AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

Příspěvek od vilik »

Tak jsem si dneska zakódoval rádio. :( Řídil jsem se pokynem v návodu, kde píšou, že když se odpojí baterie, třeba z důvodu výměny, tak se po zapojení dohodne rádio s ŘJ a funguje to dál. Nefunguje. Rádio zahlásilo SAFE a chce kód. :(

Už jsem psal Palkovi, který pár kódů dodal, tak jsem zvědav jestli pomůže.
Kdyby někdo věděl o nějakém dalším způsobu, tak dejte vědět. Myslím, že by se to hodilo i jiným nešťastníkům :cry:

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: Zablokované rádio

Příspěvek od jenda »

vilik píše:Tak jsem si dneska zakódoval rádio. :( Řídil jsem se pokynem v návodu, kde píšou, že když se odpojí baterie, třeba z důvodu výměny, tak se po zapojení dohodne rádio s ŘJ a funguje to dál. Nefunguje. Rádio zahlásilo SAFE a chce kód. :(

Už jsem psal Palkovi, který pár kódů dodal, tak jsem zvědav jestli pomůže.
Kdyby někdo věděl o nějakém dalším způsobu, tak dejte vědět. Myslím, že by se to hodilo i jiným nešťastníkům :cry:
Taky nemám kód od rádia a když jsem odpojil baterku, tak se mi zakódovalo nasalo safe a bylo, tak jsem volal kamarádovi o kterém vím že má známého v VW v Č.B. a když jsem mu dotelefonoval, volal jsem přes hansfree v autě, tak se mi na rádiu napsalo loading a začalo hrát :roll: , od té doby jsem takhle rádio odkodoval ještě dvakrát, stačilo zavolat na zelenou linku telecomu, během volání napsalo rádio -phone po zavěšení -loading a hrálo. naposled to bylo ale asi až na sedmý pokus :wow:

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

Jenže já tam hansfree nemám. Většinou volám přes navigaci.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

Tak Palko zapracoval :!: Rádio hraje :ura1:
Tisíceré díky :!:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

Hm,tak to potom nemas origo :wink:

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

patper píše:Hm,tak to potom nemas origo :wink:
Možná, že ne, nevím. Je to Beta, klasika, kterou má většina.Podle čeho soudíš? Podle toho, že se po odpojení baterky nedomluvilo s ŘJ? To mě taky připadá divné.
Zase si říkám, že je snad jedno které rádio tam je (koncernové), jen když se navzájem očuchají s ŘJ a do budoucna si to pamatují. Proč to nefungovalo teď, když to rádio je tam minimálně od doby, kdy jsem to auto koupil?

Možná jsem někde udělal chybu. I když nevím kde. Vypnuté zapalování, vypnuté rádio, klíček v zapalování, odpojení baterie, připojení jiné, zapnutí rádia (SAFE), zapnutí zapalování. Tlučení hlavou o zeď. :(

Kód mám, ale nejsem si jist, jestli si mohu troufnout to zkusit znovu.
Někde na Netu jsem se dočetl, že kalkulačka na VW radia nefunguje. Sám jsem jich zkusil několik, marně. Prý existuje databáze S/N radií a kódů k nim. Pak by to znamenalo, že každé rádio má jedinečný kód a měl by platit stále.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

vilik píše:
patper píše:Hm,tak to potom nemas origo :wink:
Možná, že ne, nevím. Je to Beta, klasika, kterou má většina.Podle čeho soudíš? Podle toho, že se po odpojení baterky nedomluvilo s ŘJ? To mě taky připadá divné.
Zase si říkám, že je snad jedno které rádio tam je (koncernové), jen když se navzájem očuchají s ŘJ a do budoucna si to pamatují. Proč to nefungovalo teď, když to rádio je tam minimálně od doby, kdy jsem to auto koupil?

Možná jsem někde udělal chybu. I když nevím kde. Vypnuté zapalování, vypnuté rádio, klíček v zapalování, odpojení baterie, připojení jiné, zapnutí rádia (SAFE), zapnutí zapalování. Tlučení hlavou o zeď. :(

Kód mám, ale nejsem si jist, jestli si mohu troufnout to zkusit znovu.
Někde na Netu jsem se dočetl, že kalkulačka na VW radia nefunguje. Sám jsem jich zkusil několik, marně. Prý existuje databáze S/N radií a kódů k nim. Pak by to znamenalo, že každé rádio má jedinečný kód a měl by platit stále.
Beta se originál do Sharanů nedávala, originál by byla Gamma ta má zesilovač čtařkanál, beta jen dvoukanál.

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

vilik
Pokud se Ti radio nenačetlo samo po zapnutí klíčku,tak není originál,co bylo v autě.Mě osobně,když jsem ho tam ještě měl,tak se načetlo až po 3-tím otočení klíčku.Kód jsem taky neměl.Když jsem ho prodával,tak jsem napsal Palkovi a poslal mi kók a fungoval.Takže jestli máš k´d co Ti poslal Palko,tak buď v klidu,bude fungovat.Jinak když zajedeš do VW a řekneš jim vin auta a číslo rádia,tak Ti ten kód taky řeknou.
Obrázek

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

Soudim podle toho,ze to nekomunikuje.Ja dal radio strejdovi a po zapnuti 'SAFE',tak si rikam co to je :? Vzal jsem radio dal ho do meho auta a hralo,dal jinam nehralo :? Zavolal jsem do VW,rekl jim kod auta a za par dnu my sami zavolali kod radia :wink:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

Bitvi byl rychlejsi... :)

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

jenda píše:
Beta se originál do Sharanů nedávala, originál by byla Gamma ta má zesilovač čtařkanál, beta jen dvoukanál.
Tak z toho jsem daněk. Mám tady před sebou otevřenou servisní knížku s návodem v němčině (auto je dovoz), kde je na straně 3.4 nadpis Radioanlage beta. Takže Beta tam asi patří. Pravda je, že je dvoukanálové, přestože jsou v autě repráky vepředu i vzadu. Je to v návodu a navíc rádio nemá funkci váhy předek-zadek.

Bitvi
Patper

Jste mě uklidnili. teď můžu měnit baterky obden :D . To že se kód dá získat ve VW jsem věděl. Byla to druhá varianta po Palkovi.

Stejně mě nejde do hlavy, proč se rádio a ŘJ nedomluvili, když by měli. A docela by mě to zajímalo. To rádio tam hrálo, nevyndaval jsem ho (ani nevím jak, ještě jsem to nezkoušel :oops: ), jen jsem odpojil a zapojil baterku.

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

Já s tím měl taky problém.Kód jsem neměl a rádio hrálo.Pak mi dala baterka sbohem a najednou nic.Asi až na potřetí,co jsem nastartoval se chytlo.Pak mi poslal kód Palko.Takže můžeš být v klidu a měnit baterky jednu za druhou :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

Příspěvek od Honza42 »

Já patřím patrně k těm pitomcům, co neumí rozchodit rádio ani když znají kód. Nakonec jsem zjistil, že je chyba v té knížce od Etzolda. Je tam, že po zadání kódu se má stisknout tlačítko SELECT. No a ono nic. Nakonec jsem našel originál německý návod a tam se píše, že se má po zadání kódu stisknout tlačítko (kolébka) ladění na déle než 2 sekundy. No a to byla ta chybka proč mně to nešlo.
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

Příspěvek od Bitvi »

Honza42 ale pokud je to rádio origoš,tak by se mělo načíst samo.
Hlavně ze hraje
Obrázek

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: zablokované rádio po odpoj. baterie, jak odblokovat?

Příspěvek od Slavoš »

V Galaxy prvními čtyřmi talčítky namačkáš kód a pátým potvrdíš,taky mi to chvíli trvalo a to jsem měl kód.
Návody jsou pro zoufalce. :D :D
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“