Pazvuky v interiéru

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: Pazvuky v interiérub

Příspěvek od mxm1919 »

passatb3 píše:ablorhm: vím, to jsou profíci na tyto věci kovaní. Radost pohledět na jejich práci. Né jako většina těch mantáků v autorizácích. Možná by nebylo od věci se obrátit na ně a vykašlat se na reklamaci. :idea:
Spoustu věcí si člověk udělá i sám doma, aniž by tomu rozuměl. Akorát to zabere o dost víc času (o to míň peněz) a možná bude nutné koupit pár kousků nářadí (M10, M8 tisícihrany apod.), viz moje vlákno.
Do palubovky třeba bych se ale sám nepouštěl, jinak tapecy, koberce, sedačky, kufr, kapota, podběhy atd. je docela pohoda.
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od mxm1919 »

Shorty píše:K tomu hornímu se ale s tímdle asi nedostaneš, tak to bude chtít klešťema. Nicméně na odklopení sloupku do první polohy (jako když vystřelí hlavový pytel) to použít jde...ale ono to jde i samotnou rukou.
Každopádně zlatej šroubek pod krytkou z předchozích generací...
A sloupek má 3 spony kovové, první se začne nahoře, normálně rukou vyškubnout ven (s přiměřenou silou), pak se ten zbytek dá šroubovákem podebrat a vycvaknout, třetí už vysuneš.
Pak to trochu musíš chytře vysunout, tam dole jak se to rozšiřuje, tak to trochu zavazí u toho tapecu, palubky a malého trojúhelníkového skla. Ale jde to fakt jen rukou a šroubovákem :)
Měnil jsem repro na GVII, takže s tím mám zkušenost.
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

Marek Zelinka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 06.05.2018 13:20
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od Marek Zelinka »

Rypicong píše:no tak s klepáním mám také v poslední době problém, nedá se identifikovat jestli je to ze dveří nebo B sloupku.
Šáhnutí na cokoliv nepomáhá, pásy, výplně nic.
To by mě zajímalo, jako výztuhu upravili a kde jí najdu, ať jdu na jisto... :/
Taky mi tam něco klepe jak popisuješ...
Tak uvidíme jak to někdo vyřešil a zkusíme postup....
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI
Piano Black

dakob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 11.06.2018 20:11
Bydliště: Praha - Kobylisy

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od dakob »

Nemáte někdo zkušenost s drnčením dveří? Není to úplně hlasitý zvuk ale příšerně otravný, asi z toho zešílím. Většinou pomáhá se dveří jen lehce dotknout, ale zatím jsem nepřišel, jak to vyřešit trvale. Zatím nejvíc pomohlo rozepřít do dolní schránky přítelkyně rtěnku, perfektně tam sedí a trochu odtlačuje ty plasty od sebe, ale pomohlo to jen částečně.

Občas taky drnčí ten plastový dekl co vede ke zpětnému zrcátku.
Golf VII Variant HL 1,5 TSI EVO 110kW OPF 7DSG (2018)

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od mxm1919 »

Dole pod přihrádkou uprostřed je taková plastová otočná matice s torxem uprostřed, která tapec přitahuje ke dveřím.
Zkus omrknout, jestli ji máš ve svislé poloze (odemčeno) nebo horizontální (zamčeno, OK).
Jinak kdyby nepomáhalo, můžeš vždycky oddělat tapec a mrknout pod něj, jestli tam není nějaký kabel nebo kravina, co by vibrace způsobovala a za pár stovek můžeš všechno vytlumit nebo přilepit, aby nedrnčelo.
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

dakob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 11.06.2018 20:11
Bydliště: Praha - Kobylisy

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od dakob »

Díky za tip! Matice je zamčená.
Trochu jsem googlil a někdo to dokonce natočil, takže já mám přesně tentýž problém jako na tomto videu:
https://www.youtube.com/watch?v=WM7tdGy_FxM" onclick="window.open(this.href);return false;

Tady je několik tipů, jak na to, většinou se shodují v tom, že je potřeba něčím vypodložit celý ten vnitřní dveřní panel, příčinou jsou zřejmě místa, kde se panel dotýká dveřního plechu.
https://forums.vwvortex.com/showthread. ... attle-Fix-(DIY" onclick="window.open(this.href);return false;)

Vyzkouším a dám vědět.
Golf VII Variant HL 1,5 TSI EVO 110kW OPF 7DSG (2018)

mxm1919
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 21.04.2011 16:10
Bydliště: Hodonín (JMK)

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od mxm1919 »

Zkus tam nalepit zespoda na tapec tohle https://www.ahifi.cz/profidamp-neoprene-6.html" onclick="window.open(this.href);return false; (nebo ekvivalent) ;)
Golf VII 1.4 TSI CHPA (mpower 123kW) HL http://bit.do/Golfik
Passat 3C 2.0 TDi BKP (103kW) HL
OI 1.9 TDi ALH (TDIFun 94kW) RIDER
Fabia I 2.0i AZL (85kW) ELEG,KŮŽE,XEN
OII 1.9 TDi BXE (77kW) ELEG

dakob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 11.06.2018 20:11
Bydliště: Praha - Kobylisy

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od dakob »

Díky za tip, podlepeno a skutečně byla příčina úplně stejná jako v odkazovaném článku nahoře. Teď je ticho jak v hrobě.
Golf VII Variant HL 1,5 TSI EVO 110kW OPF 7DSG (2018)

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od bouky2 »

Take mam jednu cerstvou story... Auto mi zacalo najednou pri cca 1200ot drncet/rezonovat. A hlavne to bylo slyset pri brzdeni motorem. Navic nekdy to nedelalo vubec, nekdy porad. Zacal jsem patrat, a sel po zvuku. Nakonec jsem skoncil pod autem a zjistil jsem, ze to delaji hadice ktere vedou od nadrze. Presneji od napojeni do tunelu, kde vedou smerem k motoru. Cele jsem to vypodlozil gumou kam se dalo a je klid :D

Shorty1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 06.09.2018 14:34

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od Shorty1 »

Hoj, mám pocit, že jsem to tu někde četl, ale nemůžu to najít.
Každopádně se mi při zavírání a otevírání kufru (Variant) ozve takový štěrchavý zvuk. Vždy někde v půlce dráhy, jak když tam lítá takový ten plastový ťuplík. Je možný, že se z nějakého držáku uvolnil a musím odmašlit ten krycí plast dveří nebo to bude ještě něco jiného?
Díky
Golf Alltrack 1.8 TSI
Ex: Golf VII Variant 1.2 TSI

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od passatb3 »

Standardní závada to nebude. Obložení opatrně dolů a budeš moudřejší.

jiras_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.08.2016 14:12

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od jiras_ »

S tím rozmontováním 5. dveří pozor, skoro bych řekl, že není šance sundat ten černý krycí plast bez zlomení zácvaků. Je to ten nahoře uprostřed, jakoby za 3. brzdovým světlem, za ním jsou kabely a hadička k ostřikovači. Mně ho sundavali a ulomili dva ze čtyř, to jsem hned vyreklamoval a dostal nový. V práci máme dost Golfů jako testovací auta, tahá se tam spousta kabelů a všechny něco zlomeného. Ten kryt se sundavá jako první, pak ty postranní. Na každé straně je pár zácvaků, jejich problém je, že nahoře jsou široké (musí se hodně odklopit) a ke zbytku krytu je drží jen tenká "noha". Rozhodně to radši udělat, když bude teplo, ať to aspoň trochu pruží.
Golf VII Variant, 1.4 tsi 92kW

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od ablorhm »

Třeba tohle pomůže
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Shorty1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 06.09.2018 14:34

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od Shorty1 »

Vypadá to jako pěkná jebačka, asi se smířím ještě chvíli se štěrcháním :D
Ale díky moc za info a video ;-)
Golf Alltrack 1.8 TSI
Ex: Golf VII Variant 1.2 TSI

dakob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 11.06.2018 20:11
Bydliště: Praha - Kobylisy

Re: Pazvuky v interiéru

Příspěvek od dakob »

Tak jsem po pár měsících zas tady. Tentokrát začal drncet ten větší (světlý) plastový kryt co zakrývá kabely ke zpětnému zrcátku. Stačí na něj přiložit ruku a je klid. Tuší někdo, jak to sundat? Přijde mi že má docela vůli, takže by mělo stačit ho oddělat, zespodu nalepit kus "koberce" a zaklapnout.
Golf VII Variant HL 1,5 TSI EVO 110kW OPF 7DSG (2018)

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“