Servisní interval B8

3G5 / 3G2 2014 - 201.
ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Servisní interval B8

Příspěvek od ladulel »

Kolotoč: To máš teda štěstí které jen tak nikdo nemá...

Důležité razítko? Záleží jakou má tvoje auto sjednanou záruku a co stím autem budeš do budoucna zamýšlet?. Při případném prodeji asi lepší vědět servisní historie, i když ty jejich po 30tiskm není žádná výhra :D Pokuď žádnou záruku nemáš vyser se na autorizák...
Naposledy upravil(a) ladulel dne 11.01.2020 11:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Servisní interval B8

Příspěvek od ricardo »

martin_a4 píše:Tak autorizak v OV 6500 Kč , olej, kabinový filtr a brzdová kapalina. V žádném případě vlastní olej. To mi odepsali. Klasický servis do 5000 tis. To je tak důležité mít razítko VW?
Razitko do servisnej knizky ti da akykolvek servis, ktory ti vykona kontrolu a vymenu oleja atd. To je len mala ukazka pre buduceho majitela, ze si sa o auto staral. Nikde nie je napisane o potrebe mat vyhradne VW razitko. V pripade, ze chces vyuzivat garanciu mobility, tak ano, tu ju potrebujes. Ak nedovoluje autorizak priniest si vlastny olej, oslov dalsi.

martin_a4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 05.07.2011 23:22

Re: Servisní interval B8

Příspěvek od martin_a4 »

Nějak se mi to celé nezdá, ani mi nesvítí kontrolka servisu na palubovce jak u všech aut co znám. Naposledy to bylo v autorizovaném a tam dělali jen olej v těch 14200 km.v květnu 2018. Nenastavili to tak, že olej a prohlídka na 30000km nebo dva roky a v menu na displeji to odčítá kilometry a dny? Tak mi to nějak sedí když to počítám.

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Servisní interval B8

Příspěvek od ladulel »

martin_a4 píše:Nějak se mi to celé nezdá, ani mi nesvítí kontrolka servisu na palubovce jak u všech aut co znám. Naposledy to bylo v autorizovaném a tam dělali jen olej v těch 14200 km.v květnu 2018. Nenastavili to tak, že olej a prohlídka na 30000km nebo dva roky a v menu na displeji to odčítá kilometry a dny? Tak mi to nějak sedí když to počítám.
Nevím co spekuluješ ??? No tak jestli to bylo v květnu 2018 tak bys už měl dávno olej měnit a to v květnu 2019!!! Olej nemá být stejně v autě víc než rok! Já sám seru na doporučené servisní intervali a měním olej už po 10tis nebo 1rok protože 1200kč i s filtrem mě fakt nezabije! Na doporučené servisní long life intervali vw po 30tis a co píše palubní počítač na to se vyser to je k hovnu.

martin_a4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 05.07.2011 23:22

Re: Servisní interval B8

Příspěvek od martin_a4 »

Je to celé divné, když jsem psal email do VW v Ostravě kde mi dělali poslední servis i s VIN číslem a stavem kilometrů tak mi odepsali že mám měnit olej, pylovy filtr a brzdovku. Tak ty informace si cuca z prstu??? Když palubní systém tedy asi je nastaven na těch 30tis.nebo dva roky.a tím pádem se nemá měnit nic. Jo a když jsem dal požadavek do jiného VW v Třinci tak mi odepsali že jen pylovy filtr a brzdovku měnit, ne olej! Tak je někde zřejmě chyba!

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Servisní interval B8

Příspěvek od ricardo »

martin_a4 píše:Je to celé divné, když jsem psal email do VW v Ostravě kde mi dělali poslední servis i s VIN číslem a stavem kilometrů tak mi odepsali že mám měnit olej, pylovy filtr a brzdovku. Tak ty informace si cuca z prstu??? Když palubní systém tedy asi je nastaven na těch 30tis.nebo dva roky.a tím pádem se nemá měnit nic. Jo a když jsem dal požadavek do jiného VW v Třinci tak mi odepsali že jen pylovy filtr a brzdovku měnit, ne olej! Tak je někde zřejmě chyba!
V palubnom mas olejovy servis a inspekcny servis. Ja tam teda chybu nevidim. Mas rocnik 05/2016....servis si mal v 05/2018 pri 14200 km. Teraz mas 24000 km a teda si na "novom" oleji doteraz najazdil 9800 km. Pokial ti palubny vyhadzuje hlasku servis 20100 km alebo 142 dni, je to spravne. Bude ti to vychadzat opat 05/2020. Podstatne je, ktory interval nastane skor /kilometrovy alebo casovy/. Nemyl si teda, ze musis mat na palubnom cislo 30-60-90 tis. km, pretoze v tvojom pripade s takym najazdom to bude vzdy vychadzat na kazde dva roky. Z Ostravy ti teda spravne odpisali...

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Servisní interval B8

Příspěvek od ladulel »

Tak když jezdíš do autorizáku tak jim řekni ať vymění olej a filtr který už měl být dávno vyměněný po 1roce a vyser se na nějakě dopisování s nima. Zkrať jednotlivé výměny na 15tiskm nebo jeden rok a máš klid v duši...

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisní interval B8

Příspěvek od eauto1.cz »

ladulel píše:seru na doporučené servisní intervali a měním olej už po 10tis nebo 1rok
Doporučené jsou pro firmy co mají velké vozové parky berou nová a po odepsání prodají.
Pokud chceš aby to najelo maximum km tak je v naftě eko přísada okolo 7%, je ideál využít zkrácený a nejezdit více.

Píšou často lidi, že najeli v Octavii2 a Passatu B6 ..... miliony km bez problémů na interval 30tis a nevidí důvod zkracovat.
Ano, ale tehdy nebyla v naftě eko přísada. Teď ta nafta je horší a neprospívá to oleji.
Hodně se změnila i konstrukce motoru, je to o něčem jiném než kdysi.
Za další sám výrobce pro prašné regiony, uvádí doporučení zkráceného intervalu až na 7500km a kdo jezdí krátké trasy asi má jasno...

1) buď lze proměnný interval takto definovat do jednotky, aby Tě takto nebo jakkoliv jinak (15tkm/1rok nebo 10tis/rok) posílal na olejový servis
2) nebo lze změnit proměnný na pevný interval a jednotka automaticky posílá (15tkm/1rok)
3) Nebo lze změnit jen kvalitu oleje z kvalitní na horší, tím se to taky přepne na pevný interval. A nakonec nejjednodušší řešení je vynulovat olejový servis přímo na budíkách. Tím máš automaticky ten proměnný interval změněn na pevný a můžeš si to pořád každý rok nulovat bez diagnostiky hned po výměně oleje sám jednoduše.

Návod zde:
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“