KOLA, ELEKTRONY: fotodokumentace renovace elektronů, postup

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Davidofka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klášterec n/O

Příspěvek od Davidofka »

Myslím,že u plecháču je důležitý,aby ty středy nebyly rezatý obzvlášť v místě,kde se dotýká kraj pneu,aby kolem neutíkal vzduch.Když je ale budeš pískovat,tak určitě celé.U nás je firma co se zabývá kovovýrobou a má i lakovnu.Známej tam dával opískovaný disky,stříkli mu je tam černou barvou a pak to dali do pece vypálit-disky byly jak nový :)

Uživatelský avatar
passy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: krušnohory

Příspěvek od passy »

ty jo, a kde to je "tam u vas"?
koukam ze mas bydliste severozapad, ja jsem taky severozapad. docela bych se tam stavil zeptat na kolik by vyslo jedno nabarveni a vypaleni disku.
dikes

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

Tak jsem si pořídil nové elektrony a ty středové krytky tam nebyly.Vyškemral jsem v pneuservisu jednu starou na ukázku.Středová díra z venku má 54 mm.Prohledal jsem Net,ale moc jsem toho nenašel.Něco je zde: http://www.autokola.cz/prislusenstvi.php?sk=3" target="_blank , pak tady: http://www.autoprestige.cz/catalog/prod ... s_id=10159" target="_blank
a tady s cenou na dotaz: http://www.elektrony.cz/?volba=Prislusenstvi" target="_blank Bitvi objednával samolepky zde: http://www.autoka.cz/nabidka.php?kat=13&druh=98&list=3" target="_blank .
Nikde jsem ale neviděl krytky šroubů jako jsou na třetí foto :arrow:
Přílohy
KRYTKY ŠROUBŮ.JPG
KRYTKY ŠROUBŮ.JPG (8.88 KiB) Zobrazeno 3361 x
Foto(2).jpg
Foto(2).jpg (18.34 KiB) Zobrazeno 3357 x
Foto(1).jpg
Foto(1).jpg (18.32 KiB) Zobrazeno 3355 x
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
romandub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 27.10.2008 14:41
Bydliště: Bílina okr. Teplice

Re: KOLA, ELEKTRONY: fotodokumentace renovace elektronů, postup

Příspěvek od romandub »

taky jsem provedl údržbu a jsem docela spokojený :).Jenom snad těch pár škrábanců co jsem tam našel od těch maníků z pneuservisu jak seškrabují staré závaží :x Určitě každému vadí jak jsou kola zahnojený od brzdových destiček.Stačila mě voda a real jemný a výsledek je super.Dříve jsem používal drahé prostředky a výsledek nebyl takový.Ani nevím jestli to tu už někdo psal :oops:
Přílohy
po umytí vodou
po umytí vodou
po umytí realem
po umytí realem
ze předu
ze předu
na autě
na autě
Dub

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: fotodokumentace renovace elektronů, postup

Příspěvek od Bandog »

to ramandub

Skvělej nápad, kámo..........díky za radu! Dneska jsem kola umyl podle tvého nápadu a už mám také "nová" kola :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(mimochodem, nepoužil jsem Real jemný, ale CIF a šlo to taky dost dobře :D )

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: fotodokumentace renovace elektronů, postup

Příspěvek od Slavoš »

Jo taky jsem je umyl,použil jsem prášek na nádobí a taky prokoukly. :) :) :)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
romandub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 27.10.2008 14:41
Bydliště: Bílina okr. Teplice

Re: KOLA, ELEKTRONY: fotodokumentace renovace elektronů, postup

Příspěvek od romandub »

a za levno!!!!!!!!!!!! :mrgreen:
Dub

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: fotodokumentace renovace elektronů, postup

Příspěvek od Slavoš »

To jo zalevno :) :) :)
Ale 8O jak to prokouklo. :mrgreen:
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vikink
Pilot
Pilot
Příspěvky: 781
Registrován: 01.08.2009 17:32
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: fotodokumentace renovace elektronů, postup

Příspěvek od vikink »

Chlape moc pěkná práce, klbouk dolů. Mohl bys mi poradit? Chci si taky zrenovovat moje kolesa, protože jim minulý majitel dal pěkně zabrat. Poradíš mi, co jsi použil za kit, barvu a lak, popřípadě plnič? Popřípadě kde tyhle věci seženu a za jaký peníze asi, píšeš, že jsi kola udělal do 1000Kč...já když to zjišťoval, tak mi řekli jen za stříknutí do barvy 2500Kč, takže na to seru a udělám si to sám. Stříkal jsi normálka pistolí na kompresor? Díky moc...
LED práce a přestavby (Budíky, palubky, ovladače, neony). Montáže hudby a alarmů na klíč.
-----------------------------------------
Prodej všech náhradních dílů za super ceny, pište co potřebujete.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: fotodokumentace renovace elektronů, postup

Příspěvek od crazyduke »

Podle mě to je jedno, pokud máš kompr. tak pistolí, nebo sprejema, ale to by bylo lepčí sehnat si na ně ty rozprašovací trysky.... Pokud to chceš stříkat pistolí, tak nedávej moc vzduchu, protože ti vzniknou víry, a budeš mít problémy jako já, když jsem to dělal prvně....
Teď to dělám pohoda sprejema..... /toť můj laický názor/ :wink:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Pav.elf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 11.03.2012 16:53

Re: KOLA, ELEKTRONY: fotodokumentace renovace elektronů, pos

Příspěvek od Pav.elf »

Zdravím příznivce SAG,
mám možnost koupit alu kola na Sharana za 500,- kus. Jsou ale dost orezlé od soli, loupe se barva a jde to až do hliníku. Tak nevím jestli to má smysl renovovat.
Sharan 1.9 TDI Skater Žabák

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KOLA, ELEKTRONY: fotodokumentace renovace elektronů, pos

Příspěvek od M@rty74 »

Ahoj nový Sharanisto, ,
vítej v nejlepším fóru o vozech Sharan Alhambra a Galaxy v ČR
Buď zde jako doma. Tady je pro Tebe menší úvodní info:

:arrow: Jakoukoli informaci budeš potřebovat, najdeš
zde: v tématu ABECEDNÍ SEZNAM VŠECH TÉMAT V SEKCI SHARAN - SHARAN SHERLOCK a pokud ji tam nenajdeš, tak tam vyhledej příslušné téma, které se týká Tvého problému a napiš svůj dotaz tam. Pokud nenajdeš ani příslušné téma, které se týká Tvého problému, tak založ nové a napiš svůj dotaz do něj.
:arrow: Pro začátek také určitě koukni
sem: do tématu NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA a další info - ČTI NEŽ NAPÍŠEŠ. Mimo jiné se tam dozvíš, jak ve svém příspěvku opravit chybu po jeho odeslání, kdy a jak lze vlastní příspěvek smazat, jak vkládat do příspěvků fotky a jiné soubory, jak a kdy zakládat či nezakládat nová témata a další informace potřebné ke správnému a jednoduchému používání Sharan-fóra. Přečtení návodu Ti zabere 3-4 minutky, ale v budoucnu Ti ušetří spoustu času a práce s vyhledáváním, psaním a odesíláním potřebných informací zde ve fóru.
:lol: Chceš-li, napiš něco o svém mazlíkovi nebo o sobě
sem: do tématu Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové vítejte mezi námi, ostatní Tě zde rádi uvítají, případně se
zde: FOTKY VAŠICH MAZLÍKŮ: Vaši megaprostoroví krasavci se pochlub svým mazlíkem na fotkách.

:arrow: Pokud by jsi měl problém nebo si s něčím ohledně fóra a jeho používání nevěděl rady, tak se přes SZ (soukromu zprávu) nebo e-mail obrať na mě, nebo na další moderátory této sekce

Zdraví Tě M@rty74 moderátor.

:arrow: k dotazu: Bez toho, že sem dáš fotku to asi nikdo neposoudí.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: KOLA, ELEKTRONY: fotodokumentace renovace elektronů, pos

Příspěvek od Skyppy »

Tak jsem se dnes odhodlal k uskladnění zimních elektronů, ale po umytí jsem zjistil, že zevnitř nejsou tak hezké, jak by se mi líbilo. Rozhodl jsem se pro vyčištění a spekuloval jsem, čím nejsnáz a nejlíp vyčistit ty zažrané nečistoty. Po laborování a zkoušení všech možných preparátů a jejich směsí jsem zvíězil. Použil jsem brusnou leštěnku TEMPO v poměru 1:1 s jemným REALEM na nádobí a neocenitelné čistící rouno, které mám vyzkoušené z práce. Zítra to pofotím a zveřejním. Jenom ještě řeším čím ošetřit zoxidovaný hliník v místech za paprsky. Tam ta sůl zůstává totiž stát a žere co to jde, až se prožrala pod barvu. Oškrábal jsem to a nevím co s tím dál, abych to zastavil alespoň na dva roky, než budu dávat nové zimáky. Chtělo by to něčím odstarnit tu oxidaci a natřít nějakým nátěrem na lehké kovy. Najde se někdo, kdo poradí?? Díky.
Přílohy
TEMPO.jpg
TEMPO.jpg (18.25 KiB) Zobrazeno 2421 x
REAL.jpg
ROUNO.jpg
ROUNO.jpg (5.05 KiB) Zobrazeno 2421 x

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KOLA, ELEKTRONY: fotodokumentace renovace elektronů, pos

Příspěvek od M@rty74 »

není to rouno Scotch-Brite od 3M náhodou ? a nezkoušel jsi CIF? Ten vyčistí a nepoškrábe přece :good:
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: KOLA, ELEKTRONY: fotodokumentace renovace elektronů, pos

Příspěvek od Skyppy »

To čistící rouno je od firmy SANHA jakožto dodavatele veškeré chemie pro letování mědi v mém topenářském oboru. Cif jsem nezkoušel, ale ta emulze Tempo/Real/rouno perfektně vyčistila a nepoškrábala. Samo, že na očištění přední kapoty od přilepených much bych to určitě nepoužil. :rofl: :laugh:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“