18x9 -pasnou na passata?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Abutbul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Abutbul »

Cyp_the_trestacz píše:
Abutbul píše:nevis ve smyslu ze 225/40/18 je uzka guma na 9 disk? to urcite ano, bude to trochu "Acko" :) ale vejit se tam kazdopadne musi o tom zadna... mel sem tam 235/35/19 na disku 8,5x19 ET 35 a v poho...
Já to chápu, ale ta guma sice bude užší (nahoře), ale jenom o cenťák a zase ten širokej ráfek udělá svý. Mně se u 235 uhoblova kousíček gumy, ale v serpentinách pak víc jak 1cm. I když na 9" ráfku se Ti to asi moc vychylovat nebude. Problém je, že nevim, kam se posunuje širší ráfek oproti užšímu.. Mám-li nějaký kolo s ET aby to kolo bylo přesně uprostřed mezi těhlicí a lemem blatníku o šířce třebáá 6". Pak na to auto místo toho obuju uplně stený, ale 8".. Kam se ta šířka poděje? 2" blíž k těhlici a vůči blatníku O.K., nebo 1" k těhlici a 1" k blatníku? Nebo zůstane u těhlice O.K. a 2" vyleze z blatníku?
ta sirka se presne podeli pul na pul... 1 palec jde ven a 1 palec dovnit...

Uživatelský avatar
Abutbul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Abutbul »

KamilGTTDI píše:
Abutbul píše: ET 9,5 ? asi myslis sirku disku 9,5 a 10,5 ne? jaky mas to ET na predku? to me zajima... potrebuju zjistit jestli mi vejde dopredu 9x18 ET 35... jediny problem co mze nastat je ze ten disk pujde do te tehlice, ale snad ne, snad se to tam vejde... proto se tady ptam jestli to tam uz nekdo ma na aute... je mi jasny ze s mensim ET to tam pujde, ale me konkretne zajima 9x18 ET 35... stejne tak jako zakladatele tehle diskuze...
Sorry jsem to poplet, ET 35, gumy mam zaroven s lemy, akorat zadek asi 2cm pres ale jsou na tom jeste uzky gumy, tak to dela takovou strisku.
takze na predku mas 9,5x18 ET 35 a veslo se v klidu? :) tak to mam radost, bych rek ze 9,5 uz nevejde... takze s sirkou disku 9 v18 ce ET 35 muzu byt klidny:)

Uživatelský avatar
Abutbul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Abutbul »

Cyp_the_trestacz píše:
Abutbul píše:nevis ve smyslu ze 225/40/18 je uzka guma na 9 disk? to urcite ano, bude to trochu "Acko" :) ale vejit se tam kazdopadne musi o tom zadna... mel sem tam 235/35/19 na disku 8,5x19 ET 35 a v poho...
Já to chápu, ale ta guma sice bude užší (nahoře), ale jenom o cenťák a zase ten širokej ráfek udělá svý. Mně se u 235 uhoblova kousíček gumy, ale v serpentinách pak víc jak 1cm. I když na 9" ráfku se Ti to asi moc vychylovat nebude. Problém je, že nevim, kam se posunuje širší ráfek oproti užšímu.. Mám-li nějaký kolo s ET aby to kolo bylo přesně uprostřed mezi těhlicí a lemem blatníku o šířce třebáá 6". Pak na to auto místo toho obuju uplně stený, ale 8".. Kam se ta šířka poděje? 2" blíž k těhlici a vůči blatníku O.K., nebo 1" k těhlici a 1" k blatníku? Nebo zůstane u těhlice O.K. a 2" vyleze z blatníku?
225/40/18 bude nahore sirsi ale zaroven bude oproti 235/40/18 i nizsi... 40% z 225 je porad mene nez 40% z 235... to bude ten rozdil v te vysce ze by to nemelo nikde chytat :)

KamilGTTDI
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: tam za humny

Příspěvek od KamilGTTDI »

jasny ze se to tam vejde vpoho, nemej strach.

KamilGTTDI
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: tam za humny

Příspěvek od KamilGTTDI »

Cyp_the_trestacz píše:
KamilGTTDI píše: Sorry jsem to poplet, ET 35, gumy mam zaroven s lemy, akorat zadek asi 2cm pres ale jsou na tom jeste uzky gumy, tak to dela takovou strisku.
Ten tvůj pašík je tady na fóru jeden z mých favoritů... Fakt pekelnej... :-)

Prosimtebe, normalni pasa, ale chci to strelit a nikdo to nechce tak si to asi necham a narvu do toho 130ps.

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Jestli se to podělí, tak by mě zajímalo, co mam za ET, protože já kdybych měl o kousilíííínek širší ráfek, tak dřu už i ráfkem.. Ten mam od těhlice asi půl cm až 1cm. S tou gumou chápu, jak to píšeš, ale kdybys to měl jako já, tak bys zjistil, že při ještě větším přiblížení ráfku k těhlici (to ty mít ale tak blízko asi nebudeš) by ses dostal pod to klenutí těhlice a dřelo by Ti to i s užší gumou, protože se to hodně strmě uhejbá, tak hodně záleží jak seš blízko těhlice.. Má to 3 rozměry.. jeden je jak těhlice utíká v ramínko k čepu a druhej je, jak se naklání nad kolo,..
Doufám, že fotka vysvětlí.. Kdybych měl stejný kolo, ale o palec širší s gumou 225/40 18, tak by to dřelo (pokud by nedřel už ráfek) tam, kde píšu "tady ty" :-) Kapiš to?
Přílohy
DSCF2181_resize.JPG
DSCF2181_resize.JPG (104.54 KiB) Zobrazeno 489 x

Uživatelský avatar
Abutbul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Abutbul »

je mi to uplne jasny :) aby jsme se k necemu dopatrali tak by jsme potrebovali znat to tvoje ET-cko :) jestli ti na disku 8Jx18 drou gumy 235/40/18 o tehlici, tak bych rek ze to bude jedine vysokym ET... urcite vic nez 35 to bude...

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Když já sem tak línej sundavat kolo :-D Taky mě to zajímá :-).. Ale zjistim to minimálně až budu lakovat třmeny, nebo př nejhoršim v zimě, až budu přezouvat..

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“