STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od kazbic »

Tak jsem je musel rozebrat.Zastavovaly se kde chtěly a kdy chtěly.Čepy byly už tak zatuhlý,že nešly protočit kolem své osy.Jsou uloženy v mosazných pouzdrech,které mají asi 10 mm.Mezi pouzdry je dost prostoru,kam se dá vtěsnat vazelína.Kulové čepy šly dobře(jsou uložené v umělé hmotě),ale i tak jsem je promazal.
POSTUP DEMONTÁŽE

1) Sundat stěrače.Jsou přidělané matkou na 17 tku klíč a osazení mají na tisícihran.
2) Tahem nahoru vysunout kryt nádobky na vodu (foto č.1),vyndat příchytku hadičky (foto č.2) a též tahem nahoru nadzvednout kryty D a E (foto č.3 a 4).
3) Vyndat černý krycí plast pod soustavou táhel.Drží třemi šroubky na 10 tku klíč.Označení A,B,C (foto č.5,6 a 2).
Tahem k sobě lze kryt vyndat.
4) Vysunout konektor na motoru stěračů a vyndat držák kabelu,který není vidět,ale dá se pohmatem najít od konektoru vpravo.Tahem od sebe ho vyndáme z konstrukce táhel (foto č.7).
5) Táhla.Jsou přišroubované třemi šrouby na 13 tku klíč.Označeny 1,2,3 (foto č.3,6,4).
Vysunutí táhel je trochu porod,ale jde to.
6) Demontáž osiček.Jsou zajištěny ségrovkou pod kterou je podložka a pod ní gumička (foto č.9),kterou vyndáme opatrně jehlou.Okolí osiček se musí řádně prostříkat Konkorem a nebo nějakým uvolňovačem.Nejdříve je potřeba osičku "rozhýbat",aby šla aspoň trochu protočit kolem své osy.Uchytíme pouzdro do svěráku a tvrdým dřevem ťukáme na osičku za stálého protáčení a promazávání.Dělal jsem ty stěrače na třech autech a chce to trochu trpělivosti a opatrnosti,ale jde to
:wink:
Osičky vyleštíme,vyčistíme a promažeme vnitřek pouzder a je to.Je lepší použít grafitovou vazelínu a nebo raději namontovat mazničky.(foto č.3).
Přílohy
kazbič SOUSTAVA TÁHEL 10.jpg
kazbič SOUSTAVA TÁHEL 10.jpg (37.63 KiB) Zobrazeno 29530 x
kazbič ČEPY 9.jpg
kazbič ČEPY 9.jpg (33.39 KiB) Zobrazeno 29547 x
kazbič  POUZDRO 8.jpg
kazbič POUZDRO 8.jpg (21.46 KiB) Zobrazeno 29588 x
kazbič 7.jpg
kazbič 7.jpg (38.45 KiB) Zobrazeno 29562 x
kazbič 6.jpg
kazbič 6.jpg (44.22 KiB) Zobrazeno 29589 x
kazbič 5.jpg
kazbič 5.jpg (39.82 KiB) Zobrazeno 29596 x
kazbič 4.jpg
kazbič 4.jpg (38.34 KiB) Zobrazeno 29598 x
kazbič 3.jpg
kazbič 3.jpg (40.75 KiB) Zobrazeno 29612 x
kazbič 2.jpg
kazbič 2.jpg (45.66 KiB) Zobrazeno 29614 x
kazbič 1.jpg
kazbič 1.jpg (45.93 KiB) Zobrazeno 29627 x
Naposledy upravil(a) kazbic dne 14.08.2007 07:49, celkem upraveno 6 x.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

kazbic
Kdyby jsi řekl včas,tak jsem Ti pomohl i s těmi předními stěrači.
Hele Pavle,ta první fotka,to jsi vyfotil schválně i s tou limonádou?? :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

I na Sharanovi? To opravdu VW neumi udelat sterace? :?

Ze je to casta zavada u Golfu, Octavii a Passatu jsem vedel, ale ze i u vas to koukam 8O
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Na pašíkovi jsem to dělal každej rok,doufám ,že tady to tak častý nebude.

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Příspěvek od sid666 »

teda kazbic,za tu ukázkovou rozborku a vyleštěný čepy jsem ti dal bodík...to je přesně to,co by se tu mělo objevovat častěji...fotky řeknou někdy víc,než jen slova... :wink:

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

Přední stěrače mám zatím v pohodě.Blbne mi na zadním ten dojezd.Tak to budu muset taky rozebrat a mrknout na to.
Obrázek

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

Tomm píše:I na Sharanovi? To opravdu VW neumi udelat sterace? :?

Ze je to casta zavada u Golfu, Octavii a Passatu jsem vedel, ale ze i u vas to koukam 8O
Jo jo 4 roky starý auto a už se mi zadřely taky.

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

Jsme si dneska s Kazbičem tak říkal,že by stálo za to do těch futer vyvrtat menší díru,udělat závit a dát tam mazničku.Nemuselo by se to pořád dokola rozebírat a promazávat.Vezmeš maznici,promažeš a je to.Taky to rozeberu a zkusím to.Za zkoušku nic nedám.
Obrázek

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

Ano,ano.Muselo by se to ještě před demontáží táhel označit,tak aby to maznicí bylo dobře přístupný.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

kazbic píše:Ano,ano.Muselo by se to ještě před demontáží táhel označit,tak aby to maznicí bylo dobře přístupný.
Už to mám vymyšlený
Obrázek

Uživatelský avatar
TOZU
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: PŘEDNÍ STĚRAČE-SHARAN

Příspěvek od TOZU »

kazbic píše:Tak jsem je musel rozebrat.Zastavovaly se kde chtěly a kdy chtěly.Pomáhal mi zeťák šikula,tak to šlo dobře.Táhla jsou dost velká a prostoru málo.Při vysouvání a osazování táhel,jsou určitě další dvě ruce dobrý.Čepy byly už tak zatuhlý,že nešly protočit kolem své osy.Jsou uloženy v mosazných pouzdrech,které mají asi 10 mm.Mezi pouzdry je dost prostoru,kam se dá vtěsnat vazelína.Kulové čepy šly dobře(jsou uložené v umělé hmotě),ale i tak jsem je promazal.
Jinak na http://www.gsa.kabel1.cz/" target="_blank jsem X-MANovi poslal tyto fotky a jednu z opravy zadního stěrače.Tam byl problém doběhového kontaktu,který na jeho stránkách ještě nebyl řešen.Co se zadního stěrače týká,chtěl bych tímto poděkovat členovi našeho klubu BITVImu - (SHARAN-TDI) za pomoc při opravě :wink:
Ahoj na té poslední fotce jsou nějaké těsnící gumičky ty jsem tam neměl.Nevíš jaké rozměry by měli mít.
Díky Tom

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

TO:TOZU
No já to tedy neměřil,ale co si vzpomínám,tak průměr přímo tý gumičky je asi 1 mm a vnitřní průměr asi 20 mm.Hledal jsem to v ETCE a ETOSU,ale gumičky tam nejsou popsaný.
Jestli je tam nemáš,tak to zpět ani neosazuj,než si tam něco seženeš.Mohla by na mosazné pouzdro téct voda a brzo bys to rozdělával znovu. :wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Mafox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 468
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mafox »

taktéž jsem to včera rozdělávál a čistil a taky mi chybí jedna gumička :(
VW Golf IV 1,6 16V r.v. 2000 3dv.

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Mazání uložení stěrače

Příspěvek od Honza42 »

Tak jsem si přečetl problémy se zadíráním čepů stěračů a dnes, když jsem se konečně dokopal k výměně fitru klimy jsem se tomu trochu věnoval. Mám řešení pro líné mechaniky, protože mně se do rozebírání rozhodně nechtělo. Normální vrtačkou jsem přibližně doprostřed hliníkových odlitků tělesa vyvrtal dírku. Není třeba se bát, že provrtáte i hřídelku, protože ta je trochu přitvrzená. Stěna je tam jen cca 2-3 mm. Není třeba nic rozebírat, jde to přímo na autě. Vrták zvolit takový, aby se tam vešla hadička od mazacích sprejů. Sprejem jsem to potom prostříkal a dirku zamázl vazelinou. Myslím, že jako prevence by to mohlo stačit, spodní futro je namazaný určitě a nahoru by to mělo navzlínat.
Přílohy
Vrtání stěračů.doc
(295.5 KiB) Staženo 997 x

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza42 »

Tak ještě jednou obrázek
Přílohy
Stěrač L.jpg
Stěrač L.jpg (31.46 KiB) Zobrazeno 29424 x

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“