Úbytek vody

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
orgojchorchoj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 23.02.2015 15:27

Úbytek vody

Příspěvek od orgojchorchoj »

Zdravim, jsem cerstvym majitelem pasika b7 2.0 tdi 130kw dsg a ted po 3 mesicich jsem zjistil ze ubylo dost vody neni tam ani pulka nadrzky nejaka rada co to muze byt za problem? A jeste jedna vec nefunguje automaticke stlumeni dalkovych svetel cim to muze byt? Diky za rady

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Úbytek vody

Příspěvek od KJirka »

u těhle motorů se nestává, že by praskla hlava, spíš mohlo fouknout těsnění. Ale taky je možný, že je nějaká malá netěsnost v systému chlazení. Doplň to a sleduj, za jak dlouho to uteče. A automatický tlumení světel ? Seš si jistej, že ho tam máš ?

p.s. ten příspěvek do kterýho si to původně napsal, byl o nějakým rádiu, tak jsem to trochu překopal a ty příště zapřemýšlej, kam to píšeš
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

paldik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 17.11.2010 19:05
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Úbytek vody

Příspěvek od paldik »

Mam stejnou zkusenost, po 4 mesicich od koupi chladivo pryc a teklo to pres vodni pumpu. Slo to i videt, kdyz bylo sucho, tak po jizde pod rozvodama bylo mokro na krytu motoru. Auto melo najeto 123 tisic.
Passat B7 Variant 2013, 2.0 TDI, CFFB

orgojchorchoj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 23.02.2015 15:27

Re: Úbytek vody

Příspěvek od orgojchorchoj »

KJirka píše:u těhle motorů se nestává, že by praskla hlava, spíš mohlo fouknout těsnění. Ale taky je možný, že je nějaká malá netěsnost v systému chlazení. Doplň to a sleduj, za jak dlouho to uteče. A automatický tlumení světel ? Seš si jistej, že ho tam máš ?

p.s. ten příspěvek do kterýho si to původně napsal, byl o nějakým rádiu, tak jsem to trochu překopal a ty příště zapřemýšlej, kam to píšeš
Kdyz jsem ho privezl tak prave byla voda na minimum tak jsem dolejval drobet a ted po 3 mesicich neni ani pulka nadobky, jistej si nejsem ale je tam myslim automaticke stlumeni svetel a pod tim hlidani unavy to taky nevim jak funguje, diky prispevek jsem dal blbe ja vim nic lepsiho jsem narychlo nenasel

orgojchorchoj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 23.02.2015 15:27

Re: Úbytek vody

Příspěvek od orgojchorchoj »

paldik píše:Mam stejnou zkusenost, po 4 mesicich od koupi chladivo pryc a teklo to pres vodni pumpu. Slo to i videt, kdyz bylo sucho, tak po jizde pod rozvodama bylo mokro na krytu motoru. Auto melo najeto 123 tisic.
Tak pokud to bude pumpa ta se vymeni rozvody jsou v planu auto ma 185 na interval 210 cekat nebudu

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Úbytek vody

Příspěvek od KJirka »

No jestli má 185t. (a ne třeba ještě víc), tak to pumpa klidně může být. A na nic bych teda nečekal. S takovým nájezdem bych to já osobně měnil ihned. Vyfoť to přepínání, ať je jasný, o čem mluvíš.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

orgojchorchoj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 23.02.2015 15:27

Re: Úbytek vody

Příspěvek od orgojchorchoj »

KJirka píše:No jestli má 185t. (a ne třeba ještě víc), tak to pumpa klidně může být. A na nic bych teda nečekal. S takovým nájezdem bych to já osobně měnil ihned. Vyfoť to přepínání, ať je jasný, o čem mluvíš.
Přílohy
2A90A858-0D37-4F39-A18D-6CF9493056E4.jpeg

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: Úbytek vody

Příspěvek od misoR »

To su len zatackove (natacacie) svetla. Skus si to v tme porovnat jazdou pri vypnutej a zapnutej funkcii a uvidis.

orgojchorchoj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 23.02.2015 15:27

Re: Úbytek vody

Příspěvek od orgojchorchoj »

misoR píše:To su len zatackove (natacacie) svetla. Skus si to v tme porovnat jazdou pri vypnutej a zapnutej funkcii a uvidis.
Aha me bylo receno neco jinyho tak aspon uz to vim, diky

orgojchorchoj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 23.02.2015 15:27

Re: Úbytek vody

Příspěvek od orgojchorchoj »

Tak problem snad vyresen mesic bez ubytku, voda tekla pres vodni pumpu a rozvody me bylo receno za 5 minut 12
Přílohy
91B6C4D9-15BC-4ABE-B7B1-13FAADC31427.png

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Úbytek vody

Příspěvek od KJirka »

hmm, řemen v prdeli, pumpa zrovna tak, rozvody se maj dělat ve 210t. Fakt myslíš, že to má 185 t. km ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

paldik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 17.11.2010 19:05
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Úbytek vody

Příspěvek od paldik »

Mne odesla pumpa ve 130 tkm a km mam overeny.
Passat B7 Variant 2013, 2.0 TDI, CFFB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Úbytek vody

Příspěvek od KJirka »

no pumpa se stane, ale aby to odešlo obojí takhle najednou, je minimálně dost divný. A výraz "ověřený kilometry" neznám. Možná "pravděpodobný".
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

miri009
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 15.07.2011 18:27
Bydliště: Trutnov

Re: Úbytek vody

Příspěvek od miri009 »

I mě odešla pumpa ve 130 t.km., auto od novoty, takže km též skutečné.
Passat CC 2011 2,0 TDi , 125 kW, DSG
Golf Sportsvan Marathon Edition 2016 1,4 TSi, 92 kW

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Úbytek vody

Příspěvek od KJirka »

já taky hned psal, že pumpa to být může, ale byl k ní ještě řemen před roztržením, to už se mi moc nezdá.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“