CAPMING, NOSIČE: jaké používáte nosiče kol? zkušenosti

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
pery
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frenštát p.R.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pery »

To je přesně ono , to mi taky do kedlubny neleze , jak ty kola drží jen za rám . To ještě při představě , že je vezu po těch naších skvěkých rovných silnicích . :roll: :roll: :roll: , proto pořád zvažuji do čeho jít . :roll:
Naposledy upravil(a) pery dne 05.05.2007 14:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
lukra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sloVWakia

Příspěvek od lukra »

JA ho mam a som s nim velmi spokojny, cestoval som s nim Slovinsko-Chorvatsko a samozrejme aj po slovenskych rozbitych cestach a nebol ziaden problem. Velka vyhoda je ze pri jazde po dialnici v dazdi bicykle takmer nezmoknu. Ja vrele doporucujem a este je to za super cenu. Lubos
Přílohy
Galaxy.JPG
Galaxy.JPG (60.6 KiB) Zobrazeno 3812 x

Uživatelský avatar
pery
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frenštát p.R.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pery »

Martin28 píše:Co toto :?:
http://www.nosic-kol.cz/sklopne-nosice-kol.html" target="_blank
Nad tímhle jsem taky uvažoval , a když se tak zamyslím , asi to bude jistější volba , než TMK .
Tady to kolo drží ve třech bodech a to si myslím je Gut. :velo:

Uživatelský avatar
ferlich
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ferlich »

Dávám na vědomí dopis z firmy TMK
"K Vaši dotazům:
- kola vespod doporučuji upevnit tak, že: šlapku prvního kola upevním
k hlavnímu ramenu nosiče v místě mirelonu řemínkem(mohu dodat) a ostatní
stáhnu k němu gumicukem, nebo kola kol stáhnu k sobě řemínky
- dámské kolo zavěšuji tak, že: jedno rameno nosiče dám mezi hlavní
šikmé rámy kola a druhé pod spojnici rámu sedla a zadního kola (jakési
obrácené V)
- ramena nemají suchý zip ale jsou vybaveny řemínky s přeskami, to je
dostatečné k tomu, aby kola byly dostatečně fixovány
Děkuji vám za váš zájem a jsem s pozdravem"
Pavel Zdychynec
tmk

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

A co držák kol na 5tý dveře? Jako tohle? http://www.thule.com/Thule/ProductPage____32793.aspx" target="_blank
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

http://www.onboard-kamery.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pery
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frenštát p.R.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pery »

No nevím , ale každopádně já mam už vyřešeno , koupil jsem nosič OFFROAD od fa Wjenzek. http://www.nosic-kol.cz/sklopne-nosice-kol.html
Naposledy upravil(a) pery dne 10.01.2008 20:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ferlich
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ferlich »

Potvrzuji vše co napsal Lukra. koupil jsem nosič od firmy TMK a je výborný. Vyzkoušel jsem ho již na několika cestách a v úterý vyrážíme do Maďarska se třemi koly. Velkou výhodou na rozdíl od většiny ostatních je, že po oddělání kol,je možné ho velmi jednoduše složit a strčit do kufru a zabránit odcizení.

Uživatelský avatar
neverhood
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od neverhood »

Tiez sa momentalne rozhodujem a k nosicu TMK mam par poznamok:
-nikde na ich strankach nevidim ze by mal europsku homologizaciu (problemy v zaharniaci)
-ako sa tam rozumne uchytava damsky bicykel?
-je mozne to nejako uzamknut pri stati na parkovisku?

Zistujem ze je celkomproblem vybrat si, hlavne ak clovek chce na 4 bycikle a pripadne uzamykanie.

mimochodom jedne clanok k teme http://cestovanie.sme.sk/c/3356565/Nie- ... nosic.html" target="_blank (zaujimava je poznamka o spotrebe)

Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rowan »

Taky už asi měsíc řeším výběr nosiče, na střechu to při své velikosti :wink: dávat jen s velkýma obtížema, nosič na kouly vypadá hezky, ale myslím že ta kola budou strašně špinavá. A navíc mě odrazuje to trápení se značkou, to se opravdu musí pokaždé sundat z auta registrační značka a přendat na nosič? Kolik takovýhle operací ta značka může vydržet...?
Také jsem pokukoval po tom nosiči na 5.-té dveře, na německém eBAYi není problém jej vydražit cca za 5000kč, jen mě teď trošku zviklala ta poznámka ve výše citovaném, slovenském článku že dle ADACu je spotřeba ještě vyšší než s kolama na střeše :?
Zatím potřebuji vozit 2 dospělácká kola a 2 dětská, spíše se kloním k tomů že si nechám u táty vyrobit nosič dovnitř Sharana, něco na způsob tohoto:
http://cgi.ebay.de/Fahrradhalter-fuer-T ... dZViewItem" target="_blank
Jen bych tam neuchycoval to přední kolo, to bych nechal v nějakém igelitovém vaku.

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

Kola dovnitř? to pojedeš se 4ma kolama, ale bez dětí ne?
Jel jsem s 3ma kolama uvnitř a měl jsem vyhozené 2 sedačky.
Nakonec jsem to vyřešil držákem na 5té dveře od THULE a je klid a o nárůstu spotřeby tedy moc nevím, ikdyž možná trochu jo, vždy jedeme 2 Galaxy spolu, takže se honíme jak magoři :twisted:
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

http://www.onboard-kamery.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rowan »

coroner píše:Kola dovnitř? to pojedeš se 4ma kolama, ale bez dětí ne?
Jel jsem s 3ma kolama uvnitř a měl jsem vyhozené 2 sedačky.
Nakonec jsem to vyřešil držákem na 5té dveře od THULE a je klid a o nárůstu spotřeby tedy moc nevím, ikdyž možná trochu jo, vždy jedeme 2 Galaxy spolu, takže se honíme jak magoři :twisted:
2 velký a 2 dětský kola tam narvu i s dětma, to už jsem zkoušel, jen mám strach s tím jet někam dál, je mi jasný že kdyby se nedej bůh něco stalo tak nás ty kola v autě umlátí, proto řeším to pevné uchycení.

Jak píšeš že jsi koupil Thule na zadní dveře, to máš ten Thule BackPac 973? Jak jsi s tím spokojenej, kolik kol na tom vozíš? Není to při větším zatížení velká váha na ty dveře? A dá se při naložených kolech otevřít kufr? Na Thule psali že jo, ale mám trošku pochybnosti. Co riziko poškození laku, dá se to po sundání z auta nějak rozumně složit do auta? Písni prosím své získané zkušenosti.

Díkec...

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

Já vím, že to do auta dáš, dělal jsem si srandu. Osobně ty kola vevnitř vůbec nechci. Jak kvůli bezpečnosti, tak kvůli podření interieru, podrápání fólií od řidítek, atd.

S Thule jsem smaximálně spokojený, podle prospektu to maj na auto dávat 2 lidi, já to zvládám bezproblému sám.
Co se týče poškrábání laku, nemusíš mít strach, pod každým háčkem je guma aby se to nestalo a když předtím ještě ty styčná místa trochu utřeš, budeš mít i čisté svědomí.
Momentálně na tom vozím 2 dospělá kola a dveře otevřeš v pohodě, neříkám, že to otevře dítě, ale otevřeš je bez extrémní námahy. Nosič po sundání kol zavřeš a v klidu se vejde do auta, nebo ho jen zavřeš a necháš na autě, nesundáš ho dokud nepootevřeš dveře.
Ke koupi z e-bay: samotný nosič se jmenuje BackPac 973, ALE!
ALE k němu potřebuješ ještě montážní kit přímo na auto, záleží na velikosti zadních dveří, atd.
Přemýšlel jsem na tím taky, ale nakonec jsem ho koupil tady.
Když tam koupíš nějaký BackPac, je to většinou ten starší model - černý, stříbrý je teprve od loňska, co jsem zjistil.
Vyjde tě to na cca na 5000,- + koupit montážní kit cca 1200 + nějaká doprava, nebo si pro to pojedeš a jseš na tom za co jsem to já koupil tady. :wink: jo a se zárukou.
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

http://www.onboard-kamery.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
neverhood
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od neverhood »

hmmm ale za cenu BackPac 973 mozes mat aj Thule EasyBase 948 + Thule EasyBike 948-2. A na tom taznom je to predsa len bespocnejsie (viac tomu doverujem). Tiez EasyBase vie posluzit aj na ine ucely.
Je pravda ze stale ostava problem s SPZ.

Ja to potrebujem dost urgentne a tak sa chcem zastvit v Blave u dovozcu TMK nosica. Vcera som stravil dlhsiu donu vyberom nosica ako vyberom noveho bicykla a stale nemam celkom jasno.

Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rowan »

neverhood píše:hmmm ale za cenu BackPac 973 mozes mat aj Thule EasyBase 948 + Thule EasyBike 948-2. A na tom taznom je to predsa len bespocnejsie (viac tomu doverujem). Tiez EasyBase vie posluzit aj na ine ucely.
Je pravda ze stale ostava problem s SPZ.

Ja to potrebujem dost urgentne a tak sa chcem zastvit v Blave u dovozcu TMK nosica. Vcera som stravil dlhsiu donu vyberom nosica ako vyberom noveho bicykla a stale nemam celkom jasno.


Mít na Sharanovi závěs tak jdu asi bez velkého přemýšlení do nosiče na kouly, takhel to znamená navíc cca 3-4tisíce :-(

U toho TMK mé trošku odrazuje to že nemá vaničky pro uložení kol, takže kola visí jen za rám, bojím se že se budou mlátit o sebe. Ale třeba to je zbytečná obava a výrobce to má nějak zabezpečený, nezkoušel jsem, nevím...

Uživatelský avatar
neverhood
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od neverhood »

rowan píše:
neverhood píše:hmmm ale za cenu BackPac 973 mozes mat aj Thule EasyBase 948 + Thule EasyBike 948-2. A na tom taznom je to predsa len bespocnejsie (viac tomu doverujem). Tiez EasyBase vie posluzit aj na ine ucely.
Je pravda ze stale ostava problem s SPZ.

Ja to potrebujem dost urgentne a tak sa chcem zastvit v Blave u dovozcu TMK nosica. Vcera som stravil dlhsiu donu vyberom nosica ako vyberom noveho bicykla a stale nemam celkom jasno.


Mít na Sharanovi závěs tak jdu asi bez velkého přemýšlení do nosiče na kouly, takhel to znamená navíc cca 3-4tisíce :-(

U toho TMK mé trošku odrazuje to že nemá vaničky pro uložení kol, takže kola visí jen za rám, bojím se že se budou mlátit o sebe. Ale třeba to je zbytečná obava a výrobce to má nějak zabezpečený, nezkoušel jsem, nevím...
citaj vyssie , je tu niekde citovana odpoved vyrobcu.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“