KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Siki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02

KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od Siki »

Ahoj potřebuji poradit.Mám Ford Galaxy r.v.1999 1,9 tdi.Je tam klimatronic se samostatným ovládáním teploty do zadní části auta.Průduch je v zadu na podlaze a ve stropě žádný.Je to dvou,nebo jednozónová klima.Nevím kolik mám naplnit do klimy kapaliny.Díky za rady

Uživatelský avatar
Matuf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matuf »

Hm to bude asi jednozonovka :?

Uživatelský avatar
honza1111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honza1111 »

Myslím, že to poznáš podle ovladače. Pokud můžeš nastavit jinou teplotu vzadu - je to dvouzónová.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

honza1111 píše:Myslím, že to poznáš podle ovladače. Pokud můžeš nastavit jinou teplotu vzadu - je to dvouzónová.
Myslím že dvouzonová je tehdy, jestliže vzadu jde nastavit teplota nižší než vepředu a má výdechy ve stropě.

Uživatelský avatar
Matuf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matuf »

jenda
Tak to bych řek taky tak.

Pač mě sice nastavit teplota nižší de ale vzduch de furt stejnej. Zato když přidám teplotu do zadu tak se to zvedne taky. 8)

Uživatelský avatar
Davidofka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Klášterec n/O

Příspěvek od Davidofka »

já bych řekl,že dvouzónová má ovládání dopředu i dozadu samostatně,tzn.dvojí ovládání ventilátorů topení a dvojí štelování teploty.Jednozónová klima má jen jedno ovládání ventilátoru a jedno teploty.

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Auto1 »

Dvouzonovky jsou trojího řešení.
a) Dozadu jen topi nebo vzduch honi dokola v kabine,neumi chladit,dozadu vedou dve trubky alu s vodou,pod podlahou.

b) Dozadu vedou dve vodni a dve klima trubky,a umi to vzadu i chladit,ale vzdy je vzadu vnitrni cirkulace vzduchu.

c) Stejne jako b) plus jeste vedou vydechy do stropu,takze v tom uz je zima jako krava i v africe!

(doplnte me ci opravte,nekdo tvrdi ze bod b) neexiztuje)
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Siki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Siki »

Tak teda pořád nevím jestli dvou,nebo jednozonová.Nechal jsem teda klimu doplnit na 950g(jednozonová) a displej od klimy pořád blikal a tak jsem to dotlačil na 1350g(dvouzonová) a přestal blikat.Budu teda doufat,že mám dvouzonovou a věřit,že mě ten tlak nerozerve kompresor,nebo něco jiného.Každopádně díky za vaší pomoc.

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Auto1 »

Je to proste,prvni nizsi hodnota je pro vozy,kterym dozadu vedou 2 alu trubky,druha vyssi hodnota pro vozy,kterym dozadu vedou 4 alu trubky.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Siki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Siki »

No mě tam vedou 2 trubky,ale když jsem naplnil na 1 hodnotu tak displej pořád blikal,až při doplnění na 2 hodnotu,přestal blikat.Tak teď nevím jestli mám raději upustit,nebo to nechat tak. :(

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Auto1 »

No raději si moje info ověř v Autorizáku,snad se nemýlím,ale jsme lidi..
Jinak běž na VAG,uvidíš..
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od Vytvarnik »

Rozdíl mezi jedno a dvouzonovou klimou chápu. Sám má Sharana II 12/2001 a mám tam dvouzonovou typ a. :(

Ale občas brouzdám třeba po tipcars.com (to abych se naštval, jak jsou teď ojetí Shaarani levný) a tam jsem narazil na čtyřzonovou klimatizaci. Podle fotek má výdechy na stropě nad první i druhou řadou sedaček. Zajímá mě, jak se pak ovládá levá a pravá strana, když je tedy čtyřzonová jak píšou.

Uživatelský avatar
lubino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 20.06.2008 16:32
Bydliště: Predmesti Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od lubino »

No to je zajimavy, docela bych rekl, ze to je preklep, koukal jsem se na stranky vw sharanu a nikde jsem tam o 4zonove klime nic nevidel, ani v tom konfiguratoru nic takoveho nejni, ani ve zvlastni vybave.Vim, ze nektere BMW tu 4zonovou maji, ale Sharici bych rekl, ze seriovou asi ne.

EDIT:
Jinak jsem tam jeste objevil 4zonovou klimu napr. u VW Phaetonu a tam je pak ovladani i v prostoru zadnich sedadel.

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od Vytvarnik »

Teď jsem to zkusil. Zaškrtnul jsem si ve volbě výbavy čtyřzonovou klimu a našlo mi to 24 Sharanů.r.v. 2001 až 2007
Takže vše Sharan II

Uživatelský avatar
lubino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 20.06.2008 16:32
Bydliště: Predmesti Kladna
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA: je dvouzónová, nebo jednozónová?

Příspěvek od lubino »

No mozna je to nejaka zvlastni vybava v jinejch zemich, ale u nas to opravdu nejni, projel jsem ten konfigurator snad ve vsech vybavach a vsude jen 2zonova.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“