Dotaz převod + povinne ruceni

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dani
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 394
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Dotaz převod + povinne ruceni

Příspěvek od Dani »

1)Majitel vůz odhlásil a napsal se asi rovnou na mne, že mi volal o adresu apod. a je na původních spz(jiný kraj). Povinné ručení na něj majitel nezrušil, takže pokud s ním pojedu tak bude platit a to dokud ho nezruší nebo se ruší podepsáním kupní smlouvy ? Pokud se zruší tak se dá zavést povinné ručení na nějaký 2 dny, než se to vše vyřídí ?
2)Až budu chtít vůz přihlásit v mém bydlišti, tak musim jít na evidenční kontrolu a povinné ručení, ale to mám udělat na spz co na něm byla a na úřadě je odevzdám a dostanu nové spz k příslušnému kraji a pak zavolat do pojišťovnu, ať je změní nebo jak se toto řeší ?
Předem děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
baloo_baloo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 419
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz převod + povinne ruceni

Příspěvek od baloo_baloo »

Dani píše:1)Majitel vůz odhlásil a napsal se asi rovnou na mne, že mi volal o adresu apod. a je na původních spz(jiný kraj). Povinné ručení na něj majitel nezrušil, takže pokud s ním pojedu tak bude platit a to dokud ho nezruší nebo se ruší podepsáním kupní smlouvy ? Pokud se zruší tak se dá zavést povinné ručení na nějaký 2 dny, než se to vše vyřídí ?
2)Až budu chtít vůz přihlásit v mém bydlišti, tak musim jít na evidenční kontrolu a povinné ručení, ale to mám udělat na spz co na něm byla a na úřadě je odevzdám a dostanu nové spz k příslušnému kraji a pak zavolat do pojišťovnu, ať je změní nebo jak se toto řeší ?
Předem děkuji za odpověď
normalne uzavri povinne ruceni na svoje jmeno,adresu a na to auto a pak nahlasis zmenu spz a poslou ti novy karticky...nebo ti je hned vystavej na pockani v pojistovne...auto nemusi byt prepsany aby slo uzavrit PR na tebe...jen kdyz rusis povinny ruceni musis mit kupni smlouvu...jinak na uzavreni povinneho ruceni je potreba myslim obcanka, velky technicak od auta...pojistoval jsem auto a nebylo prepsany na me :wink:

Uživatelský avatar
Dani
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 394
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvek od Dani »

Díky za info, ale mně se jedná o to, zda když je uzavřené na majitele, od kterého ho budu kupovat a on nemá zrušené povinné ručení a vůz je přepsán na mne a ofotí mi kartičku pojištění, zda na něj bude platit. Pak si zajedu s autem na evidenčku a pojišťovnu.. Zda to jde udělat takto nebo musím postupem jako si popsal ty vyřídit si ručení, zajet pro něj, evidenčka a přihlášení v místě bydliště.
A jinak tedy ty spz pak až se bude přihlašovat tak je odevzdám, dostanu nové a pak opět do pojišťovny a oni přepíší spz. Nejde to nějak udělat, abych vlastně nemusel 2x řešit pojišťovnu ?

Edit: Udělám to jak si psal a nebudu to dál řešit. Díky tedy ještě 1x za radu.

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JonatanCl »

Ofocená kartička pojistky ti je k ničemu, musíš mít u sebe origo. Neriskuj ježdění s cizí pojistkou u který nevíš, kdy ji původní majitel zruší.
Bez tvojí pojistky ti úřad auto nepřihlásí.
Pokud máš od auta doklady, zajdi na pojišťovnu a sjednej si pojistku na původní RZ a VIN. Pokud ne, máš určitě kupní smlouvu, kde je uvedená RZ a VIN a na tu to pojisti.
Po přihlášení a zúřadování pak stačí dát změnovku na pojišťovnu a ta vystaví nové doklady - kartičku a zelenou kartu.

Měl jsem to takhle při dovozu - na podvalu STK a evidenčku, pak s kupní smlouvou na pojišťovnu - pojistka na VIN (neměl jsem SPZ ani německou) a po přihlášení a přidělení RZ jsem udělal změnu pojistky na RZ
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
Dani
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 394
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvek od Dani »

No já to mám tak, že pro auto jedu v úterý, takže zajdu do pojišťovny, kde mi to snad pojistí bez nějakých dokladů na vůz. Majitelka mi naskenovala přední stranu malého TP a kousek velkého TP, že je vůz na mne přepsaný.. Smlouva se podepíše, až tam pro něj pojedu. To VIN znamená jakoby tedy pojistka na jen na vozidlo, bez vyplnění spz a čísla TP, který pak dostanu nový a to pojišťovna doplní a pošle vše nové. Snad mi to pojistí s tím, co mám, jinak někde v Praze pak ještě řešit pojistku :(

Jinak tu cizí pojistku jsem myslel jen na dobu převozu a poté bych si zavedl svou a po dohodě s majitelem samozřejmě..

wireen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.08.2011 10:59

Re: Dotaz převod + povinne ruceni

Příspěvek od wireen »

Já bych si nejdřív prozkoumal povinné ručení u všech pojišťoven. Je na to skvělý pomocník - povinné ručení porovnání, kde se můžeš podívat na ceny od všech pojišťovan..

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“