Zhasínání motoru GIV 1.4 + 1.6 16V

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Cuba66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Zhasínání motoru GIV 1.4 + 1.6 16V

Příspěvek od Cuba66 »

Ahoj všichni! mám problém - chcípá mi to. Mám najeto 93tis.,r.v.2003, auto po servisu, klapka čistá, filtry OK. Závada se projevuje tak, že v nepravidelných intervalech zhasne motor. Zhasne bez zaškubání a zůstane svítit baterka. Když se to stane při jízdě tak to samozřejmě díky zařazené rychlosti hned naskočí. Sledoval jsem kdy se to stane, ale dělá to snad ve všech režimech. Zkusil jsem Hall na vačce - žádná změna. VAS mlčí. Nemáte někdo zkušenost čím by to mohlo být?
Díky Cuba66

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

tak tohle mě taky zajímá......protože mám uplně stejnej motor BCB a jednou ze 100 startů mi to taky chcípne...prostě otočím klíčkem motor naskočí zakucká a zhasne, nastartuju znovu a pohoda

VAG též nic

Uživatelský avatar
VERONA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravskoslesky

MOTOR

Příspěvek od VERONA »

Tak to jedině specializovaný autoservis. :wink: :wink:

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR

Příspěvek od Toxyz »

VERONA píše:Tak to jedině specializovaný autoservis. :wink: :wink:
nj ale třeba u mě je to hlednání jehly v kupce sena......ted mi to už dlouhou dobu neudělalo

a je to vždy jen při startu, auto mám rok a půl a udělalo to tak 7x

Uživatelský avatar
liehovista
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-Partizanska chrapač

Příspěvek od liehovista »

hm no tak presne toto robilo aj mne tiez som bol z toho nestastny a sralo ma to tak som vymenil sviecky a uz to mam asi 7 mesiacov OK inak to robievalo tiez nepravidelne nedalo sa zistit kedy to uroby a kedy nie bola to riadna divocina :lol:

to Toxyz: ja mam auto rok od novoti mi to urobilo asi 4-5x a po vymenie sviecok ani raz
IV je IV

Uživatelský avatar
liehovista
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-Partizanska chrapač

Příspěvek od liehovista »

inak moj tata ma pasata 1,8T a robieva mu to tiez ale ma jednu vyhodu oproti nam : ma to uplne v p.či :lol:
IV je IV

Uživatelský avatar
Cuba66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR

Příspěvek od Cuba66 »

Toxyz píše:
VERONA píše:Tak to jedině specializovaný autoservis. :wink: :wink:
nj ale třeba u mě je to hlednání jehly v kupce sena......ted mi to už dlouhou dobu neudělalo

a je to vždy jen při startu, auto mám rok a půl a udělalo to tak 7x
Problém je v tom, že mě to nedělá při startu, ale až při jízdě. Na VASu jsme kontrolovali jestli nevynechala svíčka a nic, všechno v pohodě. Zajímavý bylo, že když jsem zkusil nový Hall na vačku od Elitu, tak to skoro nechtělo startovat, ale zhasínání při jízdě zůstalo. Když jsem tam vrátil původní Hall, tak to zase chytá na první škub. Hall z Elitu byl neorigo italskej, tak jsem ho vrátil. Bylo ale zajímavý, že s ním když to nechtělo chytit tak i kdybych držel startér minutu, tak to ani neslíbilo. Na druhej pokus to chytlo hned. Divný věci to dělá...skoro jsem smutnej, že jsem šel do VW.
Cuba66

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

liehovista píše:hm no tak presne toto robilo aj mne tiez som bol z toho nestastny a sralo ma to tak som vymenil sviecky a uz to mam asi 7 mesiacov OK inak to robievalo tiez nepravidelne nedalo sa zistit kedy to uroby a kedy nie bola to riadna divocina :lol:

to Toxyz: ja mam auto rok od novoti mi to urobilo asi 4-5x a po vymenie sviecok ani raz
svíčky se měnil asi před rokem tak nevim, bud si to někdy nerozumí se svíčkama, nebo cívky nejsou 100% OK nebo nevim

Uživatelský avatar
liehovista
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-Partizanska chrapač

Příspěvek od liehovista »

dovod moze byt hocijaky ja si len na drevo zaklopem ze mi to prestalo robit :rog:
IV je IV

Uživatelský avatar
liehovista
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-Partizanska chrapač

Příspěvek od liehovista »

toxyz auto mavas v garazi?ci vonku bo som pocul ze niekedy ked mas do rana auto vonku tak to moze aj velka vlhkost sposobit
IV je IV

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

vždy venku.......no tahle vlhkost by mohl bejt ten duvod, co si pamatuju byly sme na horách a mlha jako blázen a taky to zakuckalo(to sem mysel že pojedu domů na odtahovce)

Uživatelský avatar
liehovista
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-Partizanska chrapač

Příspěvek od liehovista »

tak si to odsleduj a uvidis dalej mozno na to aj konecne prides ale viem ze najhorsie je ked mas problem a nevies kde konkretne to je horsie jak keby si chcel nieco kupit a nemas peniaze :lol:
IV je IV

Uživatelský avatar
Cuba66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR

Příspěvek od Cuba66 »

VERONA píše:Tak to jedině specializovaný autoservis. :wink: :wink:
No jo, specializovaný autoservis...a to je který? U VW vždycky píchnou Golfíka na VAS nebo VAG a řeknou "bez závad" a vezmou si za to ještě peníze..
Osobně by mi bylo jedno, že to bude stát třeba 10 tisíc, jenom kdyby mi někdo řekl "je to tohle a tohle" a závada byla pryč. Takhle se s tím bojím třeba i jen projet rychle křižovatku, už se mi stalo, že to chcíplo při předjíždění..fakt dobrej pocit..
Cuba66

Uživatelský avatar
Cuba66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02

VYŘEŠENO - aspoň doufám

Příspěvek od Cuba66 »

Takže po několika návštěvách autorizovaných servisů a různých "odborníků" jsem se naštval, sehnal si VAG-COM a testoval a testoval. Nakonec se načetla chyba 16706 - čidlo otáček motoru (G28)-žádný signál - sporadická. Čidlo vyměněno a od včerejška je pokoj a doufám, že už bude nafurt. :D

Uživatelský avatar
vlenko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipt. Mikulas SK

Příspěvek od vlenko »

Kolko ta stala oprava cidla otacok? Mam podobny problem.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“