PŘEVODOVKA, ZVUKY: při žazení se ozývá bouchnutí, co spojka?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
jerryty2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

PŘEVODOVKA, ZVUKY: při žazení se ozývá bouchnutí, co spojka?

Příspěvek od jerryty2 »

Ahoj mám Sharana 1.9 TDI 85kW a menší problém. Při ražení jedničky se ozve takové menší bouchnutí, jako kdyby nebyla úplně rozpojená spojka, nebo co. Při řazení 2 a 3. stupně občas nedořadí cítím tam zub-zub. Nevíte co by to mohlo bejt. Spojka bere slušne asi tak 5-7cm od spoda, neprokluzuje, nemohlo by to bejt v těch táhlech, nebo synchrony v převodovce, ale to se mi nezdá protože jinak tam jdou rychlosti celkem dobře. Olej v převodovce jsem taky měnil.
Díky moc za každou radu.

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

No a není to problém co se řešil zde :arrow: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=31570" target="_blank :?:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
jerryty2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od jerryty2 »

To jsem četl, ale to se vztahuje na Sharan I. já mám II., je to stejné? Docela mě ale zaráží to bouchnutí při řazení jedničky.

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

jerryty2¨Zkoušel jsi,jakou máš vůli v poloose?To bouchnutí mi říkal kámoš,že by to mohlo být ono.
Obrázek

Uživatelský avatar
jerryty2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od jerryty2 »

To mě nenapadlo, opravdu by to mohlo byt ono. Díky moc. To je ale na výměnu poloosy, nebo je jiné levnější řešení???

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

jerryty2
S tím se asi nic dělat nedá.Já si to nechal vyměnit ještě na záruku.
Obrázek

hanes78
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.10.2007 15:31

Re: PŘEVODOVKA, ZVUKY: při žazení se ozývá bouchnutí, co spojka?

Příspěvek od hanes78 »

Ahoj, měl jsem úplně stejný problém na Galaxy 2001 najeto 182 tisíc km. Bouchalo to a nemohli jsme na to přijít až se jednou při rozjezdu ozvalo lupnutí a levá poloosa byla ta tam . Příčinou je unavení tisícihranu mezi poloosou a převodovkou. :cry:
Galaxymen

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: PŘEVODOVKA, ZVUKY: při žazení se ozývá bouchnutí, co spojka?

Příspěvek od marasoba »

Ahoj všici. Mám problém s převodovkou:
Cca 50m jsem couval a při zastavení jsem chvíli brzdil motorem (cca z 3000ot/min na 1200ot/min)
Při rozjezdu dopředu se ozval zvuk podobný rozjedu tanku - celé auto vibrovalo a ještě to vypadalo, jako bych měl zabržděnou ruční brzdu. Podobný zvuk (když je motor v tahu) i na 2 stupeň a na trojku až pětku už slabší. Při couvání je vše OK. Neřešili jste někdo podobný problém? Byla by nějaká rada? Všem předem děkuji.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: PŘEVODOVKA, ZVUKY: při žazení se ozývá bouchnutí, co spojka?

Příspěvek od Charlie.007 »

jerryty2 píše:Ahoj mám Sharana 1.9 TDI 85kW a menší problém. Při ražení jedničky se ozve takové menší bouchnutí, jako kdyby nebyla úplně rozpojená spojka, nebo co. Při řazení 2 a 3. stupně občas nedořadí cítím tam zub-zub. Nevíte co by to mohlo bejt. Spojka bere slušne asi tak 5-7cm od spoda, neprokluzuje, nemohlo by to bejt v těch táhlech, nebo synchrony v převodovce, ale to se mi nezdá protože jinak tam jdou rychlosti celkem dobře. Olej v převodovce jsem taky měnil.
Díky moc za každou radu.
Tak to bouchnutí při řazení jedničky mně dělá taky. Sice jenom občas, ale dělá.
Zajímavý je, že na to mám asi smůlu, protože to samý mi dělala i předešlá Laguna. Ale i přes to bouchání (a tam to dělalo pokaždý, když sem řadil jedničku) sem s tím nalítal od 137 000km až do 200 000km. Potom sem ji prodal (néé kvůli tomu :lol: ), ale vím jistě, že ji nynější majitel pořád má a s poloosou nic nedělal, tak je to asi ještě dobrý. Tak snad to nebude až taková závada a ty naše poloosy to vydrží :)
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: PŘEVODOVKA, ZVUKY: při žazení se ozývá bouchnutí, co spojka?

Příspěvek od marasoba »

marasoba píše:Ahoj všici. Mám problém s převodovkou:
Cca 50m jsem couval a při zastavení jsem chvíli brzdil motorem (cca z 3000ot/min na 1200ot/min)
Při rozjezdu dopředu se ozval zvuk podobný rozjedu tanku - celé auto vibrovalo a ještě to vypadalo, jako bych měl zabržděnou ruční brzdu. Podobný zvuk (když je motor v tahu) i na 2 stupeň a na trojku až pětku už slabší. Při couvání je vše OK. Neřešili jste někdo podobný problém? Byla by nějaká rada? Všem předem děkuji.
:D :D :D Já su tak šťastné :D :D :D

Tak z výměny převodovky sešlo, nakonec byl prasklý držák převodovky, převodovka se nějak hnula a něco tam drhnulo. Ještě doplním, že na volnoběh mělo auto jakoby snahu jét dopředu a při vypnutí motoru dost cuklo (i při vyšláplé spojce a zařazeném neutrálu). U auta jsem měl podezření i na špatná ložiska v kolech, protože ještě před osudným couváním - viz výše - byl slyšet nepříjemný hukot jakoby od kol. Oprava držáku - vyřešeno.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: PŘEVODOVKA, ZVUKY: při žazení se ozývá bouchnutí, co spojka?

Příspěvek od marasoba »

Nazdar chlapi, zas ta převodovka. Tak držák (viz výše) fungoval necelý rok, teď tam prasknul šroub, kterým je převodovka přitažená k tomu držáku. Dal jsem tam pevnostní, s hlavou na imbus, prý je nejtvrdší. Tak si na to dejte bacha, až ho budete měnit, aby jste tam nedali obyčejný, protože pak zas praskne.
Mám ale teď jiný problém. Už to dělá déle, ale teď jsem to trochu upřesnil. Když stojím, otáčky volnoběžné, tak se mi ozývá z převodovky takové ťukání v intervalu asi 2x za sekundu. Je to jako kdybych vzal malinké kladivo a ťukal do převodovky. Dělá to jen někdy a zmizí to, když jemně zatlačím řadící páku dopředu, nebo dozadu. Nesetkal jste se s tím někdo?
Dík
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

ŠÁMOT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.03.2009 00:26
Bydliště: Plzeň

Re: PŘEVODOVKA, ZVUKY: při žazení se ozývá bouchnutí, co spojka?

Příspěvek od ŠÁMOT »

S ťukáním převodoky ti neporadím,ale myslím že praskání šroubu co drží spodní uložení motoru.nebo spíš převodovky neodstraníš tím že dáš superpevnej šroub.Tam jde o to že ten silentblok se musí u převodovky jakoby naklánět.Těžko se to popisuje ale je tam guma v ní trubička a to celý zaoxidoje a přestane se hýbat.Ten šroub je potom místo pouze na tah namáhanej na ohyb a po nějaký době to vzdá a praskne.Taky mě to kdysi trápilo a kupoval jsem pevnostní šrouby a až po nějaké době sem na to přišel.Jinak ten pevností šroub vždycky vydržel tak 3/4 roku.

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: PŘEVODOVKA, ZVUKY: při žazení se ozývá bouchnutí, co spojka?

Příspěvek od marasoba »

No tak to je rada k nezaplacení 8). Už jsem se připravoval, že budu vozit náhradní šrouby jako třeba žárovky. Hned jak bude trochu času, tak to rozeberu a juknu na to. Díky moc za tip :!: Jinak ten 3/4 rok odpovídá.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: PŘEVODOVKA, ZVUKY: při žazení se ozývá bouchnutí, co spojka?

Příspěvek od parizek_ltm »

Teda jak to tu ctu, tak jsem doma. Zatim jsem nic neresil, ale taky to mam malinko slyset. Mel jsem tedy podezreni na silentblok, ale nejspis jste me vyvedli z omylu :) Cenne rady

ŠÁMOT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.03.2009 00:26
Bydliště: Plzeň

Re: PŘEVODOVKA, ZVUKY: při žazení se ozývá bouchnutí, co spojka?

Příspěvek od ŠÁMOT »

Ještě poznámka k praskání šroubu:Myslím že tento problém se týká jen SAG I u dvojek je ten silentblok už řešenej trochu jinak.Ještě jsem se na něj nedíval detailně a myslím si to.Každopádně to že je jinak udělanej nemusí znamenat že nemůže taky zlobit jako u jednotek.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“