MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
flyfish215
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 18.07.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Problem sharan 2.0tdi prosim o radu

Příspěvek od flyfish215 »

Já měl to samé,vyměnil jsem palivový filtr,nalil do nafty VIF,nalil jsem do auta ohřátou naftu aby to rozpustilo parafíny a od té doby klid.Kde tankuješ?Záleží i na kvalitě nafty.
Vw Sharan 2,0TDI Freestyle BRT 12/2006 s DPF fitrem

giro193
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 27.01.2019 14:46

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od giro193 »

Filter bol nedavno meneny tak myslim ze ten je vporiadku. Tankujem kde sa da omv,tesco,alchem, ale naposledy som natankoval na slovnaftke naftu za 1.35 tu najlepsiu som myslel ze to pomoze ale asi nie...a teraz to prezmenu zacalo dymit bielo modro. Tak uz vobec neviec co a ako

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Munez »

zdravim,potreboval bych poradit co by mohl zpusobovat skubavy start.do nedavna auto startovalo na drnc,ale ted jsou starty skubave a nebo vcera tocil asi 3x po 5s a potom chytl.ve vagu rozvody nastavene,hodnoty vstriku hned po startu dva do 0,2 a dva kolem 1 ,ale ohratim se srovnavaji.jinak kdyz uz je motor teply,tak problem se startem neni.nedavno jsem delal stk a emise jako u noveho auta.padani nafty bych asi neresil,protoze to blbe nastartovalo,ujel jsem 500m a nechal chvilku bezet,vypl a zase to melo problem.cidla vacky a kliky s otackama sedi,tak snad cidla jsou ok.jedine co me napada,tak setrvacnik je nejspis chyceny,tak jestli to nemuze delat neplechu.auto ma najete 280tkm,natankovana verva 100,mozna mu nechutna.na co se mam jeste podivat,popripade co zkoumat?start je skubavy,nekdy nastartuje a chcipne,nekdy se hada s volnobehem,ale po 3s se srovna popripade mu pridam plynu a je ok.chod na volnobeh pekny,obcas lehci zaskub,jinak auto jede uplne bez problemu.jedna se o BRT
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Cracen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.03.2018 10:45

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Cracen »

Dobrý den!
Moc vás prosím o pomoc. Dva roky vlastním Sharana 1.9 TDI,r.v.1998,81KW. V pondělí jsem přijel domů, zaparkoval jako vždy a vše bylo vpořádku. Druhý den ráno jsem chtěl odjet do práce a šaryka jsem nenastartoval. Startér točí normálně ale motor nenastartuje. Všiml jsem si že při startování, poloha klíčku na pozici 3 se rozsvítí kontrolka ABS a svítí po celou dobu startování. Po uvolnění klíčku opět zhasne. Před startováním problikne kontrolka žhavení. Když jsem si nechal otevřené dveře u řidiče , tak při startování jde cítit nafta. Tak předpokládám že čerpadlo je asi funkční.
Druhý den jsem zkontroloval všechny pojistky a relátka. Závadu jsem nenašel ale pro jistotu jsem vyměnil relé 109. A opět se mi nepodařilo auto nastartovat. Tak jsem připojil auto na VAG abych zjistil nějakou chybu. VAG nenašel nic, jenom že climatronik je vadný, ale to vím protože klimatizace je nefunkční, je prázdná a trubky poškozené. Už nevím v čem by mohl být problém proč šaryk nejde nastartovat.

Předem děkuji za jakokoliv pomoc.

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Munez »

treba kdyz si projdes to co jsem psal ja,tak ja problem oddalil.mam vychozene sachty na vstrikach,tak kdyz uz jsem mel to tesneni,tak jsem to slozil a zatim jezdim,ale je to otazka casu,muze to zacit za 100km a taky muze drzet i nekolik tisic
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

BMichal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.03.2018 06:28

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od BMichal »

Čau čau, chtěl bych se podělit o zkušenost s problémy při startování mého passatu 1.9TDI, 77kW, DPF, 2008, 360XXX km.
Začalo to lehkém pocukáváním při zahřátém motoru a na volnoběhu. Pokaždé, když jsem auto provětral, tak cukání přestalo. Tudiž jsem tento problém neřešil a myslel jsem, že je ucpanej DPF filtr. Nicméně po čase, se cukání stávalo intenzivnější a znělo to jak kdyby to jelo jen na tři válce. Až po 10 minutovém stání, motor úplně vypnul. Po 5-6 natočení chytnul a tvářil se jakoby nic. Přístrojovka a diagnostika nic neukazovala, žádnou chybu. To mě vedlo k názoru, že vstřikem to nebude a budu muset hledat jinde. Udělal se kompletně spojka s dvouhmotou ale pořád žádný rozdil. Zaměřil jsem se na palivo. Vyměnil jsem palivový filtr, ale problém stále nezmizel. Až mě napadlo, vyčistit čerpadlo v nádrži, kde mě čekal zajimavý objev. Čerpadlo bylo totálně ucpané! A to takuju jen u Benziny a OMW....navíc jen vervu. Nicméně nafta v nádrží byla černá připomínajcí vyjetý motorový olej.
Verdikt mechanika byl, že můžu tankovat kde chci, ale stejně nenatankuju tak kvalitní naftu, tak jak v Německu, odkud auto pochází.

Snad to někomu pomůže.

Paja81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.08.2020 06:05

Sharan 1.9tdi - nestartuje

Příspěvek od Paja81 »

Ahojky, snad mi někdo poradí. Sharan 1.9tdi při jízdě na kruháči zhasl motor a už nenaskočil. Točí ale nenastartuje.Díky za případnou odpověď a rady.
Naposledy upravil(a) BigBang dne 06.08.2020 20:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od michall »

Jaký je to motor? PD, rotacka?
Diagnostika byla? Výsledek?
Nějaké další projevy v okamžiku, kdy motor šel a pak ne?

Bez tohoto se nedá pohnout dál.

Doporučuji si doplnit do profilu typ auta a motor, a taky přibližné bydliště.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od hiero »

na odpoved by nestacila ani kristalova gula :D

josefmalina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 26.07.2014 16:19
Bydliště: ostrava

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od josefmalina »

dobrý den při cestě domu mě přetsal fungovat ukazatel rychlostí a pak i že nemam naftu ale mel sem pulku nadrže!ale i tak jsem jel na benzinku načepoval sem naftu ale už sem nenastartoval motor točí ale nenaskoči.ješte mi znami střikl sprej do sani vzduchu nachvily to naskočilo ale po 300mertrech zas chciplo a tim 300mertu blikalo kontrolka žhaveni je to motor 1.9TDI 85kw ford galaxy 2 dekuju předem za radu

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od hiero »

diagnostika.....ked odisli budiky je v nich imo....rele 109 atd...a mozno sprostost spinacka.....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od michall »

Nechci se mylit, ale u SAGu je immo samostatna jednotka, nikoli v budicich. To ale nic nemeni na tom, ze bez diagnostiky se moc poradit neda.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

josefmalina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 26.07.2014 16:19
Bydliště: ostrava

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od josefmalina »

received_1563754880463163.jpeg
]Tak tady je diagnostika

josefmalina
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 26.07.2014 16:19
Bydliště: ostrava

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od josefmalina »

Tak kde se nachází tak kostra?

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od hiero »

skontroluj cely zvazok...a to su chyby co sa po vymazani znovu objavili?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“