Klima kompresor-hlucny

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
ROTL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 05.10.2015 20:31

Klima kompresor-hlucny

Příspěvek od ROTL »

Ahoj. Menil som si chladic klimy, potom dal naplnit. Pri plneni sa chlapik cudoval, ze v kompresore ostalo 40g oleja a ze on dava podla normy 10g. Od naplnenia som s klimou nesiel, az vcera a kompresor je o dost hlucnejsi ako pred tym. Moze to mat suvis s tym, ze je v komresore menej oleja, alebo je to nahoda a zacina odchadzat? Kompresor je tusim Denso. Dik

Odoslané z MI 9 pomocou Tapatalku
PASSAT Variant B7 2012 2.0TDI 103KW DSG

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Klima kompresor-hlucny

Příspěvek od Prochy01 »

Já tedy nevím, nejsem odborník, ale do teď jsem žil v tom, ze mazivo je přidáno do klimatizacniho média a tím je vlastně mazáno....slyším poprvé, ze by měl klimakompresor svou olejovou náplň.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
ROTL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 05.10.2015 20:31

Re: Klima kompresor-hlucny

Příspěvek od ROTL »

Mechanik pripojil ten pristroj a spustil cely automaticky proces plnenia. Po ukonceni chcel klimu spusti, ale kompresor nezopol. Hned povedal, ze ked auto jazdilo bez naplnenej klimy, tym padom aj bez maziva co je v systeme a tieto kopresory sa tocia stale s motorom, tak ze je urcite zadrety atd.... Az potom pozrel na vypis z toho plniaceho stroja, kde bolo ,ze odcerpal 40g oleja. Zobral diagnostiku, premazal chyby a kompresor sa rozbehol. Chladi hned a dobre, ale je urcite hlucnejsi ako pred tym. Tiez nie som odbornik...

Odoslané z MI 9 pomocou Tapatalku
PASSAT Variant B7 2012 2.0TDI 103KW DSG

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima kompresor-hlucny

Příspěvek od teekey »

Co na to rict? Bylo tam 40g, dal tam 10g. Dal tam opravdu to co tam patri, nebo mene? Bud je kompresor hlasitejsi protoze je "poskozeny" a nebo protoze ma skutecne mene oleje nez kolik ma mit. Drahe reseni zajet na novou vymenu oleje k nekomu jinemu.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

petrando30
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.05.2009 13:55

Re: Klima kompresor-hlucny

Příspěvek od petrando30 »

Na internetu se dá najít kolik náplně se do jakého auta dává viz. obr. Podle toho tam máš mít 90ml oleje. Kolik je to gramů netuším přesně, ale bude to mnohem víc než 10g. Odhadem tak 80g. Nebylo to spíš tak, že ta plnička 10g doplnila?
Přílohy
Výstřižek.JPG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Klima kompresor-hlucny

Příspěvek od KJirka »

klimakompresory z tohoto období výroby odchází dost běžně, takže bych se ani nedivil souběhu náhod.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ROTL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 05.10.2015 20:31

Re: Klima kompresor-hlucny

Příspěvek od ROTL »

Tie ml som nasiel aj ja ale gramy nie. Na vypise bolo najprv vsetko co bolo odcerpane, vakuova skuska a potom co bolo natlacene.

Odoslané z MI 9 pomocou Tapatalku
PASSAT Variant B7 2012 2.0TDI 103KW DSG

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klima kompresor-hlucny

Příspěvek od sharik4x4 »

A ty jsi nechodil na fyziku? Měrná hustota oleje je cca 900g/l , takže pokud tam má být 90ml, tak převedeno na hmotnost 81g. Stačí umět násobilku.
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Uživatelský avatar
ROTL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 05.10.2015 20:31

Re: Klima kompresor-hlucny

Příspěvek od ROTL »

No cakal som, ze niektory z miestnych fachmanov budu mat konktretnu skusenost, kolko oleja ma v klime presne byt. Dnes skocim jednemu mechamikovi, tak som zvedavy.

Odoslané z MI 9 pomocou Tapatalku
PASSAT Variant B7 2012 2.0TDI 103KW DSG

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“