PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
komik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od komik »

Mám krátce Sharana II TDI 85 KW z r. 2002 a po zapnutí nenasvítí kontroly na centrálním digitálním displeji (v horní části), jedná se o kontrolky oleje, benzinu, osvětlení, brzdových destiček atd. Horní část disleje zůstává černá, v dolní je symbol auta s indikací otevření dveří, při jízdě pak venkovní teplota (auto nemá palubní počítač). Podle návodu by měly po nastartování kontrolky nasvítit a pak zhasnout. Ale když jsem dojel naftu z nádrže na rezervu, píplo to, napsalo BITTE TANKEN a v té horní části se uprostřed objevil velký oranžový symbol čerpadla - což vůbec neodpovídá návodu. Ale prasklou žárovku ve světle to neindikovalo. Má někdo stejný vůz a mohl by mi poradit, co mají kontrolky vlastně dělat? Ještě mám jednu drobnost - trvale svítí kontrolka zadních mlhovek (mžourá tak na 50 procent svitu) i když nejsou mlhovky zapnuté. Zhasíná po vyjmutí klíčku. Ve VW mi řekli, že oprava bude za 20000 Kč (výměna přístojového štítu). Soukromě mne mechanik řekl, ať se na to vykašlu, a jezdím, že může být i hůř. Poradíte někdo šikovného elektrikáře?

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od jenda »

komik píše:Mám krátce Sharana II TDI 85 KW z r. 2002 a po zapnutí nenasvítí kontroly na centrálním digitálním displeji (v horní části), jedná se o kontrolky oleje, benzinu, osvětlení, brzdových destiček atd. Horní část disleje zůstává černá, v dolní je symbol auta s indikací otevření dveří, při jízdě pak venkovní teplota (auto nemá palubní počítač). Podle návodu by měly po nastartování kontrolky nasvítit a pak zhasnout. Ale když jsem dojel naftu z nádrže na rezervu, píplo to, napsalo BITTE TANKEN a v té horní části se uprostřed objevil velký oranžový symbol čerpadla - což vůbec neodpovídá návodu. Ale prasklou žárovku ve světle to neindikovalo. Má někdo stejný vůz a mohl by mi poradit, co mají kontrolky vlastně dělat? Ještě mám jednu drobnost - trvale svítí kontrolka zadních mlhovek (mžourá tak na 50 procent svitu) i když nejsou mlhovky zapnuté. Zhasíná po vyjmutí klíčku. Ve VW mi řekli, že oprava bude za 20000 Kč (výměna přístojového štítu). Soukromě mne mechanik řekl, ať se na to vykašlu, a jezdím, že může být i hůř. Poradíte někdo šikovného elektrikáře?
Podle toho co píšeš mi to připadá jako by jsi tam měl budíky s Maxidotem (palubním počítačem) který tam někdo dal ale už nedodělal páčku na ovládání. nevíš jaký mají číslo (7M3 920 8XX X) jde to i vyčíst přes VAG

Uživatelský avatar
komik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od komik »

Díky za zprávu, kouknul jsem na foru na příslušné odkazy a asi skutečně mám Maxidot, kde (cituji) je část kontrolek nahrazena varovnou hláškou s pípnutím. Naftu a olej mi to hlásilo - takže je asi všechno tak jak to má být.Ale praskou žárovku v předním světle to nehlásilo - ale to už chci asi moc.Auto bylo koupeno v autosalonu v SRN, je plně servisované VW s kompletní serviskou a záznamy v počítačích autosalonu VW. Původní majitel si bral nové a tohle tam rovnou nechal. Je komplet v kůži se sportovními vyhřívanými sedadly a vzdadu s integrovanými dětskými sedačkami v sedadlech, s přídavným topením na hodiny, stropní výdechy, klimatronic, CD changer a já nevím co ještě, ale nemá tempomat ani palubní počítač. Je mi trochu divné, že člověk utratí desetitisíce za kůži a nekoupí si počítač. Ale asi ho nepotřeboval. Pochybuji, že je do auta něco dodělávané - to bych v tomto případě skoro vyloučil. Uvítal bych možnost pokecat s někým, kdo má podobné auto, abych se něco dozvěděl. V sekci srazy jsem ale žádný termín příštího srazu nenašel. Chystá se něco? Číslo budíků zkusím zjistit, VAG neumím.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

Pokud jsou tam dětské sedačky a z boku Family tak mě vzláštní výbava nepřekvapuje, mám také Family a klimu s výdechama ve stropě, vyhřívané sedačky a skla, parkovací senzory a auto nemělo tempomat a počítač. :? Máš v budíkách i teploměr oleje a voltmetr?

Uživatelský avatar
komik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od komik »

Family to není, dle servisky je to TREND L4??, parkovací senzory nemám, budíky oleje a volty ano. Je to asi nějaký základ doplněný dle přání.

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vytvarnik »

Každý Sharan je original :D
Já mám počítač, nemám ale voltmetr a teploměr oleje, mám tempomat, nemám mlhovky apod.

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

Varianta by byla i že pán chtěl z origo rádia informace v budíkách, nebo chtěl ty dva budíčky, tak mu tam vrazili budíky s počítačem, ale když počítač nechtěl tak mu tam nedali páčku a bylo to :lol: schválně zjisti typ budíků a když budeš mít správný tak máš palubní počítač za 1000 Kč.

Uživatelský avatar
komik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od komik »

Tak jsem se zastavil v VW servisu, kde dle vin zjisitli, že by v autě měl být osazen přístrojový štít 7M3 920 840 NX - alespoň tak se to ukázalo v rozpisu dílů. Zároveň mi vyjeli výbavu vozidla, jsou toho tři stránky. Důležité k danému problému je asi jen kód 9Q0, tj. bez multifunkčního ukazatele. Tak nevím. Jinak bych měl ještě jeden dotaz: když nastartuji na krátkou dobu (jen na vyjetí z garáže), popř. i někdy jen po zapnutí a vypnutí zapalování bez startu motoru -po vypnutí běží asi dvě minuty nějaký elektrický motorek umístěný na nádobce brzdové kapaliny v motorovém prostoru. Postupně zpomaluje a pak se sám zastaví. Pokud při tomto "doběhu" opětovně zapnu a vypnu zapalování, dále již neběží. Je to normální, a nebo někde visí nějaké relátko či co? Ještě dotaz na Jendu, jestli by uměl říct, zda by se dalo z těchto údajů zjistit, zda by tam tam šel za rozumný peníz ten kompjuter dodělat či nikoli a případně jestli by neměl tip na někoho šikovného, kdo by poradil a případně pomohl (a nebo i udělal), určitě bychom se dohodli. Díky

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

přístroje 7M3 920 840 NX by měly být přístroje s počítačem a to X v označení je zajímavé, protože to znamená výměnný (repasovaný) díl který nebývá v autě z výroby ale následně vyměněný (možná v rámci záruky), zda ti počítač v budíkách funguje bych ti mohl vyzkoušet já protože v současné době nemám budíky přišroubované a tak nemám problém je na zkoušku vyměnit za tvoje, jinak budíky s maxidotem, které vlastním já mají č 7M3 920 840 N ale toho času jsou už měsíc u MKtecha na přehrání firmware, ale ovládací páčku i propoj do rádia mám. Odkud jsi ty?
To co ti vrčí v motorovém prostoru je elektrická vodní pumpa která honi chladící kapalinu do zadního výměníku nad zadním levým kolem a do přihříváčku a jestli se ti zdá že se točí pomalu tak je na konci se životem a bývá třeba vyměnit uhlíky. jnak běží cca 2-3 minuty po vypnutí motoru.

Uživatelský avatar
komik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od komik »

Jsem z Kladna, ale rád si udělám případně do jižních čech výlet. Co se týče toho X v označení, tak jsem se na to ptal a pán VW mi trochu nejistě vysvětlil, že je to poznámka pro ně, že díl je repasovatelný a že při výměně ho mají odebrat. Ohledně vodní pumpy - myslel jsem si, že to bude nějaké takové zařízení.S tím jejím pomalým chodem je to tak, že zezačátku běží vždy naplno a asi po minutě trochu zpomaluje (resp. změní se její zvuk) a po cca další minutě se vypíná. Ještě krátký dotaz, to fakt se jde k těm budíkům tak snadno dostat? Na předchozím autě (Frontera) bylo vše jasně přístupné a šroubované šrouby asi tak M12. U Sharana jsem skončil po otevření pojistkové skříňky. :(

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

komik
Nazdar,tak z Kladna - ja od Rakovnika :D maxi dot jsem tam ted dal a cekam na packu s kabelazi :idea: Jinak budiky jsou venku do 10minut :wink: Diky Jendo :D
Pokud jezdis kolem,neni problem se zastavit a ja ti to ukazu :D :wink:
Treba ti pomuze toto :arrow: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... c&start=24" target="_blank

akras
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.06.2008 10:06
Bydliště: Kladno

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od akras »

zdravím všechny scharanisty mám prosbu co všechno by mělo svítit za kontrolky na přístrojovce mě svítí jen směrovky,dálkový,signalizace otevřených dveří a po startu signalizace světel 1.9.tdii 81kw r.v 1998 předem dík za odpověd

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od widle »

mělo by bliknout žhavení, airbag a abs, pak ještě olej a taky dobíjení...
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

akras
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.06.2008 10:06
Bydliště: Kladno

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od akras »

díky žhavení jsem zapoměl napsat ale prosím tě je tam kontrolka na potkávací světla ???

Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: PŘÍSTOJOVKA, KONTROLKY: Nesvítí část kontrolek

Příspěvek od Charlie.007 »

Zdarec, kontrolku na potkávací světla tam nenajdeš, jen na dálková a zadní mlhovku. Pokud máš i přední mlhovky, kontrolka je přímo ve spínači světel.
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“