Smrad z klimatizace

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
Kaja-IV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Smrad z klimatizace

Příspěvek od Kaja-IV »

Kluci, je normální, že vždy po vypnutí climatronicu to zacne v aute tak divne smrdět? Docelam mě to vadí, nevíte čím to je?
http://www.audioland.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - autorádia & autohifi

Uživatelský avatar
ma-jkl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 829
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od ma-jkl »

Kaja-IV píše:Kluci, je normální, že vždy po vypnutí climatronicu to zacne v aute tak divne smrdět? Docelam mě to vadí, nevíte čím to je?
nech si pročistit kapalinu v klimce... :wink: řešilo se to tu tak měsíc zpátky. :wink:
...ford?

Uživatelský avatar
apahachi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od apahachi »

mam ten isty problem, ale nemyslim si, ze to je tou kvapalinou, pretoze mne ju napustali asi tak pred tyzdnom a smrad zostal

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Smrad z klimatizace je způsoben bakteriemi které se usazujou na výparníku. Jediným řešením je nechat klimatizaci vydesinfikovat a doplnit chladidlo. Pokud smrad přetrvává, musím se klimatizace desinfikovat znovu. (to se stává, pokud se na desinfikaci dlouho kašlalo) Jiný postup prostě neni. I v manuálu se dočtete, že pokud smrad po desinfikací nezmizí, musí se desinfikovat znovu.

(Taky se samozřejmě muže stát, že ti servis řekne že desinfekce proběhla, ale přitom na to nikdo nešáh. Ale to je asi extrém.)

Jinak klimoška by se měla desinfikovat 1x za rok, vždy před začátkem sezony, tedy na jaře. Když se to dělá takto pravidelně, smrad nemá šanci.

Uživatelský avatar
apahachi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od apahachi »

ja mam na to doma daky sprej ale neviem, kam by sa to malo aplikovat. Ono tam je pisane, ze nastriekat do vetrania, ale kam? Do tych vyduchov, co mam na palubovke? Budem musiet asi zmontovat ten filter, co je v kabine a potom co? Chcelo by to daky postup. Molczik ak vies, porad please

Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od PetrVK »

Měl jsem asi před rokem podobný problém.Když jsem zapnul klimu,nedalo se v autě normálně dýchat.Kámoš mě toho problému zbavil za pět minut.
-Sundal pylový filtr a za běhu ventilátoru tam nastříkal antibakteriální sprej.(plísně atd.)Od té doby,pohoda klid a v autě to i chvilku vonělo.Prodávají různé vůně :wink:
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

nebo se dá použít tohle

http://www.motipdupli.cz/article.asp?nA ... nguageID=1" target="_blank

+ dělají osvěžovač klimatizace který se nechá celý vystříkat do auta kde je spuštěný motor a klima běží naplno :wink:

OT: http://www.motipdupli.cz/article.asp?nA ... nguageID=1" target="_blank asi si vytvořím vlastní parkovací misto :lol:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Takze sundat filtr a primo do ventilatoru?

Stejne jsem se chystal na vymenu filtru, tak to vemu prijednom 8)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od PetrVK »

Tomm píše:Takze sundat filtr a primo do ventilatoru?

Stejne jsem se chystal na vymenu filtru, tak to vemu prijednom 8)
jo,jo.Jen dodám,že toho tam nastříkal docela dost,1/4 učitě
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

Uživatelský avatar
apahachi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od apahachi »

Takze ten pelovy filter som sundal a vstrekol to tam.. Ale teraz mam dotaz, vyparnik a ten kabinovy filter sa nachadzaju vnutri, tam ako je kaslik, ak sa nemylim..??? A tie sa cistit nemusia? Pretoze ako som to tam vnutri napravo pri kasliku odmontoval a chcel som sa tam pozriet som zistil, ze ten cely box (sa domnievam, ze tam je ten vyparnik a filter) je dako pripaskovany takou ciernou tvrdoplastovou paskou. Si myslim, ze je to viacmenej dorabane a ked to prerezem, tak to cele padne.. Mate tam ten uchyt i vy? Alebo sa komplet mylim a ten vyparnik sa tam ani nenachadza...
Huu ken help :?:

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Pylový filtr = kabinový filtr!! Žádnej další tam neni.

Uživatelský avatar
apahachi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od apahachi »

Uz som zas o nieco mudrejsi :oops:

Uživatelský avatar
13RANO
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od 13RANO »

:arrow:
Přílohy
klima.jpg
klima.jpg (60.02 KiB) Zobrazeno 1268 x

Uživatelský avatar
jimi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od jimi »

mylím si že to je trocha prekomplikované, mne to striekali pod pelový filter a do výduchov v kabíne, potom zapli ventilator na
max, cca 5 min. a bolo to.

mattausch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 12.03.2010 09:06

Re: Smrad z klimatizace

Příspěvek od mattausch »

Zdravim me taky jde smrad ale kdyz vypnu klimu nastrikali mi penu pod filtrem a 5 dni klid pote zase smrad jak hrom a filtr je meneny co mam delat mam to opakovat dik za rady :)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“