NÁPRAVA ZADNÍ: klepání na zadní nápravě při nerovnostech

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Příspěvek od sid666 »

jinak se mi stalo,že jsem dal na auto letní gumy (zima-195 : léto 215) a v levé zatáčce nebo při naklopení auta na levou stranu se mi ozívali z pravého kola zvuky,jako když křupe ložisko...dělal to podběh...proto že na pravé straně je nalívací hrdlo na naftu a občas se stane,že nafta tak nějak jako přeteče :wink: ,tak ten plast podběhu se časem zdeformuje a dělá to brigule...Ale to asi teď nebude ten tvůj případ...
Přílohy
zadní podběh pravý - ok.JPG
zadní podběh pravý - ok.JPG (61.45 KiB) Zobrazeno 4825 x
zadní podběh-pravý.JPG
zadní podběh-pravý.JPG (49.13 KiB) Zobrazeno 4826 x

Uživatelský avatar
Aknel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aknel »

No Side pěkná práce.Já osobně bych z tebe udělal hlavního fotografa.Hezké fotky,hlavně přehlené no prostě bez chyby.
Paráda.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

Side,to je na panaka :drug: Kdy a :bot: kde :wink:

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

side pěkný.Takhle z nás budou automechanici za chvilku ze všech.Paráda. :wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
radkin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy - Karlovarsko

Příspěvek od radkin »

díky fakt vyčerpávající rady a foto prostě bomba - mám podezření na uložení nápravy ale nevím je to tak divnej zvuk jako např povolenej tlumič (ale ten to není). Nemohlo by to dělat taky třeba ložisko i když nehučí. Fakt mě to klepání ničí a nikdo neví co s tím a přitom je to celkem jednoduchá náprava.

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Příspěvek od sid666 »

patper píše:Side,to je na panaka :drug: Kdy a :bot: kde :wink:
Bacha!!!Beru tě za slovo!!! :lol: :wink: Kazbič říkal včera něco o přípravě na sraz...,tak nám asi zase bude špatně :? :roll:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

sid666 píše:
patper píše:Side,to je na panaka :drug: Kdy a :bot: kde :wink:
Bacha!!!Beru tě za slovo!!! :lol: :wink: Kazbič říkal včera něco o přípravě na sraz...,tak nám asi zase bude špatně :? :roll:
hihihihihihi,kdyz nebude blbe jenom mne... :lol:

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Příspěvek od sid666 »

radkin píše:díky fakt vyčerpávající rady a foto prostě bomba - mám podezření na uložení nápravy ale nevím je to tak divnej zvuk jako např povolenej tlumič (ale ten to není). Nemohlo by to dělat taky třeba ložisko i když nehučí. Fakt mě to klepání ničí a nikdo neví co s tím a přitom je to celkem jednoduchá náprava.
radkine,ještě zkus zvednout auto a chytni kolo jednou rukou nahoře a jednou dole a zkus protipohybem zahýbat kolem...nesmí se tam objevit žádná vůle ani cvakání...vyzkoušíš tím vůli ložiska...jestli tam nějaká bude doporučuji dotáhnout nebo raději výměna...

Uživatelský avatar
radkin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy - Karlovarsko

Příspěvek od radkin »

radkine,ještě zkus zvednout auto a chytni kolo jednou rukou nahoře a jednou dole a zkus protipohybem zahýbat kolem...nesmí se tam objevit žádná vůle ani cvakání...vyzkoušíš tím vůli ložiska...jestli tam nějaká bude doporučuji dotáhnout nebo raději výměna...[/quote]

Díkes už se na to chystám a dělá to čím dál víc - dám vědět

Uživatelský avatar
radkin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy - Karlovarsko

Příspěvek od radkin »

no tak pánové a dámy teď mě neukamenujte a nemyslete si že jsem ůplný pako ale to klepání už mám zjištěný ne však odstraněný.
Vezl jsem kamarádku a celou cestu to klepalo jako blázen a tak to tý kamarádce říkám že už jsem z toho zoufalej jak mi to vzadu mlátí - no a kamarádka že to slyší zepředu.(mimochodem jako jediná)
Dnes jsem zoufale zkusil prohlídnout ten předek a pro začátek jsem vymontoval tyčky stabilizátoru a jel jsem to projet - no a co asi - ANO nebouchalo NIC.
Takže se omlouvám ale ty rány se prostě ozývali zezadu.
----------------------------------------------------------
Tyčky jsem koupil vyměnil a mlátí to jak prase ale jen proto že ty tyčky mají delší šrouby a při zhoupnutí auta dřou a klepou o karoserii takže zítra reklamace.
Je to značka MAPCO tak pozor !!!!!!!

Uživatelský avatar
Davidofka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klášterec n/O

Příspěvek od Davidofka »

No tak to gratuluju!Aspoň máš nastudovanou zadní nápravu :)

Uživatelský avatar
radkin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní čechy - Karlovarsko

Příspěvek od radkin »

Davidofka píše:No tak to gratuluju!Aspoň máš nastudovanou zadní nápravu :)
no to je fakt ale zepředu fakt nic nešlo :hook1:

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: klepání na zadní nápravě při nerovnostech

Příspěvek od Auto1 »

radkin píše: Tyčky jsem koupil vyměnil a mlátí to jak prase ale jen proto že ty tyčky mají delší šrouby a při zhoupnutí auta dřou a klepou o karoserii takže zítra reklamace.
Je to značka MAPCO tak pozor !!!!!!!
A je chyba v dílu nebo montáži?
Nedal jsi kosti opačně,protože konstrukce kostí dovoluje se zmýlit,horní se provléká opačně než spodní,to je jasné,ale neprovlékl jsi to naopak?

Navíc bývá často chyba v montáži,po dotáhnutí se svleče těsnící pryž z kloubu a odhalený kloub je na nejlepší cestě opět začít klepat.
Naposledy upravil(a) Auto1 dne 24.02.2009 23:07, celkem upraveno 4 x.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: klepání na zadní nápravě při nerovnostech

Příspěvek od rfarsky »

Taky jsem hledal dlouho co mi klepe na zadní nápravě jenom při mírnejch nerovnostech a když už jsem si nevěděl rady tak jsem si nad nerovností přibrzdil a najednou nic .Poté jsem zjistil ,že mám vyběhanej brzdič u zadního pravého kola.Ale hledal jsem to tak měsíc.Znáte to rozborka a sborka všeho okolo.

Uživatelský avatar
t.zbras
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 01.03.2008 08:10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Sharan

Příspěvek od t.zbras »

Ahoj,prave jsem si poridil Sharana s VR6 motorem a je to 4x4 a v tom mam maly problem. Pri jizde mi strasne vzadu neco hucelo,tak jsem si rikal,ze by to mohl byt diferak,pri odsroubovani zatky na olej byly na zatce zelezne piliny,takze tam bude opravdu neco v haji! Jde to opravit? Da se to nejak rozebrat,mam kluka ktery to dela,ale chtel bych nejdriv poradit od Vas zkusenych - tedy jestli s tim uz nekdo mate zkusenost. Me to hrozne stve. Prosim o pomoc. Vim,ze treba u Jeepa Cherookyho to vse jde povymenovat(ten vnitrek). Jde to i tady? Diky vsem za pripadne odpovedi a pomoc.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“