origi alarm v GIV

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
qsam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

origi alarm v GIV

Příspěvek od qsam »

Dá se nějak vypnout originální alarm v GIV? Sám od sebe se zapíná a trochu to ruší okolí.
Naposledy upravil(a) qsam dne 10.08.2007 12:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bear »

odcvakni sirénu :D

Uživatelský avatar
qsam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od qsam »

to jsem chtěl:wink: , ale nenašel jsem ji

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bear »

tak pusť alarm otevři kapotu a uslyšíš odkud to jde :D

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Sam od sebe se nemuze spoustet, nekde je chyba - nejspis cidlo ultrazvuku (zavrena moucha) nebo spatny mikrospinac v zamku. Co rika pamet chyb komfortky? (VAG)

EDIT: Jarku nebo Martine, hodte to nekdo prosim k nam, dik 8)


přesunuto z GV, Oakley
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
qsam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od qsam »

Je tam mimo jiné i chyba 03B8 Signál - dveře řidiče jsou otevřeny Zkrat na plus

Ale to je snad tím, že byly při diagnostice otevřený dveře, ne?

Měl jsem to v normálním servisu a poprvé mi řekli, že alarm tam není a pak že se nedá nijak ovládat.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

qsam píše:Je tam mimo jiné i chyba 03B8 Signál - dveře řidiče jsou otevřeny Zkrat na plus

Ale to je snad tím, že byly při diagnostice otevřený dveře, ne?

Měl jsem to v normálním servisu a poprvé mi řekli, že alarm tam není a pak že se nedá nijak ovládat.
To bych nerekl, zkus tu chybu vymazat a znovu nacist aniz bys zavrel dvere. Pokud zmizi a uz se neobjevi, tak to urcite nebude jen otevrenyma dverma.

Funguje ti v poradku zamykani zevnitr a pri otevreni vsech (zejmena ridicovych) dveri se rozsviti lampicka?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
stinger
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od stinger »

Na některém z diag. kanálů komfortky ve vagu jsou uloženy poslední tuším čtyři události které spustily alarm. Z toho jde jednoduše zjistit co spíná ten alarm. Siréna/houkačka origo alarmu u golfa je pod plastem čelního skla, vedle táhel stěračů.

Uživatelský avatar
mirdik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravwa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirdik »

stinger píše:Na některém z diag. kanálů komfortky ve vagu jsou uloženy poslední tuším čtyři události které spustily alarm. Z toho jde jednoduše zjistit co spíná ten alarm. Siréna/houkačka origo alarmu u golfa je pod plastem čelního skla, vedle táhel stěračů.
chlapi, není origo alarm napojený na klakson a blinkry tím myslím bez sirény?
po trávě se nechodí, po trávě se směje ...

Uživatelský avatar
stinger
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od stinger »

Ne není. Normální klakson máš vpředu pod nárazníkem, kdežto siréna, nebo prostě obyčejný klakson k origo alarmu je pod stěračema.

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od delong »

Ako hovorí stinger origo klakson alarmu je vedľa stieračov a chyba by mala byť určite v zámku vo dverách. Svietia ti tie červené svetielka dole vo dverách? Ja som teraz robil zámok na golfe a v zámku bola zlomená umelá hmota a robilo to tiež kadečo.Aj zadné dvere na kufri sa same zaistili keď som ich zatváral.A chyba bola v šoférových dverách.Mikrospínače si robili čo chceli.Musel som to rozobrať a nejak vymyslieť ako opraviť ten zlomený plast.

Uživatelský avatar
martintdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martintdi »

stejně by mě zajímalo jak se ten alarm spouští ? ja tam nemám ultrazvukové čidla. ale alarm tam je , protože jsme ho zpustili přes vag. a klakson mám pod plastem stěraču jak bylo psáno. neví někdo zda se dají na origo alarm připojit i ultrazvukové čidla? a kde je ten alarm vůbec uložen ?
Škoda 130 TDi 81KW
VW Golf IV TDi PD Variant 85KW

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

martintdi píše:stejně by mě zajímalo jak se ten alarm spouští ? ja tam nemám ultrazvukové čidla. ale alarm tam je , protože jsme ho zpustili přes vag. a klakson mám pod plastem stěraču jak bylo psáno. neví někdo zda se dají na origo alarm připojit i ultrazvukové čidla? a kde je ten alarm vůbec uložen ?
V komfortni jednotce, zalezi na typu te jednotky

Dodelat se to da, nevim jestli by se musela menit KJ, ale urcite vymenit zadni lampicky + dodelat kabelaz. A pokud myslis neorigo, tak nekde jsem cetl ze se da dodelat dalsi vstup hlidany alarmem, tak by to mozna slo taky.

Test alarmu: zamknout auto zvenku klicem nebo pomoci DO a otevrit kapotu
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
martintdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martintdi »

aha,zkusím se poptat jestli by to šlo přímo napojit na ten origo alarm..... jenom bych si musel sehnat lampičky jak jsi psal. dík za radu
Škoda 130 TDi 81KW
VW Golf IV TDi PD Variant 85KW

Uživatelský avatar
baciluss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 635
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Malacky SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od baciluss »

CHlapi zistil som ze na kabelazi vo dverach mam konektor na kontrolku SAFE po uzamknuti dveri. Da sa ten kusok kabelaze od konektoru k tomu cuflicku (cca 50cm) kupit origo vo VW??? A ked nie tak staci tam dat LED-ku alebo pred nu aj odpor???
Moje motto:
Nekupuj nove pokial si to pokazene este ani nerozobral. Az ked to nepojde opravit alebo to uz nezlozis tak potom mas dovod kupit nove alebo zanovne.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“