Větší kola

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Speedy-junior
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Větší kola

Příspěvek od Speedy-junior »

Zdravím,
chtěl bych dát na svého passata 18" kola, ale podle techničáku mohu osadit maximálně 17". Co se stane, pokud tam dám ty 18"? Kde všude a s čím bych mohl mít problém? Co třeba policie, pojišťovna, atp?

Uživatelský avatar
FRANKIE_KEE
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavlBrod

Příspěvek od FRANKIE_KEE »

Pokud budes ucastnikem dopravni nehody - spoluucast. Pokud zpusobis dopravni nehodu - litas v tom az po usi. S pojistovnou v tom pripade nepocitej. Teda pokud si toho nekdo vsimne :lol: .

Jinak se to tady uz resilo, tak se podivej krapet dozadu, nebo do archivu.

Uživatelský avatar
HonzYk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HonzYk »

presne tak... tohle bych nepodcenoval... ale vse do dodatecne dopsat do TP.. ale pochybuju ze ti ta dopisou 18tky 17tky jeste jo za poplatek tusim cca 2500kc

Uživatelský avatar
mullerko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od mullerko »

a aký je v tom rozdiel či jazdiš na 17" alebo 18" a máš nehodu?
som presvedčný že to auto sa lepšie správa na tých 18" ako na 17".
mam na mysli fakt že šírka gumy ostane rovnaká.

Uživatelský avatar
Speedy-junior
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Speedy-junior »

A nestačil by pouze typový list ke kolům, kde je psáno, že jsou kola pro tento typ vozu homologována? případně předložit tento typový list úředníkovi a ten by zapsal změnu do TP?

Uživatelský avatar
B5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od B5 »

mullerko píše:a aký je v tom rozdiel či jazdiš na 17" alebo 18" a máš nehodu?
som presvedčný že to auto sa lepšie správa na tých 18" ako na 17".
mam na mysli fakt že šírka gumy ostane rovnaká.
Jenže tak to prostně nefunguje. Pojedeš po hlavní, po městě, pěkně 50, jenže sis dal panáka. A někdo rozhulenej tě napálí z boku u vedlejší, 100% jeho chyba. Ale tobě naměřej toho panáka. Víš kdo za to může?

Je to na ho.no ale je to tak.

Vaska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C. Budejovice - Praha

Re: Větší kola

Příspěvek od Vaska »

Speedy-junior píše:Zdravím,
chtěl bych dát na svého passata 18" kola, ale podle techničáku mohu osadit maximálně 17". Co se stane, pokud tam dám ty 18"? Kde všude a s čím bych mohl mít problém? Co třeba policie, pojišťovna, atp?
kdybys to chtel mit vsechno ok, tak bys musel za autorizovanym prodejcem vw, tam by ti na zadost, asi i za poplatek, vypisou papir, ze na tento vuz je mozne davat i kola o velikosti 18 palcu. Ty s tip papirem musis na dopravku a tam ti to bez problemu dopisou do technicaku. Ale pokud muzu poradit, tak to tam nedavej, 17 bohate staci, 18 bych daval v pripade ze nenajezdis moc, ale pokud jezdis hodne, tak bych se toho bal...mam 17 a jsem spokojenej, zadny preblem...je to na tobe :wink:

Uživatelský avatar
Speedy-junior
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Speedy-junior »

DrMax: To je mezi 17" a 18" takovej rozdíl? Najezdím cca 100km denně :roll: ....... Jsem totiž viděl před týdnem passata s 18" kolama a vypadal hodně dobře... Mimochodem ty kola co máš v avataru jsou ty tvé 17"?

Vaska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C. Budejovice - Praha

Příspěvek od Vaska »

Speedy-junior píše:DrMax: To je mezi 17" a 18" takovej rozdíl? Najezdím cca 100km denně :roll: ....... Jsem totiž viděl před týdnem passata s 18" kolama a vypadal hodně dobře... Mimochodem ty kola co máš v avataru jsou ty tvé 17"?
jj, jsou to ty 17...rozdil v tom asi bude, ale kazdy na to ma svuj nazor, ja si osobne myslim, ze rozumnej kompromis je 225/45/17...najezdim za mesic i 8000km a zandy problemy jsem jeste nemel...uplne nejlepsi by byli 16..ale na to mam svoje auto moc rad, zaslouzi si aspon 17 :lol:

Uživatelský avatar
Speedy-junior
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Speedy-junior »

DrMax píše:
Speedy-junior píše:DrMax: To je mezi 17" a 18" takovej rozdíl? Najezdím cca 100km denně :roll: ....... Jsem totiž viděl před týdnem passata s 18" kolama a vypadal hodně dobře... Mimochodem ty kola co máš v avataru jsou ty tvé 17"?
jj, jsou to ty 17...rozdil v tom asi bude, ale kazdy na to ma svuj nazor, ja si osobne myslim, ze rozumnej kompromis je 225/45/17...najezdim za mesic i 8000km a zandy problemy jsem jeste nemel...uplne nejlepsi by byli 16..ale na to mam svoje auto moc rad, zaslouzi si aspon 17 :lol:
Možná by to chtělo vidět naživo, ale takhle na fotce ty 17" vypadaj hodně dobře. Třeba jsou jen nějak šikovně vyfocené. Tohle jsou repliky kol na Audi, ne?

Uživatelský avatar
mullerko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od mullerko »

To: B5


lenže to sa mi nikdy NESTANE!!
lebo na to sa mam moc rád a svoje auto tiež aby som PIL pred jazdou.
KED PIJEM NEŠOFÉRUJEM!!!
len toľko :D

Uživatelský avatar
Speedy-junior
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Speedy-junior »

mullerko píše:To: B5


lenže to sa mi nikdy NESTANE!!
lebo na to sa mam moc rád a svoje auto tiež aby som PIL pred jazdou.
KED PIJEM NEŠOFÉRUJEM!!!
len toľko :D
Nejde jenom o tuto situaci. Může se stát, že nenabouráš svou vlastní vinou, jenže ten, kdo to do tebe picnul si třeba zavolá nějakého svědka a to pak neukecáš. Tohle se stalo jednomu mému známému... Nabouralo do něj zezadu auto, logicky vina toho druhého. Jenže ten druhý si zavolal svědka a tvrdili, že tam můj známý přilít z vedlejší těsně před něj a pak prudce zabrzdil a že nemohl nic udělat a picnul to do něj. Když se pak bavil s policií, tak říkali, že mu věří, jenže ten druhý má svědka a ten můj známý žádného neměl...

Uživatelský avatar
Speedy-junior
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Speedy-junior »

Odpověď 4eské pojišťovny:

Obecně lze říci, že v případě PU by z tohoto důvodu mohlo dojít ke snížení, příp. i odmítnutí pojistného plnění (zejména v případě, kdy by byla PU v příčinné souvislosti s použitím nepovolených kol).

Uživatelský avatar
TMiky
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 352
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Větší kola

Příspěvek od TMiky »

DrMax píše:
Speedy-junior píše:Zdravím,
chtěl bych dát na svého passata 18" kola, ale podle techničáku mohu osadit maximálně 17". Co se stane, pokud tam dám ty 18"? Kde všude a s čím bych mohl mít problém? Co třeba policie, pojišťovna, atp?
kdybys to chtel mit vsechno ok, tak bys musel za autorizovanym prodejcem vw, tam by ti na zadost, asi i za poplatek, vypisou papir, ze na tento vuz je mozne davat i kola o velikosti 18 palcu. Ty s tip papirem musis na dopravku a tam ti to bez problemu dopisou do technicaku....
skoro je to tak... akorat nechod k prodejci, ale napis zadost na:
Import VW Group, s.r.o.
odd Homologace
Pekařská 6
155 00 Praha 5


Nicmene 18" na Passata nejspis nenapiseme... kdyz tak mi napis VIN Tvyho auta a podivam se, co je na Tve auto homologovano vyrobcem vozidla.

Jinak dopsat do TP jina kola, nez ktera ma homologovana vyrobce vozidla na Tve auti, lze zpusobem, ktery je popsan zde...

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... ozidla.htm" target="_blank

Pozn.:
Samotnej TUV nestaci.

;)

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

mullerko píše:a aký je v tom rozdiel či jazdiš na 17" alebo 18" a máš nehodu?
som presvedčný že to auto sa lepšie správa na tých 18" ako na 17".
mam na mysli fakt že šírka gumy ostane rovnaká.
Jenže to je právě to, že nejde jen o výšku profilu gumy a tím, že auto pak líp sedí...ono jde taky o konstrikci nápravy, váha kola, šířka a vysazení a s tím související rejdový poloměr...
Proto tak rychle odchází náprava, když tam obuješ těžký a široký kola, nebo dokonce nepředepsaný výrobcem :wink:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“