MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
ferlich
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od ferlich »

Po přečtení "Jak na to" jsem z hrůzou zjistil, že jsem měl již před 20.000 km vyměnit rozvody. Na 1.9 TDI 4x4 2003 jsem našel že po 60.000 km Takže v pátek mi je vyměnili tedy řemen, kladku a snad pumpu, nebo čerpadlo? V neautorizovaném servisu za 7.000,-. Docela mi nad tou cenou spadla brada. Jaké máte zkušenosti s překročením kilometrů a s cenou. Řemen byl jako nový.

Uživatelský avatar
x-man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: rozvody

Příspěvek od x-man »

ferlich píše:Po přečtení "Jak na to" jsem z hrůzou zjistil, že jsem měl již před 20.000 km vyměnit rozvody. Na 1.9 TDI 4x4 2003 jsem našel že po 60.000 km Takže v pátek mi je vyměnili tedy řemen, kladku a snad pumpu, nebo čerpadlo? V neautorizovaném servisu za 7.000,-. Docela mi nad tou cenou spadla brada. Jaké máte zkušenosti s překročením kilometrů a s cenou. Řemen byl jako nový.
vyměň vše, doporučuji si nechat dát vodní pumpu s ložiskem a ne tu originální s umělou hřídelkou!

ta cena je za vše? jestli ano tak to jde,tedy ještě zaleží co to je za díly!
Doporučuji dát originál,mě vyšla celá výměna s orig dílama,vodní pumpou s ložiskem a prací na 9000,-

Vyplatí se nešětřit a nedávát tam nějaký díly typu STARLINE atd,protože když se to posere tak to bude ohodně dražší

P.S.: na všech TDI PD se mění rozvody po 60000km a po 30000km by se měla udělat vizuální kontrola
Ford Galaxy 1.9TDI PD
GSA.KABEL1.CZ
http://www.gsa.kabel1.cz" target="_blank

Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Re: MOTOR: rozvody

Příspěvek od Miran »

Tak nevím .To jste dopadli celkem dobře ,ale je otázka co Vám vyměnili mnění se řemen ,napínací kladka,malá kladka , vodní čerpadlo a měl by se mněnit i tlumič vybrací na rozvodovém řemenu.Plus práce nevím nevím. Jenom ten tlumič vybrací stojí 2500,-

Uživatelský avatar
x-man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: rozvody

Příspěvek od x-man »

Miran píše:Tak nevím .To jste dopadli celkem dobře ,ale je otázka co Vám vyměnili mnění se řemen ,napínací kladka,malá kladka , vodní čerpadlo a měl by se mněnit i tlumič vybrací na rozvodovém řemenu.Plus práce nevím nevím. Jenom ten tlumič vybrací stojí 2500,-
mě měnili vše jak píšeš mimo toho tlumiče vibrací
Ford Galaxy 1.9TDI PD
GSA.KABEL1.CZ
http://www.gsa.kabel1.cz" target="_blank

Uživatelský avatar
Dolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břest
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: rozvody

Příspěvek od Dolik »

A já jsem se ptal v origo servisu a oni mi nerekly kdy man vyměnit rozvody ani to nikdy nenasly tak nevím kdy to mám udělat mám motor ADY a nějaké čísla tak my poradte mám 2.0I
Rád jezdím Autem.jezdíme celá rodina.Ostrava,Vsetin a tak vseljak možně
Obrázek

Uživatelský avatar
ferlich
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: rozvody

Příspěvek od ferlich »

Schválně si v pondělí ověřím, co všechno mi tedy dělali.

2Dolik: ADY motor jsem v manuálu nenašel, mám tu jen zážehové AJH,AWC a tam se mění ozubený řemen po 180 000 km.

Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Re: MOTOR: rozvody

Příspěvek od Miran »

Tak rozvody se dělají zhruba při 60000km ,ale jsou řemeny od firem kde dávají až 90000km .Já mám motor AUY SHARAN II 2001 a mám tam vše o čem byla dříve řeč i tlumič vibrací.Záleží jen na tobě co vyměníš vodní čermadlo může vydržet dvakrát 60000km, ale je to práce pomalu jako když děláš rozvody tak se dělá při tom.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR: rozvody

Příspěvek od Marek77 »

Dolik píše:A já jsem se ptal v origo servisu a oni mi nerekly kdy man vyměnit rozvody ani to nikdy nenasly tak nevím kdy to mám udělat mám motor ADY a nějaké čísla tak my poradte mám 2.0I

ADY je benzinový dvoulitr 85kW v Sharanu I.
Výměnný interval pro rozvody u tohoto motoru není předepsán (pouze je doporučen na 90.000 - 120.000 km, ale může vydržet mnohem déle) - kontrola stavu a napnutí je každých 30.000 km.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: rozvody

Příspěvek od patper »

Presne jak pise Marek77 :idea: :wink:

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: MOTOR: rozvody

Příspěvek od dolcett »

Kdyz jsem nechal delat rozvody sehnal jsem sadu od MJ Auto Brno za nejakych 2600,- a praci za 2000,- vcetne vymeny vsech simerinku. Kazdopadne doporucuju pri tom udelat i vodni pumpu, protoze ja to neudelal a pri jeji vymene sly stejne rozvody zase dolu...

Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

Re: MOTOR: rozvody

Příspěvek od vasyl »

dolcett co myslíš udělat jako novou nebo přetěsnit nebo co :?:

Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Re: MOTOR: rozvody

Příspěvek od Miran »

tak nevím jaký máš na mysli simerinky ty se normálně při rozvodech nedělají

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR: rozvody

Příspěvek od Marek77 »

To Miran: Simeringy klikového a vačkového hřídele (případně vloženého hřídele u motorů A3) se doporučuje měnit při každé výměně rozvodů !!!

To vasyl: Vodní čerpadlo VYMĚNIT !!! (je namáháno stejně jako vodicí kladky).
Naposledy upravil(a) Marek77 dne 21.05.2008 12:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Re: motor: rozvody

Příspěvek od Miran »

Ok pokud to máš měnit nech se to vymění.Tak dnes píšu z krámu a koukám na komplet rozvody od Bosche řemen všechny kladky plus tlumič vibrací na sharana II 2001 stojí 6396,- Kč .Tak pokud někdo tvrdí , že udělal rozvody za dvojku tak možná řemen .A to nepočítám vodní pumpu.



Maniaci v ass sleva 15% Nutno dodat nik a přesnej kód motoru měsíc rok výroby a jiné o tom ani nepíšu.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: motor: rozvody

Příspěvek od Marek77 »

Nejdražší jsou rozvody na motory A4 (tedy TDi řady A4 - ASV, ALH, AGR, AHF a podobně). Tam jsou čtyři kladky, řemen, vodní čerpadlo, případně hřídelové simeringy - to je opravdu pálka (minimálně 6 - 8 tisíc jen materiál).

U motorů A3 (tedy AHU, 1Z, AFN a podobně) jsou rozvody celkem laciné, protože je tam jen řemen a dvě kladky po 800-1000 Kč, k tomu tři simeringy po šedesáti korunách. Vodní čerpadlo je mimo rozvody.

Rovněž benziňáky jsou cenově celkem přijatelné, zejména motor ADY 2,0i. U motoru 1,8T je to sice investice vyšší, ale zase na 180.000 km.

Každopádně kdo šetří na rozvodech, zapláče a zainvestuje mnohem víc. Šetřit na rozvodech je nerozum !!!!!

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“