Zapojení paměťového modulu pro deaktivaci start-stop

3G5 / 3G2 2014 - 201.
petrando30
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.05.2009 13:55

Zapojení paměťového modulu pro deaktivaci start-stop

Příspěvek od petrando30 »

Zdravím,
potřebuji si zapojit paměťový modul, který si pamatuje poslední volbu start-stopu. Koupeno zde:
http://www.ispshop.cz/index.php?main_pa ... cts_id=633

Do tlačítka start-stop vede asi 7 drátů viz foto.

Potřeboval bych vědět která barva je +12V, která je zem, a které dvě barvy spíná to tlačítko. Poradil by někdo?
Díky
Přílohy
zzzzzz.JPG

Uživatelský avatar
pajosII
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 09.08.2010 19:34

Re: Zapojení paměťového modulu pro deaktivaci start-stop

Příspěvek od pajosII »

Myslím ze je to pin 2 a 4, ale nejsem si jist, podívám a zitra řeknu
Golf VII 2.0 TDI, Tungsten

Uživatelský avatar
mirob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: zilina

Re: Zapojení paměťového modulu pro deaktivaci start-stop

Příspěvek od mirob »

Ahoj. Ale predsa toto ide deaktivovat cez VAG. Teraz si už hned nespomeniem presne ako (pozriem to na webe znova) robil som to aj z deaktivaciou bezpečnostných pásov . (signalizacia nezapnutia).

upravujem: teraz som to precital cele . toto je variabilnejšia uprava.

Uživatelský avatar
pajosII
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 09.08.2010 19:34

Re: Zapojení paměťového modulu pro deaktivaci start-stop

Příspěvek od pajosII »

Jestli máš tehle spínač tak je to pin 1 a 7, a tohle jsou k tomu konektory, ať to máš udělané pečlivě
Přílohy
IMG_20200110_170125.jpg
IMG_20200110_133209.jpg
Golf VII 2.0 TDI, Tungsten

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Zapojení paměťového modulu pro deaktivaci start-stop

Příspěvek od JirkaVys »

Proč to neudělat složitě, když to jde jednoduše :-D

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Zapojení paměťového modulu pro deaktivaci start-stop

Příspěvek od motorpower »

A neměl by k tomu být návod.??
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
pajosII
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 09.08.2010 19:34

Re: Zapojení paměťového modulu pro deaktivaci start-stop

Příspěvek od pajosII »

JirkaVys píše:Proč to neudělat složitě, když to jde jednoduše :-D
jak to uděláš jednodušeji, abys to měl po startu vypnuté a měl možnost to spínačem kdykoli zapnout/vypnout, to by mě zajímalo, úplně deaktivovat to je to poslední.
Golf VII 2.0 TDI, Tungsten

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení paměťového modulu pro deaktivaci start-stop

Příspěvek od CentriFUGA »

Pokud tě start stop štve, jako většinu lidí, tak nevidím důvod to mít možnost zapinat ho zpátky... Mám deaktivovano na furt a je to.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Zapojení paměťového modulu pro deaktivaci start-stop

Příspěvek od JirkaVys »

pajosII píše:jak to uděláš jednodušeji, abys to měl po startu vypnuté a měl možnost to spínačem kdykoli zapnout/vypnout, to by mě zajímalo, úplně deaktivovat to je to poslední.
A k čemu takovou věc, co ničí resp nadměrně opotřebovává/zatěžuje motor, bys potřeboval zpětně zapínat?
U žádného auta mě už nikdy víc nenapadlo vůbec pomyslet to zapnout během jízdy, ani když jsem někde stál jen tak 5-10 minut. A emisím bych stejně nepomohl, protože startem je jejich ještě víc, kor když to člověku startuje co 5 metrů v koloně :-D
Ale pokud to opravdu někdo potřebuje jednou za čas zapnout, pak je to jeho volba.
A pokud nevím jak to zapojit, tak je lepší to dát k někomu kdo to ví, než udělat více zbytečné škody :)

Uživatelský avatar
pajosII
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 09.08.2010 19:34

Re: Zapojení paměťového modulu pro deaktivaci start-stop

Příspěvek od pajosII »

Dobře, dobře chtěl jsem jenom poradit petrando30 jak to má zapojit aby nemusel deaktivovat, ale vy si to klidně vše co momentálně nepoužíváte deaktivujte a " auto vám pojede " :laugh:
Golf VII 2.0 TDI, Tungsten

petrando30
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.05.2009 13:55

Re: Zapojení paměťového modulu pro deaktivaci start-stop

Příspěvek od petrando30 »

pajosII : Díky moc. Chápu to dobře tak, že tlačítko sepne piny 1 a 7. +12V tam snad někde najdu a zem bude ten hnědý.

ostatní: Mám to jako soukromý projekt, který uskutečním až bude čas. Proto se ptám. Někdo si to vypne VAGem, někdo ne. Někdo holky, jiný vdolky.... :D

jmc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.11.2018 18:24

Re: Zapojení paměťového modulu pro deaktivaci start-stop

Příspěvek od jmc »

Hmm, mě to taky zajímá - ten paměťovej modul. Ta funkce start-stop tam je a někdy (třeba na šraňkách) jí využívám, jinak to standardně ručně vypínám. A tedy modul, co mi umožní držet poslední volbu, je přesně ono. Počkám tedy jak Ti instalace dopadne a pak se možná budu taky inspirovat teda.

petrando30
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.05.2009 13:55

Re: Zapojení paměťového modulu pro deaktivaci start-stop

Příspěvek od petrando30 »

Ono už to dopadlo dobře mnohokrát ...(i na jiných než koncernových autech - Dacia, Nissan)

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=213&t=352279
https://forum.skodahome.cz/topic/131980 ... m/page/12/

Jde jen o to najít správné dráty, ke kterým to připojit.

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení paměťového modulu pro deaktivaci start-stop

Příspěvek od eauto1.cz »

CentriFUGA píše:Pokud tě start stop štve, jako většinu lidí, tak nevidím důvod to mít možnost zapinat ho zpátky... Mám deaktivovano na furt a je to.
Ta paměť by byla super u aut, které mají Traffic Jam Assistent, nebo jeho novou generaci která funguje do 210kmh Travel Assist.
Když stojíš v koloně dlouhé 5-15-25km tak se to může hodit, když tam nastane situace, že delší dobu stojíš, třeba 7minut 15minut a pak jen popojedeš a pořád dokola. U krátkých zastavování to smysl nemá, jasně.
Většina lidí to asi nezažila, ale kdo víc jezdí, dálnice jsou často ucpané a kolony na dlouhé hodiny a legislativa Ti zakazuje třeba držet v ruce mobil, když běží motor, atd...
Zkrátka jako Autohold, pamatuje si to poslední nastavení a ty určíš, zda chceš mít stále deaktivováno, a občas jednou za čas si to můžeš v koloně aktivovat.
Už jsou prováděny venku zátahy na auta, kde se kromě měření reálných emisí mobilní zkušebnou vyčítá přes OBD funkce AdBlue a Katu (SCR FAP DPF) a jestli to nemají v legislativě už nyní, tak to tam brzy doplní, že i trvalá deaktivace start stopu je nepovolený zásah. Lepší je vždycky to umět před kontrolou aktivovat...

Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Zapojení paměťového modulu pro deaktivaci start-stop

Příspěvek od JirkaVys »

V podstatě jsou to jen nesplněné podmínky pro aktivaci start/stopu. Tedy většinou nízké napětí baterie.
Tudíž řešit nějaké kontroly v tomto směru je zcela zbytečné.
Kontrola DPF a emisí je zcela v pořádku, naštěstí zastavují jen pokud mají vizuální podezření, jako je dým a starší vozy atd. Při představě, že mi nějaký lojza vytáčí motor do nesmyslných otáček ve kterých auto nikdy nejede, ještě jinde než na STK, tak bych to nesl dost špatně :-D

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“