil.
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

Massik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 25.08.2018 20:02

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Massik »

Novýdoro píše:Ahoj, jsem tady nový a jsem čekatel na Tigouše. Objednal jsem nejsilnější TDI a nejvyšší výbavu s R-Line a něco z volitelné. Sečetli to na 1,5 mega.
Píšu sem dotaz ohledně Keyless Access, jak to máte zajištěné, aby to při prvním nákupu v supermarketu neodvezli borci z Polska na Ukrajinu. Je velmi smutné, že výrobce tyto problémy řeší 4 roky a nic ještě nevyřešil. Nebo nemáte Keyless Access?

Dík za odpověď.
Zabezpečení-nelze nastartovat, construct, vyhledávání, pojištění vč Gap, pískování skel se zápisem do Cebie...
VW Tiguan Allspace HL 2.0 BiTDI 176kW/240k 4Motion

Cozy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.09.2016 21:16

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Cozy »

Novýdoro píše:Ahoj, jsem tady nový a jsem čekatel na Tigouše. Objednal jsem nejsilnější TDI a nejvyšší výbavu s R-Line a něco z volitelné. Sečetli to na 1,5 mega.
Píšu sem dotaz ohledně Keyless Access, jak to máte zajištěné, aby to při prvním nákupu v supermarketu neodvezli borci z Polska na Ukrajinu. Je velmi smutné, že výrobce tyto problémy řeší 4 roky a nic ještě nevyřešil. Nebo nemáte Keyless Access?

Dík za odpověď.
Mám GAP a zamykání DSG. Pořizovací cena auta 950 tis Kč, pojistka podobná jako Vranken a cena necelých 10 tis Kč.

Uživatelský avatar
intention
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 03.02.2013 01:34
Bydliště: Stověžatá

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od intention »

Cozy píše:
Novýdoro píše:Ahoj, jsem tady nový a jsem čekatel na Tigouše. Objednal jsem nejsilnější TDI a nejvyšší výbavu s R-Line a něco z volitelné. Sečetli to na 1,5 mega.
Píšu sem dotaz ohledně Keyless Access, jak to máte zajištěné, aby to při prvním nákupu v supermarketu neodvezli borci z Polska na Ukrajinu. Je velmi smutné, že výrobce tyto problémy řeší 4 roky a nic ještě nevyřešil. Nebo nemáte Keyless Access?

Dík za odpověď.
Mám GAP a zamykání DSG. Pořizovací cena auta 950 tis Kč, pojistka podobná jako Vranken a cena necelých 10 tis Kč.
Tak si říkám, jakou máte spoluúčast? Já totiž mám povinné + havárku se spoluúčastí 2.000 Kč bez omezení výše škody a platím cca. 22.000 Kč a vy tu píšete o 10.000 Kč. A to ji mám přes kamaráda.
Tiguan II 2,0 TDI 140kW 7DSG 4Motion

Uživatelský avatar
vranken
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 07.09.2016 08:45
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od vranken »

Spoluúčast mám 5tis.
Hodně záleží na zabezpečení a bonusech.
Tiguan II, 1,4tsi 110kW, DSG, 4Motion, MR17, černý, Highline plus....

Prodám orig. textilní koberce VW Tiguan Highline - nové nerozbalené !!

7lucas7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 02.09.2009 15:18

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od 7lucas7 »

1) Kola rozteč
Tiguan Allspace , Passat B8, Golf nový mají všechny VW stejnou díru ? 57,1cm středovou ?
Ptám se jestli pasují kola z Passatu i na Tiguana apod... Samozřejmě 5*112 a ET neblíže schválenému +-2 nehraje roli ET .... zajímá mě ta středová díra.

2) Převzetí vozu - nového -
Když jste si šli pro nový auto. Projeli jste ho před předáním? kontrolovali všechny funkce? nebo jen vizuální stav a zbytek se holt řeší na záruku ?
Co když třeba na laku bude škrábanec /světla zašpiněná apod... je to důvod hned zapsat a reklamovat nebo i nepřevzít vůz ??


Ptám se protože VW - Mexico kvalita může být taky bůh ví jaká a blíží se mě datum předání, přeci jen je to jiná myšlenková společnost lidí a i když VW to tam asi hlídá, pořád je to mexiská "chátra" :taunt: :rofl: co na kvalitu moc nehledí si myslím.

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

1 - ano
2 - zkušební jízda včetně zkoušky všech asistentů a funkcí je součástí předání vozu, před předání prochází auto předprodejním servisek, kde by se měly zachytit všechny možný škrábanečky, zašpinění atd...

7lucas7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 02.09.2009 15:18

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od 7lucas7 »

Mirco píše:1 - ano
2 - zkušební jízda včetně zkoušky všech asistentů a funkcí je součástí předání vozu, před předání prochází auto předprodejním servisek, kde by se měly zachytit všechny možný škrábanečky, zašpinění atd...

Tak předání takového vozu je tak minimálně na hodinu a více ? jen ať vím kolik si vyhradit času

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Pokec o Tiguanech jen tak :-)

Příspěvek od Mirco »

hoďka... pokud je k tomu protiúčet + financování tak je to další hromada... bývalý kolega předával auťák třeba 3 hodiny :158:

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“