KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Doliku tak to je výparník v háji to je docela mazec práce na celej víkend rozebíralo se to http://www.dieselpower.cz/forum" target="_blank

Uživatelský avatar
Dolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břest
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dolik »

Rfarsky nemohl bys mi to nějak jinak vysvětlit než odkazem? Me to na mob. Telefonu nějak nejde najít byl bych moc rad co k tomu potřebuju a jak se tam dostanu k tomu vyparniku

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Nikdy jsem to nedělal ,ale podle umístění bych řekl,že musí ven palubka a buď to nechat zaletovat a nebo sehnat výparník z jiného materiálu dají se objednat v německu snad z mědi.
Přílohy
Výparník.jpg
Výparník.jpg (59.37 KiB) Zobrazeno 4036 x

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

rfarsky
Není tohle zadní výparník?

Nemělo by to být tohle?
Přílohy
klima.JPG
klima.JPG (68.08 KiB) Zobrazeno 4030 x

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Jo jo tak tak přesně tak sorry za dezinformaci,to by musela mít sakra dlouhý nohy.

Uživatelský avatar
1thais
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od 1thais »

Ahoj Sharanisti,píšu za ženu potřebujeme poradit s klimatronikem.Nastartuju auto bliká celý display klimatizace se všemi znaky po chvíli zobrazí nastavené hodnoty a chladí.Problém je ten,že vzadu z průduchů vlevo u podlahy nic nefouká i když dám ventilátor pro zadek na display naplno.Ta černá věc co je částečně vidět po sundání mřížky vlevé zadní části (nevím co to je)je teplá(jak se k tomu lépe dostanu nevidím šroubky na sundání plastů).Nevíte někdo,jestli je tam ventilátor nebo se pouze otvírá nějaký průduch od ventilátorů ze předu?Pokud je tam ventilátor má někde pojistku?Také se mi zdá že čidlo venkovní teploty ukazuje méně než je venku.Zatím nemám návod v češtině a nejde mi stahnou.Kazbic nám ho prý pošle.Dík za odpověď.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

1thais píše:Ahoj Sharanisti,píšu za ženu potřebujeme poradit s klimatronikem.Nastartuju auto bliká celý display klimatizace se všemi znaky po chvíli zobrazí nastavené hodnoty a chladí.Problém je ten,že vzadu z průduchů vlevo u podlahy nic nefouká i když dám ventilátor pro zadek na display naplno.Ta černá věc co je částečně vidět po sundání mřížky vlevé zadní části (nevím co to je)je teplá(jak se k tomu lépe dostanu nevidím šroubky na sundání plastů).Nevíte někdo,jestli je tam ventilátor nebo se pouze otvírá nějaký průduch od ventilátorů ze předu?Pokud je tam ventilátor má někde pojistku?Také se mi zdá že čidlo venkovní teploty ukazuje méně než je venku.Zatím nemám návod v češtině a nejde mi stahnou.Kazbic nám ho prý pošle.Dík za odpověď.
To vzadu je výměník topení, neboli radiátor. Ten jenom topí. Nechladí. Klima chladí jen v předním prostoru a předpokládá se, že se dozadu studený vzduch dostane. To proudění se dá podpořit otevřením zadních křidýlek. Mám vyzkoušeno, že klima lépe chladí v celém prostoru auta.
Blikáním všech symbolů signalizuje nějakou závadu. Chce to na VAG. Mě taky bliká i když jenom někdy. Jinak funguje. Závadu mám v klapce regulace čerstvého vzduchu. To hlásí VAG. Jenže ona normálně funguje jak v automatu, ta na ručně. Už to neřeším. :wink:

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

x píše:V zadní části lze nastavit teplota stejná, nebo vyšší. Tyto klimatizace mají jen jeden chladící agregát. Klimatizace s výdechy i ve stropě mají dva chladící agregáty. Pokud nemáš výdechy ve stropě máš jen jeden chladící agregát. Pokud zepředu fouká chladný vzduch tak by měl foukat i v zadu, vzduch do zadní části přichází ze stejného chladícího systému jak dopředu.
Vyzkoušej to po delší době chlazení do zádní části.

Já mám stejnou klimatizaci, a vzduch v zadní části je také chvíli teplý, protože trubky jsou delší a trvá delší dobu než se ochladí.

Závada, aby fokalo z jednoho místa teplý(ze stropu) a z druhého studený, by mohla být jen u dvou chladících agregátů.

Poslední problém by mohl být v zobrazováni displeje nebo ve funkci climatroniku.
Já vzadu nemám ve střeše ty ofuky, protože tam mám šíbr 8)
Tak jak přijdu na to že mám 2 výměníky?
Přijde mi, že to teď v létě fouká málo studený a to jí mám čerstvě plněnou. V golfu když to zapnu tak je tam strašná zima, v galaxyne tak o pulku min - nevim jak to posat - asi tak jako by mi to v golfu běželo na 20 když dám v G 17
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

http://www.onboard-kamery.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

Tak další dotaz, včera jsem jel s klimoškou asi hodinu a půl na minimum a ze zadních průduchů v boku mi foukal jen teplý vzduch. Po "aspoň trochu" studeném vzduchu ani památka, Co s tím? Poraďte, za tejden mastím do Chorvatska, nechci tam umřít vedrem :cry:
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

http://www.onboard-kamery.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
matyasss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TRUTNOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matyasss »

coroner píše:Tak další dotaz, včera jsem jel s klimoškou asi hodinu a půl na minimum a ze zadních průduchů v boku mi foukal jen teplý vzduch. Po "aspoň trochu" studeném vzduchu ani památka, Co s tím? Poraďte, za tejden mastím do Chorvatska, nechci tam umřít vedrem :cry:
zkus nechat doplnit klimu...ja jsem mel obdobny problem klima nechladila nic moc a po doplneni je to ok :)

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

matyasss no jo, ale na kolik, mám ji teď plněnou nově na těch 850g nebo kolik tam bylo.
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

http://www.onboard-kamery.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
matyasss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TRUTNOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matyasss »

coroner píše:matyasss no jo, ale na kolik, mám ji teď plněnou nově na těch 850g nebo kolik tam bylo.
aha no jo tak pokud mas naplnino tak to bude asi neco jineho ..ja jsem mel predtim zhruba polovicni napln proto me to zlobilo :?

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

Kde najdu na kolik se má ta klimoška naplnit? Je to někde na autě?
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

http://www.onboard-kamery.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

coroner píše:Kde najdu na kolik se má ta klimoška naplnit? Je to někde na autě?

v motorovém prostoru na příčce nad nárazníkem mám štítek kde je množství náplně.

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

super, kouknu, dík.
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

http://www.onboard-kamery.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“