KLIMA, NÁPLNĚ: problém s unikáním náplně, víčko

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

kos píše:Dnes zkouška plnění a smůla - víčko je netěsné.
přistupuji k radikálnímu řešení - vyndám filtr a okroužky a zavařím - lepší než koupit novej chladič a celí to rozabírat (ať se to zdá prasácký nebo ne).

Použiji původní víčko a to nové je na prodej.
Nazdar,nevim,ale zeptej se nekde kde delaji klima. , protoze je v chladici (neco-nevim presne co) :oops: ,ale vadi tomu i to,kdyz je to jen otevrene - na vzduchu :!:

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Příspěvek od Petr74 »

Klima se nedá dělat na koleně!!!

Když hledáš únik, tak je zhruba takový postup:

- odsátí chladiva
- natlakování detekční kapalinou, kontrola UV lampou
- oprava poškozených součástí, letování děr, výměna víček :wink: , těsnění apod.
- odsátí a VAKUOVÁNÍ. Bacha, to nemůže dělat žádnej ledničkář. Trvá to 20 minut a tlakuje se cca na mínus 1 atm. Je to snad nejvíce kvůli odsátí vlhkosti ze systému. Při takovém nedostatku tlaku se voda odpaří.
- natlakování chladivem, kontrola čichačkou apod.

Vytrpěl jsem si opravu klimy a nakonec mi to opravil p. Pospíšil, připojuji odkaz na jeho firmu: www.autoklimatizace.net

Už jsem to psal i jinam a skutečně ho můžu doporučit (viz i reference z techwebu na mondeo clubu)

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Auto1 »

KOUDA píše:pani, tolika penez.......nevim, jak kde, ale v praze v repich je klimaservis, ocuchal to tim svym cuchometrem, na 95% ujistil, ze to utika pres tu zatku, objednali zatku, ktera nema jen jednu, ale dve tesnici gumicky na aluvicku a je z druhovyroby, vyndali starou/ale je fakt, ze vubec nesla ven, trapil se s tim cca 30 min./, ocistil, vsadil nove vicko, zasrouboval, zamazal vazelinou, nafoukal napln a jede to uplne paradne....to vse za 2500 i s dvouma stovkama na kafe, ze to bylo takrka na pockani.....teda vicko cca 800, napln 1150, prace 300....kontakt mam :-)
Kde seženu to víčko s dvěma gumičkama?
Nebo tel na toho borce,já už si to vytelefonuju..
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Auto1 »

patper píše:Ja dal novy chladic 3800 + 800 napln...
Kde mají chladič za ty prachy,je i s filtrem uvnitř? Ten filtr do toho stojí okolo 2000kč,máš to tam?
Pohlcuje vlhkost..
Máš tel,www?
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Byldy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Klimaservis Praha Řepy - kontakt

Příspěvek od Byldy »

Dobrý den, můžete někdo prosím upřesnit kontakt na klimaservis v Řepých? Mám také problém s víčkem.....

Děkuji

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

Auto1 píše:
patper píše:Ja dal novy chladic 3800 + 800 napln...
Kde mají chladič za ty prachy,je i s filtrem uvnitř? Ten filtr do toho stojí okolo 2000kč,máš to tam?
Pohlcuje vlhkost..
Máš tel,www?
Ja ho mam s ACI ,ale je to uz druhy rok :wink:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

Jinak jak pise Petr74 - neda se to delat na kolene :!:
Ta masina,co dela podtlak atd. ,tak ta si sama dava i mazani :!:

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

Tak jsem taky zajel na opravu klimy.
Měli akci za 999,- - test, odsátí a výměna média, vysušení, nové naplnění R134.
Protože jsem měl v klimošce jen 145 g (pravda, už moc nechladila), a má tam být asi 970 g, tak mě to nakonec stálo 1900,- Kč. Dali tam i kontrastní látku, ale prý to ani unikat nemusí, když tam byl ten zbytek. Jinak by to prý uteklo všechno. Každopádně si tam za 2 měsíce přijít na kontrolu, změří to, prosvítí - vše zadara. Kdyby byl únik a nechal bych si to opravit u nich, tak prý je další naplnění zdarma. Věřte, nevěřte. Já teda moc nevěřím, kdo by dnes dělal zadarmo, že?
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rowan »

Ahoj, dotaz k tomu chlazení - jak studenej vzduch má foukat z výdechů klimy? Dá se poznat z toho orientačním změřením že je v klimě málo náplně?

arash
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jílové - Sněžník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od arash »

KOUDA píše:pani, tolika penez.......nevim, jak kde, ale v praze v repich je klimaservis, ocuchal to tim svym cuchometrem, na 95% ujistil, ze to utika pres tu zatku, objednali zatku, ktera nema jen jednu, ale dve tesnici gumicky na aluvicku a je z druhovyroby, vyndali starou/ale je fakt, ze vubec nesla ven, trapil se s tim cca 30 min./, ocistil, vsadil nove vicko, zasrouboval, zamazal vazelinou, nafoukal napln a jede to uplne paradne....to vse za 2500 i s dvouma stovkama na kafe, ze to bylo takrka na pockani.....teda vicko cca 800, napln 1150, prace 300....kontakt mam :-)
jj... Eberspácher a Webasto mam rad... :) znamej mi dela servis klimy a plneni vzdy za 1000,- :lol: A jeste se u toho nasmejeme...
Jooo, a bacha na ELITa, on je tedka nejakej poboznej :lol: a nes**a :lol: :lol:
Obrázek
Obrázek

arash
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jílové - Sněžník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od arash »

rowan píše:Ahoj, dotaz k tomu chlazení - jak studenej vzduch má foukat z výdechů klimy? Dá se poznat z toho orientačním změřením že je v klimě málo náplně?
po naplneni klimy jsem to zkousel a sel mi z vydechu vzduch o teplote 11,2˚ C... vic neporadim...
Jooo, a bacha na ELITa, on je tedka nejakej poboznej :lol: a nes**a :lol: :lol:
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

mechanik strčil čidlo do prostředního výduchu a naměřil 10 °C. Prý¨to tak má být.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
dratek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vizovice
Kontaktovat uživatele:

napln klima

Příspěvek od dratek »

ahojte, mel bych dotaz, kolem hlinikove trubicky se me dela zelena skvrna, je to ta trubicka pod vzduchovym filtrem, ale chladi to bez problemu.

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Koudovi

Příspěvek od Honza42 »

To Kouda: Prosím o kontakt na klimaservis Řepy, nikde jsem ho nenašel. Utíká mně taky to víčko, a autoservis v Pardubicích to "dělá nerad", protože prý často zničí celý chladič.(nový nabídli za 13.000 Kč.) Navíc mluvil o 2300 Kč za nový vysoušeč vzduchu. Ten se ale měnit nemusí, nebo jo? Myslel jsem, že stačí přetěsnit to víčko a vysoušeč je až pod tím.
Pokud v tom mají v Řepích větší praxi, radši bych dojel tam.

Uživatelský avatar
KOUDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOUDA »

zdravim,

takze kyzeny kontakt je p. Šálek, tel. 777082992 a je to kousek od Řep, v areálu, kde delaji i prevody aut, ulice Jeremiášova, areál pod pumpou Shell, je treba vjet do arealu, odbocit po cca 300 metrech doleva pres ruku, sjet z kopce, zabocit vpravo, pred tebou bude velke parkoviste, po prave strane cca 50 m velka vrata, napis autoservis, klimaservis....tedy alespon tak to bylo vloni, takze pokud bude ten tel. funkcni, nemel by byt problem..

ja ho totiz, /tuk, tuk, tuk/ zatim znovu nepotreboval..

hodne zdaru

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“