SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
libor_m
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?

Příspěvek od libor_m »

Mám "normální" (=neotočné) přední sedadla. Tuší z vás někdo, co je zapotřebí, kdybych chtěl mít předn sedadla otočná? Nějaký mechanismus, který se přidělá na spodek sedadla nebo je nutné celá nová sedačka?

Dále bych rád věděl, jestli toto je opravdu příprava na vyhřívání sedadel a co všechno bych musel pokoupit či povyměnit, aby mi to topilo pod zadkem ...

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Ja osobne si myslim, ze to predelat na otocna sedadla asi nepujde, rek bych, ze ta otocna konstrukce bude soucasti sedacky. Jiste to ale nevim, mam take ta normalni sedadla. Take by me zajimalo, jestli s tim nekdo mate zkusenost. :?:

Uživatelský avatar
libor_m
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor_m »

hmmm, a to vyhřívání?

Uživatelský avatar
Galaxy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Galaxy »

Určitě jde dodělat do jakého koliv auta vyhřívání sedaček stačí si koupit toto http://www.casystem.cz/produkty/elektri ... dacek.html" target="_blank a být trochu zručný :lol:
Ford Galaxy 1,9 TDi 66kw AHU r.v.98

Uživatelský avatar
libor_m
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor_m »

tak zpět k mému prvnímu příspěvku .. jak moc se toto dá považovat za přípravu - pokud to vůbec příprava pro vyhřívání je ...

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Shemik píše:Ja osobne si myslim, ze to predelat na otocna sedadla asi nepujde, rek bych, ze ta otocna konstrukce bude soucasti sedacky. Jiste to ale nevim, mam take ta normalni sedadla. Take by me zajimalo, jestli s tim nekdo mate zkusenost. :?:
Kuci netusite zda je mozne u dvojkovych (pokud jsou stejne, tak i u jednickovych) sedadel prohodit neotocny mechanizmus (podstavec) za otocny? Rad bych otocna sedadla, ale zaroven bych se nerad vzdaval mych dosavadnich sedadel s naprosto skvelym odolnym lnenym povrchem. Tak me napadlo koupit na inzerat starsi jakakoli sedadla s otocnym podstavcem, prohodit podstavce a pak je znovu prodat o neco levneji jako neotocna. :idea: Jen nevim, zda jde ten otocny mechanizmus sundat a prohodit. 8)

Vy co mate otona sedadla, nezkoumali jste nahodou nekdo ten otocny mechanizmus, resp, byl by nekdo ochotny kouknout na to a dat vedet :?: Dik. S. 8)

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Vytvarnik »

libor_m píše:tak zpět k mému prvnímu příspěvku .. jak moc se toto dá považovat za přípravu - pokud to vůbec příprava pro vyhřívání je ...
Určitě to je konektor od vyhřívání sedaček. Před Sharanem jsem měl Oktávii a tam to bylo taky. Nechal jsem si tehdy u Klokočky dodělat zbytek (spínač, regulátor teploty a jakési bezpečnostní čidlo) a bylo to.
Cenu si nepamatuju, ale úplně lidová nebyla :?

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?

Příspěvek od kos »

No já to mám ještě složitější. Mám pod sedačkama taky volný kabel a navíc mám na přístrojovce spínače na vyhřívání sedadel - no a sedačky nevyhřívají - možná původní vyhřívaný sedadla dovozce zaměnil, za nevyhřívaný, ale s funkčními airbagy. ???? máte na to někdo názor? docal jsem taky uvažoval o dokmontování deček do sedadel, ale nejdřív by mě zajímalo, jestli kdybych tam dal sedadla s vyhříváním, zda by mi to fungovalo.
Asi je to víc práce a času než efektu a vyprdnu se na to

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?

Příspěvek od pistahufnagl »

Já tam mám otočná sedadla, ale využil jsem je jen asi 2x, když jsem někomu ukazoval že mám otočná sedadla. Jinak jsem si na to nevzpomněl, nebo to vyřešil jen přesednutím na zadní. A vyhřívání? I tak se potím když přidám teplotu na klimě.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
keri
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Východní čechy

Re: SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?

Příspěvek od keri »

pistahufnagl píše:Já tam mám otočná sedadla, ale využil jsem je jen asi 2x, když jsem někomu ukazoval že mám otočná sedadla. Jinak jsem si na to nevzpomněl, nebo to vyřešil jen přesednutím na zadní. A vyhřívání? I tak se potím když přidám teplotu na klimě.
Musím Ti dát za pravdu, ta otočná sedadla kromě možnosti "pochlubit se" :D člověk opravdu skoro nevyužije

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?

Příspěvek od Shemik »

Ja bych ta otocna sedadla/o nutne potreboval kvuli babicce, spatne se pohybuje, cest k lekari pribyva a nastupovani pro ni neni lehke, tak me napadlo to otocne sedadlo, jako pomoc. Kdyby se vytocilo ven, ona sedla a zatocilo dovnitr, tak by to mela o poznani lehci. Problem, je ze se nechci prijit o me jinak skvele sedacky a rad bych je obohatil o funkci otaceni, jen potrebuji zjistit, zda by sel prohodit ten neotocny podstavec za otocny. 8)

Pokud nekdo to otaceni opravdu nevyuzivate, tak kouknete, zda je ta otaceci cast postavce odmontovatelna a pokud ano, tak pokud by sla namontovat na moji sedacku misto toho neotocneho podstavce, tak bych o ni mel velky zajem. Samo bych se za to patricne pomstil. 8)

Dik i jen za pripadne zkounuti a podani infa. 8)

Uživatelský avatar
g2tdi
Pilot
Pilot
Příspěvky: 775
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Odolena vwoda-Čenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?

Příspěvek od g2tdi »

Ahoj shemiku tak jsem skoumal ty otočná sedadla a přehodit ten otáčecí rám by asi šlo následovně: Odšroubovat opěradlo, ze sedáku sudat čalounění a vydat molitan a prohodit ho na ty otočný sedáky protože, nebo alespoň jsem to takhle vydedukoval, je podstavec otáčení a výškově stavitelný a na tom je ten molitan a na tom je natažený čalounění, opěradla budou stopro stejný. Tímhle způsobem to půjde určitě.
odtahová služba nonstop
Výměna skel
Lakovna
Klempírna
Autoservis - diagnostika
prodej náhradních dílů
non-stop 607 99 88 77
http://www.autoservis24h.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
facebook.com/nonstopautoservis

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?

Příspěvek od widle »

já ty otočné využívám dost...když jedu na závody, spím v autě...otočím sedadla, na ně nahážu bágly, které mám pořád po ruce, no a do prostoru před sedadly nahážu věci, které zase až tak nepotřebuju...
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?

Příspěvek od vilik »

Existuje vůbec SAG roku výroby 2000 a mladší, který má otočné sedačky? Zatím to vypadá, že to mají jen ty starší ročníky. To by potom přesně vystihovalo, co tady psal pištahufnágl, který to použil jen 2x a víc neměl potřebu.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Skype
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SEDADLA: lze upravit sedadla na otočná a dodělat vyhřívání?

Příspěvek od Skype »

Ano existuje mám je ve svém autě :wink: http://ford-galaxy.tym.cz/

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“