Problém - rádio BETA

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Siki21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02

Problém - rádio BETA

Příspěvek od Siki21 »

Ahoj, dal jsem si vcera do GIV rádio Beta místo Alfy. Čekal jsem, že se mi po zapojení rádia zobrazí na displeji něco jako CODE a já tam budu moct zadat kód rádia. Jenže na displeji se nezobrazilo nic, takže já nevim jak tam mam zadat ten kód. Můžete mi někdo poradit?
PS: šťáva do rádia jde - při rozsvícenejch světlech svítí podsvícení

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

zapojení autorádia

Příspěvek od duduh »

Zde máš zapojení dle ISO.Tedy jedna zem,trvalé plus pro paměť,startovací plus přes klíček a další blbosti okolo.
http://hracuv-tuning.wz.cz/N%E1vody/Zap ... radia.html" target="_blank

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

zapojení autoradia

Příspěvek od duduh »

Zde to jde vidět lépe.

http://www.skodaoctavia.cz/muzikanavody ... iradia.htm" target="_blank

http://www.automotodiagnostika.cz/index ... 2&Itemid=2" target="_blank

Ještě dotaz,máš ho odzkoušené že je dobré? A další věc:Při odpojení autobaterie komunikuje při znovuzapojení autobaterie ŘJ s autorádiem a inicializuje se(porovnává) kód z paměti ŘJ a autorádia.Jeli vše v pořádku tak se rádio samo po otočení klíčku (v spínací skříňce) zapne bez zadání kódu.V opačném případě by jsi tam měl kód zadat.
Naposledy upravil(a) duduh dne 03.05.2007 11:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Siki21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Siki21 »

Iso konektor by měl být zapojen dobře, protože jsem tam měl zapojenou Alfu a vše bylo bez problémů. Rádio by taky mělo být OK, je od známýho, kterýmu v autě hrálo.
Jěště zkusim tu komunikaci při znovuzapojení baterky.
Díky

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

autorádio

Příspěvek od duduh »

Baterku nemusíš odpojovat.Je to to samé,jako když vytáhneš ten napájecí konektor od rádia.Nějak změř to stálé a spínané +12V napětí.Nebo dej zpět to staré rádio jestli ti to funguje.
A co VAG? Tam odzkoušíš na rádijku skoro vše.
Jestli nezapomenu, tak se doma podívám do manuálu a zítra pošlu SZ.

Uživatelský avatar
Siki21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Siki21 »

Tak jo, ještě to vyzkoušim. Když se mi podíváš do toho manuálu, tak budeš hodnej, já ho nemam. Nebo by mi stačilo, kdyby si věděl o nějakym odkazu na manuál v elektrický podobě. Jo a ještě mi prosim tě řekni co je to VAG, jsem v tyhle oblasti amater. Diky moc

Uživatelský avatar
borask
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prešov, SK

Příspěvek od borask »

Beta potrebuje dva krat staly plus a jeden krát spínaný!+kostra.ten druhý stály plus musí byť v konektore tam kde je normálne zapojený modrý vodič anténneho zosilovače.Beta ho nepotebuje využíva tzv. fantomove napájanie!!

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

autorádio

Příspěvek od duduh »

BEZPEČNOSTNÍ KÓDOVÁNÍ AUTORÁDIA BETA
Po znovuzapojení autorádia se musí na displeji objevit nápis SAFE.Do 3s se na displeji objeví 1000.Tlačítkem předvoleb (1 až 6) naťukám bezpečnostní kód daného rádia .Tedy např: 2458 = 1 tlačítko zmáčknu 2x,2 tlč.4x,3 tlč.5x,4 tlč. 8x.Potom toto celé potvrdím tlačítkem ladění (je to tlč. u 1 tlč. předvolby).Pokud bylo již autorádio v autí zapojené tak se automaticky porovnají kódy autorádia a kód uložený v řídící jednotce vozidla a rádio do několika sec. naběhne samo.Pokud zadám špatný kód tak se objeví nápis SAFE (bliká a pak svítí trvale).Při dalším neplatném pokuse svítí ještě číslice 2.Rádio pak musím nechat zapnuté 1hod.
Samozřejmostí je po zapnutí autorádia aktivace napájení autoantény.Jen Š..DA vymyslela jiné napájení:Pin č.5 je ovšem lahůdkou nad jiné vybranou. Zatímco drtivá většina přístrojů má na tento pin vyvedeno přístrojem spínané napětí pro el.výsuvnou anténu (někdy se toto napětí používá také pro booster), škodovka na tento pin přivádí druhé trvalé napájení, což po přímém připojení přístroje může mít za následek zničení právě tohoto spínacího obvodu.
ADMIN. dej návod třeba i na FAQ
návod http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... tit&lid=38" target="_blank
Naposledy upravil(a) duduh dne 22.05.2007 09:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Siki21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Siki21 »

Tak vám kluci děkuju. Díky vašim radám se mi už podařilo rádio zapojit. Bylo tam potřeba přivezt ještě jednou 12V...

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

zapojení autorádia

Příspěvek od duduh »

To zapojení u té FABKY se mi opět dnes potvrdilo!!!!Fluchtil jsem.
1.Nutné cvaknout napájení 5 = u Fab.trvalé napájení autoanténa = necvakneš = jistota poškození některého typu autorádia.
2. přehodit vývody 4 a 7 = při vytažení klíčku se vymaže paměť předvoleb.

A pak si kup autorádio do FABKY......jen BLLLAUPKUNT

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

zapojení autorádia

Příspěvek od duduh »

NÁVOD NA OBSLUHU AUTORÁDIA..


http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... tit&lid=38" target="_blank

Uživatelský avatar
Golfista009
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Dotaz na Gamu..

Příspěvek od Golfista009 »

Zdravím.
Když jsem cca před rokem měl ještě golfa 1,4, tak jsem z něj vyndal rádioGama. Po připojení jinam a zadání kódu naskočilo, ale po cca půl až jedné minutě se samo vyplo.. Nevíte jaké je přesné zapojení na Gamu?? předpokládám že PINy 5 a 7 jsou přívod, (+ a Ub). Rádio jsem hodil do skříně s tim že je rozbité, tak když to tady pročítam tak jestli to neni jen někde v nastavení. Moc jsem nepochopil poznámku že při zadávání kódu po špatném kodu musí zůstat hodinu zaplé. To je před zadáník kódu nebo po?? Po se mi totiž vypne.. Mam k němu i měnič do palubovky, tak bych ho rád rozchodil. Diky
Přílohy
PICT0006.JPG
PICT0006.JPG (37.8 KiB) Zobrazeno 6801 x

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

rádio

Příspěvek od duduh »

Při zadání špatného kódu se rádijko časově blokuje.Záleží na výrobci rádijka.Máš prostě několik platných pokusů.Někdy se blokne na 5 min,15 min, pak 15 min ...až je to ta cca 1 hod čekání.Rádijko má tedy vnitřní hodiny které ti pak odměří další čas pro zadání "špatného" či dobrého kódu.Většinou bývá 5 pokusů a pak se to blokne celé.Následuje výměna EEpromu,KS...programování atd. Setkal jsem se dokonce i s tím, že po několika chybném zadání kódu majitelem došlo k samodestrukci koncového stupně!. :arrow: Proto musí být rádio stále zaplé kvůli toho časovače.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

rádio CD káblík

Příspěvek od duduh »

V tvém případě nějaké bastlení není dobré.CD měnič musíš propojit nějakým tím kusem drátu s konektory.Záleží co máš za rádio a CD měnič.

http://www.stualarm.cz/kategorie/car-au ... d-menicum/" target="_blank

Konektory u všech výrobců nejsou tedy stejné. Pokus se kontaktovat s prodejcem. Řeknou ti co tam máš dát a na WWW vyhledávači to pak najdi za lepší cenu.

Uživatelský avatar
Golfista009
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Golfista009 »

No tak to se v mém případě obávám že došlo k samodestrukci toho koncového stupně. No co naplat. Dal jsem tam jiný, místo měniče kaslík. Rádio asi teda vyhodím a měnič se mi bude válet ve skříni :lol:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“