manžety poloos

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

manžety poloos

Příspěvek od vintera »

Potřebuji poradit jaké manžety (výrobce) poloos jsou nejtrvanlivější. Vyzkoušel jsem vícero, ale jejich výdrž v normálním každodenním provozu je tak do příští STK. Potom se objevují prasklinky a je po nich.
Více snad vydrží staré původní sundané na vrakáči. Mám aut hodně, celá rodina s nimi jezdí a nebaví mne měnit manžety. Snad jediným pozitivem je neustále čistý kloub a nové mazání.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: manžety poloos

Příspěvek od 11mAjA11 »

Lobro / GKN v nahrade, jinak orifinal..
Cokoliv jineho sou howna..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: manžety poloos

Příspěvek od vintera »

Lobro/GKN jsem právě předevčírem po 18 měsících provozu měnil na dvou golfech. Před tím také vydržely jen roky 2. A jak jsem koukal na jiná auta, tak také nesou známky prasklin. Manžety puchří i na autech co moc nejezdí.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: manžety poloos

Příspěvek od lister »

já měnil manžety poloos a řízení na G1 v roce 2011, nevím co to bylo za výrobu ale cena za všech 6 ks byla něco málo přes litr takže běžnej aftermarket. v roce 2016 jsem měnil jednu manžetu řízení (ukroucená po seřízení geometrie, moje chyba) za febi, zatím všechny ok.
známky prasklin neřeším, dokud nejsou známky vazelíny v podběhu..
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: manžety poloos

Příspěvek od vintera »

Vrakoval jsem před časem passata, bral poloosy a na nich byly manžety z materiálu co jsem nikdy neviděl. Ani guma, ani plast, spíše jako silikon. Materiál se natahoval jako guma z trenek a nikde známka stárnutí.
Raděj bych si připlatil, než čekal na vazelínu v disku.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: manžety poloos

Příspěvek od 11mAjA11 »

Na tom Passatu byly nejspise tzv. "neoprenove" pretahovaci, ty jdou pres kloub pretahnout bez demontaze z hridele, Peugeoty nektere maji nerozebiratelne vnejsi klouby od tyce poloosy a tam se hodne pouzivaly, nicmene podle prumeru je to manzata v nekolika provedenich, cili univerzalni a je k ni i pripravek na roztazeni..parkrat sem to pouzil ale zadna slava to taky neni s tou vydrzi..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: manžety poloos

Příspěvek od vintera »

Takže si zvyknout, na kontrolu destiček rovnou připravit i manžety na případnou výměnu. Jako pracné to není, ale ta černá vazelína...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“