Dunivý zvuk při akceleraci

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Plantaznikcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 17.12.2018 18:10
Bydliště: Nový Jičín

Dunivý zvuk při akceleraci

Příspěvek od Plantaznikcz »

Zdravím pánové,

objevil se mi na pašíkovi nový problém. Když přišlápnu plyn tak auto mezi cca 1700 - 2000 otáčkami začne vydávat takový dunivý hluboký zvuk, těžko se to popisuje, jako by to až rezonovalo... Tato závada se objeví jen při tom sešlápnutém plynu - když v těch zmíněných otáčkách jedu z kopce tak to slyšet nejde... nejde to slyšet ani když to otáčky překročím. Nevíte prosím v čem by mohl být problém ? Hledal jsem tady, ale našel jsem jen podobný problém u pohonů 4x4... Díky za rady!

Mám:
najeto 238 000 Km
Passat 3C2 2.0 TDI 16V
rv. 2010

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Dunivý zvuk při akceleraci

Příspěvek od Stefan777 »

Spojka?Já mám cbab dělá to stejné ale při 1800-2000 otáčkách.Mam sice trochu víc naběhaných km (540t) a kvůli tomu budu dělat spojku,teda spojku budu dělat kvůli tomu že když stojím tak mám takový pocit jako kdyby jsem "seděl na zdimačce" těžko s to popisuje asi dvou hmota ko. Já teda budu měnit i Hardy spojku přední kvůli 4x4. Nechám kluky mrknout i na poloosu (homokinetak) protože to rezonuje vybruje jen v tahu tak může být už něco načaté. Při 1800 otáčkách by měl být největší kroutak tak doufám že to bude spojka.Snad někdo jiný dá fundovanou odpověď.

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk

Plantaznikcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 17.12.2018 18:10
Bydliště: Nový Jičín

Re: Dunivý zvuk při akceleraci

Příspěvek od Plantaznikcz »

Stefan777 píše:Spojka?Já mám cbab dělá to stejné ale při 1800-2000 otáčkách.Mam sice trochu víc naběhaných km (540t) a kvůli tomu budu dělat spojku,teda spojku budu dělat kvůli tomu že když stojím tak mám takový pocit jako kdyby jsem "seděl na zdimačce" těžko s to popisuje asi dvou hmota ko. Já teda budu měnit i Hardy spojku přední kvůli 4x4. Nechám kluky mrknout i na poloosu (homokinetak) protože to rezonuje vybruje jen v tahu tak může být už něco načaté. Při 1800 otáčkách by měl být největší kroutak tak doufám že to bude spojka.Snad někdo jiný dá fundovanou odpověď.

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk
Včera jsem vypozoroval že to dělá přesně v 1900 otáčkách a nejvíc na 2 a 3 převodovém stupni... na volnoběh to nedělá...

Jinak dvouhmotu mám určitě před smrtí to vím, jen se bojím, že to nebude příčina.

Tobě to dělá ten zvuk stále ? Mě jenom občas...

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Dunivý zvuk při akceleraci

Příspěvek od Stefan777 »

Mrknu ještě na vzduchový filtr a jeho vedení či neprisava někde falešný vzduch to je taky možnost protože v tých otáčkách by se mělo turbo "nadechnout " teda aspoň si myslím.

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
hrbeklibor
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 06.03.2009 22:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Dunivý zvuk při akceleraci

Příspěvek od hrbeklibor »

Přesně tohle mi to taky dělalo. Nejhorší že to dělalo jen někdy, třeba dva dny klid a pak to tejden dunělo. Ale vždycky v tom stejným rozmezí otáček.
Měl jsem urezlou část výfuku cca v půlce auta. Je tam taková objímka

https://www.autokelly.cz/Product/ST-911 ... 5;34653876" onclick="window.open(this.href);return false;

místo toho se tam dala spojka

https://www.autokelly.cz/Product/ST-265 ... 1;40107594" onclick="window.open(this.href);return false;

a byl klid.
VW Passat B8 FL Limo Elegance 2.0 TDI EVO 7DSG, kód v konfigurátoru: PSWRQX
------------------------------------------------------------
VW Passat 3C 2.0 TDi Sportline

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Dunivý zvuk při akceleraci

Příspěvek od Stefan777 »

Tak spojka vyměněna, rozdíl k lepšímu znatelný. Teď je to tak jak by to mělo být,snad to není placebo efekt

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
hrbeklibor
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 06.03.2009 22:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Dunivý zvuk při akceleraci

Příspěvek od hrbeklibor »

To nebude placebo :)
Ale kdyby to začalo dunět znovu tak bych radši překontroloval celej výfuk. Může tam být někde díra nebo netěsnost.

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk
VW Passat B8 FL Limo Elegance 2.0 TDI EVO 7DSG, kód v konfigurátoru: PSWRQX
------------------------------------------------------------
VW Passat 3C 2.0 TDi Sportline

Plantaznikcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 17.12.2018 18:10
Bydliště: Nový Jičín

Re: Dunivý zvuk při akceleraci

Příspěvek od Plantaznikcz »

Tak jsem to dal včera na servis a ta objímka tam už prý ani nebyla ?!.... Dali tam tu spojku a paráda - okamžitě to jde poznat při startu, předtím mi to docela rachotilo a při jízdě ani náznak nějakého dunění.

Díky moc hrbeklibor. :good:

Uživatelský avatar
hrbeklibor
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 06.03.2009 22:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Dunivý zvuk při akceleraci

Příspěvek od hrbeklibor »

Tak hlavně že to nebylo nic vážnějšího :)
VW Passat B8 FL Limo Elegance 2.0 TDI EVO 7DSG, kód v konfigurátoru: PSWRQX
------------------------------------------------------------
VW Passat 3C 2.0 TDi Sportline

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“