KLIMA: kde je odvod vody z výparníku?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: KLIMA: kde je odvod vody z výparníku?

Příspěvek od coto.je »

Mě to přímo leje :lol: kaluže jak moře, když klima funguje :roll:
To bude tím,že jsem tam nastrčil hadici,aby mi to neteklo na nápravu a do krytu motoru :wink:

vsochy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 15.06.2009 17:53

Re: KLIMA: kde je odvod vody z výparníku?

Příspěvek od vsochy »

Mám na autě stejně dlouhou trubičku jaká je na obr. od Julinaa a je fakt, že ta hluková izolace přesně pod vyústěním té trubičky je celá rozervaná (asi jak po ní stéká voda, protože mi nepřijde, že by trubička byla nějak vyspádovaná či měla nějakou hranku tak, aby po ní nemohla voda stékat zpět na stěnu). Koukal jsem do ETKY (viz obr) a vypadá to, že by tam měla být ještě hadice (č.24) a nějaký ventil (č.25) ne?
Přílohy
Bez názvu (2).JPG
SEAT Alhambra II 1.9 TDI 85kW (AUY)

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: KLIMA: kde je odvod vody z výparníku?

Příspěvek od bodyvlk »

Hadici jsem tam dal zahradní a o ventilu jsem nikdy nepřemýšlel, tak v tom Ti neporadím, jestli tam má být nebo ne.

vsochy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 15.06.2009 17:53

Re: KLIMA: kde je odvod vody z výparníku?

Příspěvek od vsochy »

Vloudila se malá chybička, ten můj předchozí příspěvěk ja zadní klima, přední je tato (viz obr.) a ta tam z výroby skutečně žádnou hadici na odtoku nemá.
Přílohy
klima.JPG
SEAT Alhambra II 1.9 TDI 85kW (AUY)

eda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.09.2010 00:46
Bydliště: Brno

Re: KLIMA: kde je odvod vody z výparníku?

Příspěvek od eda »

Cesta z Řecka, dálnice, 37 stupňů, čili klima jela naplno. Bohužel, z koberečku (naštěstí gumovýho) spolujezdce se stal bazének. Tak co hodinu bylo třeba ho vylít, seshora odněkud z palubky na něj pořád kapala voda. Doma kontrola zespoda auta odvodu vody z výparníku, jestli není ucpanej ..a nebyl. Prostě je tak krátkej a s malým sklonem, že nekape dolů, ale teče po stěně s odhlučňovacím tapecírunkem. Jak se nasákne tapecírunk, někudy se to dostane dovnitř auta a potom kape spolujezdci na nohy. Na odvod vody jsem nasadil hadici a svedl ji pod auto. Teď znova 3Otistupňový vedra, takže klima a po hodině.. ..nic. U spolujezdce sucho a po zastavení loužička pod hadicí, pěkně tam, kde má být.. Kapalo to z ní fakt fest. Třeba to někomu pomůže. A kdoví, jestli mokrej tapec nějak nesouvisí se zamlžováním skel..
Ford Galaxy II, TDI

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: KLIMA: kde je odvod vody z výparníku?

Příspěvek od Munez »

a ze zadni klimatizace vam to tece jak?ja co je ted horko,tak sleduju jestli to nekde tece a ono nikde.aj kdyz vytahnu hadici co je napojena na zadni klimu,tak je sucha.myslite,ze je jeste male horko?nechtel bych,aby to teklo nekam do auta,ale vsude se zda byt sucho.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: KLIMA: kde je odvod vody z výparníku?

Příspěvek od bodyvlk »

Teče nebo ukapává, záleží na vlhkosti vzduchu. Ale vždy najdu u zadního kola alespoň malou loužičku či pár kapek.

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: KLIMA: kde je odvod vody z výparníku?

Příspěvek od Munez »

vim,ze predek me tece po odhlucneni,tak si to musim poresit,ale zadek aj kdyz jsem sundal hadici,tak u toho vyvodu ani naznak nejake kapky,tak mozna tece nekam jinam,ale je to mozne?jsem aj protahl ruku dovnitr pod tu plastovou krabici a ani tam naznak mokra,tak mozna je jeste brzo.bylo 26 stupnu a trasa tak 20km,tak treba chce vic
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA: kde je odvod vody z výparníku?

Příspěvek od michall »

A chladí ti to vzadu? Pokud ne, tak tam nebude ani kondenzát. Dvouzonovou klimu asi máš, že ano.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: KLIMA: kde je odvod vody z výparníku?

Příspěvek od Munez »

jo chladi to,aj trubku pod autem jsou orosene,tak proto se divim.ta krabice zadni klimatizace se sklada ze dvou casti a ve spoji je tesneni ze?asi to budu muset projit a podivat se jestli to netece jinam nez ma,akorat premyslim jak se sundava ten tapec,abych se dostal k te klime :?:

Tak jsem to rozebral a nikde ani kapka,ze by to kapalo bokem.a z hadicky taky nic netece.spis me prijde jestli se to nevypari na topeni nebo jestli to tam neuschne,protoze ja uz nevim kam by to mohlo dal jit.sundal jsem ventilator a nalel tam vodu a pekne to vyteklo hadici,takze nic ucpaneho neni
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: KLIMA: kde je odvod vody z výparníku?

Příspěvek od Munez »

a jak dlouho s tim autem jedete,ze vam z toho zadku kape?ja jedu tak kolem 25minut a ani kapka,ale predek uplne tece.aj trubky pod autem jsou orosene,ale z vyvodu nic.vsechno jsem zkoumal a vypada,ze kolem zadni klimy je sucho,takze to netece ani nekama jinama.proste to nechapu.zkusim jeste doplnit klimu,ze by to melo vetsi grady,ale fakt to nechapu
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

lubos33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.06.2011 20:41

Re: KLIMA: kde je odvod vody z výparníku?

Příspěvek od lubos33 »

eda píše:Cesta z Řecka, dálnice, 37 stupňů, čili klima jela naplno. Bohužel, z koberečku (naštěstí gumovýho) spolujezdce se stal bazének. Tak co hodinu bylo třeba ho vylít, seshora odněkud z palubky na něj pořád kapala voda. Doma kontrola zespoda auta odvodu vody z výparníku, jestli není ucpanej ..a nebyl. Prostě je tak krátkej a s malým sklonem, že nekape dolů, ale teče po stěně s odhlučňovacím tapecírunkem. Jak se nasákne tapecírunk, někudy se to dostane dovnitř auta a potom kape spolujezdci na nohy. Na odvod vody jsem nasadil hadici a svedl ji pod auto. Teď znova 3Otistupňový vedra, takže klima a po hodině.. ..nic. U spolujezdce sucho a po zastavení loužička pod hadicí, pěkně tam, kde má být.. Kapalo to z ní fakt fest. Třeba to někomu pomůže. A kdoví, jestli mokrej tapec nějak nesouvisí se zamlžováním skel..

Přesně jak píšeš jsem to měl i já. Podle foto co tu někdo dal jsem zkusil najít tu trubičku a prošťoural jsem ji drátem. Vyteklo z ní spousta vody. Tak uvidím ráno jestli to bylo fakt ucpanou trubičkou.

lubos33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 05.06.2011 20:41

Re: KLIMA: kde je odvod vody z výparníku?

Příspěvek od lubos33 »

Tak jsem opět ušetřil za servis. Stačilo si počíst zde na fóru a opravu jsem zvládl sám. Prošťoural jsem trubičku co vede od výparníku a hned mi vytekla voda. Jezdím už týden bez problému s klimou a voda vytéká tam kde má. Díky vám chlapci.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“