OKNA, FÓLIE: jaké máte zkušenosti? doporučte

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
DabelRadek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Posledni Krušnohorec :-)

Příspěvek od DabelRadek »

Tak panove mam to na vsech oknech mimo predniho to je
predni male trojuhelniky , predni okna dveri 70% atest
zadni dvere tmavsi atest
zadni bocni a zadni sklo atest
omlouvam se asi moc fotek
tak je to kdyz tak to nekdo vyhazi mam i kola ale ty uz byly ale foto na zimakach minule
Přílohy
atest i na zadnich dverich
atest i na zadnich dverich
IMG_0657.JPG (23.68 KiB) Zobrazeno 2339 x
pohled z vozu rozdil predni okno bez folie a okno dveri ridice s folii
pohled z vozu rozdil predni okno bez folie a okno dveri ridice s folii
IMG_0661.JPG (40.83 KiB) Zobrazeno 2345 x
cely vuz bocni pohled
cely vuz bocni pohled
IMG_0654.JPG (51.36 KiB) Zobrazeno 2348 x
zvenku zezadu mozno najit v levem dolnim rohu atest
zvenku zezadu mozno najit v levem dolnim rohu atest
IMG_0653.JPG (44.16 KiB) Zobrazeno 2343 x
pohled ven zadnim oknem
pohled ven zadnim oknem
IMG_0652.JPG (20.74 KiB) Zobrazeno 2342 x
pohled  ze zadnich bocnich dveri z p¨pohledu ridice ven
pohled ze zadnich bocnich dveri z p¨pohledu ridice ven
IMG_0651.JPG (34.41 KiB) Zobrazeno 2345 x
pohled  z okna spolujezdce
pohled z okna spolujezdce
IMG_0650.JPG (36.81 KiB) Zobrazeno 2346 x

Uživatelský avatar
DabelRadek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Posledni Krušnohorec :-)

Příspěvek od DabelRadek »

a atest i na zadku presneji nafocene po zvetseni je citelny
Přílohy
atest levy roh dole
atest levy roh dole
IMG_0658.JPG (44.6 KiB) Zobrazeno 2337 x

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od dolcett »

pekna prace.. me cekaj jeste ty predni trochu svetlejsi a mam to taky komplet... MOC HEZKY

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Korda píše:Zdravím pánové! Jsem zde nový člen a hledám někde radu kdo a zakolik vám zatmavil skla na vaších mazlech.Či folíí nebo pokovením.Vozím zboží a nerad bych nenechavcům zbytečně ukazoval co vezu :twisted: . Mně u nás řekl jeden borec za zadní sedadla a kufr 7000kč folií.Zdá se mi to dost nebo je to takto normální cena?Díky za radu.
P.S. Pokud jste to tady už řešily ,tak mi pošlete odkaz .Díky
dolcett píše:Ahoj,

měl jsem podobný problém, vyřešil jsem to foliemi 3M od zdejší firmy, od řidičových ramen dozadu + 5.dveře za 7,000 Kč. Vypadá to moc pěkně a není to už taková výloha...

a těď to vypadá asi takhle...

Obrázek
pistahufnagl píše:Mám to podobný, akorát už koupený. Děti dělaj za oknama opičky na vedle stojící auta a myslí si že nejsou vidět....

Uživatelský avatar
sprejdr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od sprejdr »

Zdarec ja se na zatmavení skel teprve chystám. Necham si to uděat asi u odkaz Jsem tam volal tak za celou Alusu komplet by to melo vyjít i s montáží a samozřejmě s atestama na fólie 4700 za folie SUNTEK high performance a když bych chtěl infinity(to jsou částečně reflexivní) tak by to bylo plus 500,-. Na fólie je záruka 5 let a na montáž doživotní.... což ten význam moc nechápu že je na práci delší záruka než na fólie samotný...ale to je jedno).Jen se pořád nemůžu rozhodnout jestli si tam nechat dát jen matný a nebo ty reflexivní.... je to na tmavě zelenou Alhambru.....Nemáte někdo na jedničkovým zeleným Sharyku,Galaxy a nebo Alhambře ty reflexivní :?:

Uživatelský avatar
dratek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vizovice
Kontaktovat uživatele:

folie

Příspěvek od dratek »

ahojte, folie muzu doporucit, jsou u me prni co se musi na aute udelat hned po nakupu auta, zkusenosti mam se znackou Bruxsafol, vydrzi hodne, nemeni barvu, a poskrabat to nejde jen tak, to uz musi kurna ostra vec. ohledne vlastnosti maji vsechny UV filtr, takze se v interieru nic nevypaluje, na vsem porad stejna barva. v lete je tam obyvatelne, i za pekneho parna. jedine co musi byt je svetle predni okna, ale kdyz se da to nejcernejsi co zakon povoluje a zadek je cerny jak noc, tak je oopticky i predek tmavsi, je to kuli cajtum a uz by meli mit i vzorniky co je a co neni povolene, jsou to pazuri. montaz lze udelat i bez toho aby se cokoliv rozebiralo.

Uživatelský avatar
Dandim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 275
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dandim »

Mame 2 Sharany doma...1 ma folie a druhy ma pokovene skla... Casem zjistim vsechny vyhody a nedostatky, nafotim par fotek a udelam takovou mensi recenzi... :lol:
Ale jinak se mi na pokovenych sklech libi to ze trochu meni barvu (podle toho jak sviti slunce- jednou jsou stribrne jednou cerne). Mezi nevyhody pokovenych sklech je, ze se hodne odrazi i ze vnitr. Nekdy pri couvani vidim (pres zadni sklo) obsah kufru a ne to co je za autem. Tata ma folie a zatim se zda ze jsou ucinnejsi proti slunci (ma 25,50,75% prusvitnost). Ale rikam, ze casem udelam i mensi test (teplotni)...

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Tesim se na vysledek Tve porovnavaci recenze, Dandime. 8)

Uživatelský avatar
milo_klika
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: prágl

Příspěvek od milo_klika »

Zdravím všechny, nedávno jsem si folie dával dělat a předtím jsem strávil na netu mnoho hodin srovnáváním.
Pár informací, asi jen pro zajímavost - folie jsou vedlejším produktem kosmického výzkumu NASA -potřebovali chránit kosmonauty před zářením a to novu vrstvou na oknech, která už nešla měnit :-D. Všimněte si proto, že naprostá většina kvalitních výrobků je "Made in USA". Moderní folie jsou 2 až 3 vrstvé a barva v nich je způsobena mikročástečkami kovů tzv."sputterování" - nemůžou tedy vyblednout! Proto také mnohaleté záruky na stálost. To je nejpodstatnější důvod, proč si nechat namontovat značkové folie.
Jinak folie má před pokovením podstanou výhodu v ochraně posádky - nevysype se sklo, třeba při nehodě. V případě bezpečnostní folie se pak do auta zloděj nedostanete ani po několika úderech.. Tedy, pokud to vezme zgruntu, tak se samozřejmě dostane dovnitř, ale sklo už není výrazně nejslabším článkem zabezpečení. Folie bývá i levnější než pokovení a také - odborná montáž folie se provádí bez odstrojení oken! V podstatě na počkání.
Samozřejmostí je pak vnitřní tvrzená vrstva odolná poškrábání. Tedy, ne že by to vydrželo ostrou hranu třeba kovu (to ale ani sklo), ale nehty a drápky psů v naprosté většině ano, opět body pro folii, poovení se škrábne snadněji.
Osobně jsem se nakonec rozhodl pro Bruxsafol - oni jsou technologickými lídry (patent sputterování, sputterované folie představují celý jejich sortiment, zatímco některé další značky, i drahé, dosud vyrábí touto technologií jen nejvyšší řadu svých výrobků) a především, (aspoň co jsem měl možnost najít info na netu), jako jediní nabízí kombinované folie - bezpečnostní a ztmavené protisluneční dohromady.
Co se týká atestu, propustnost celých bočních skel u řidiče má být 70prc. (včetně origo tónování, ale to u mně nikdo neřešil). Vzadu je propustnost jedno, ale mám 18prc zatmavení a do auta s černými potahy prakticky není vidět a výhled stále ještě výbornej. Total čerň - to je propustnost 5 prc. ale s tím v noci neuvidíte ani h... a vpředu je to nelegální a atest vám neudělí. A bez něj vás nemusí pustit přes hranice. A maník, co mi to montoval, komentoval, že se naše normy asi ještě zpřísní, ve srovnání s EU jsme mírní...
K ceně, narazil jsem na rozptly od 5-7 tisích za prasáka v kombi, s nebo bez DPH. Někde dokonce neměli volno,jak moc měli objednávek. Ale bez problémů jsem v Práglu nakonec sehnal montáž za 5,8 s DPH. Chcete-li další informace, klidně mě kontaktujte, fakt jsem si to studoval :thk:

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

milo_klika
Super,ale ja bych do folii bez odstrojeni nesel :!: :!: :!:
Jinak o foliich je toho na foru napsano more moc.... :wink:

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vytvarnik »

Obrázek
Já mám na všech autech folie od roku 1992.
Když se to umí, tak jsou navždy. Na Sharanovi mám dva stupně zatmavení.
Čísla folií (procento zatmavení) si ale z hlavy nepamatuju.
Dělá mi to člověk, který mimo jiné lepí folie např. pro TUKase jako předprodejní servis. [/img]

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pistahufnagl »

Další zelenej. Nádhera. Doufám, že na příštím srazu nás bude hromada. :lol:
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
milo_klika
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: prágl

Příspěvek od milo_klika »

2 patper

Fakt nejsem odborník, ale montáž bez vyndání oken je standardní a atestovaný postup montáže, žádná fušeřina...

(při sundavání oken - odstrojení tapecírungu, odpojení elektriky atd. - to je prostě čas a práce navíc a může se tam toho víc pokazit :lol:

Uživatelský avatar
palros
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Folie

Příspěvek od palros »

zdravím tady je odkaz na tonovani hodiš tam barvu svého vozu a vybereš si k tomu folie

http://www.autoskloms.cz

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

milo_klika píše:2 patper

Fakt nejsem odborník, ale montáž bez vyndání oken je standardní a atestovaný postup montáže, žádná fušeřina...

(při sundavání oken - odstrojení tapecírungu, odpojení elektriky atd. - to je prostě čas a práce navíc a může se tam toho víc pokazit :lol:
Ja nerikam ze to je 'fusarina' :wink:
Jen rikam ,ze ja bych to bez vyndani oken - samo ze ne tech lepenych - NECHTEL :wink:
A nevim co se ma pokazit sundanim tapecu... :roll: :wink:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“