Nízký výkon - Bora 1.6 16V

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Filip T.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.10.2007 11:29

Nízký výkon - Bora 1.6 16V

Příspěvek od Filip T. »

Auto prostě nejede. Výkon neodpovídá deklarovaným hodnotám. Potvrdil mi i známý ze servisu. Několikrát připojeno na VAG a bez závad. Zkusil jsem i natural 98 a zlepšení minimální. Může to být třeba závada na katalyzátoru? Nebo váha vzduchu? Tu by měl ale VAG hlásit, ne?

Prosím o radu, už nevim jak dál.
Naposledy upravil(a) Filip T. dne 01.10.2007 14:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Nízký výkon - Bora 1.6 16V

Příspěvek od molczik »

Filip T. píše:Auto prostě nejede. Výkon neodpovídá deklarovaným hodnotám. Potvrdil mi i známý ze servisu. Několikrát připojeno na VAG a bez závad. Zkusil jsem i natural 98 a zlepšení minimální. Může to být třeba závada na katalyzátoru? Nebo váha vzduchu? Tu by měl ale VAG hlásit, ne?

Prosím o radu, uže nevim jak dál.
Kámoš řešil před lety podobnej problém, auto mu prostě netáhlo a vše se zdálo být OK. Příčinou v jeho případě byla vyrezlá přepážka ve vejfuku, která se zdeformovala a vejfuk tak částečně ucpala.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Nízký výkon - Bora 1.6 16V

Příspěvek od molczik »

Jo a ta váha vzduchu se měří za jízdy pod plnym plynem.. tu bych si možná nechal taky proměřit.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Filip T.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.10.2007 11:29

Re: Nízký výkon - Bora 1.6 16V

Příspěvek od Filip T. »

Díky. Dám instrukce v servisu a snad to bude jedno z toho. Už jsem zoufalej, nedávno jsem měnil ventil zpětného chodu vzduchu a snímač otáček. Pak žhavící cívku.

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Nízký výkon - Bora 1.6 16V

Příspěvek od jery »

ucpanej nebo prorezlej vejfuk přesně tohle dělá, taky to může bejt blbě nastavená směs palivo-vzduch,nebo jednoduše zanesený trysky a motor. zkusil bych výplach motoru a čistič vstřikování a ventilů 8)

Filip T.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.10.2007 11:29

Re: Nízký výkon - Bora 1.6 16V

Příspěvek od Filip T. »

Takže váhu vzduchu tento motor nemá. Vše ostatní přeměřeno, zkontrolováno a bez závad. VAG nic nehlásí ani v klidu ani za jízdy. Ještě zkusím nějaká aditiva do nádrže a pak se asi smířím s tím, že ten motor opravdu stojí za prd, jak jsem se teď dočetl v nějaké diskusi. Každopádně díky všem za radu.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízký výkon - Bora 1.6 16V

Příspěvek od Toxyz »

Filip T. píše:Takže váhu vzduchu tento motor nemá. Vše ostatní přeměřeno, zkontrolováno a bez závad. VAG nic nehlásí ani v klidu ani za jízdy. Ještě zkusím nějaká aditiva do nádrže a pak se asi smířím s tím, že ten motor opravdu stojí za prd, jak jsem se teď dočetl v nějaké diskusi. Každopádně díky všem za radu.
a ten prorezlej vejfuk si nějak zkoušel? ...to by VAG samo nenašel

BTW: jestli si ale jezdil předtím s nějakým turbem nebo v šestihrnku tak se nediv že "nejede" :lol:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Filip T.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.10.2007 11:29

Re: Nízký výkon - Bora 1.6 16V

Příspěvek od Filip T. »

Jasne, auto si technik zvednul a komplet to prosel. Nikde nic. Holt dalsi auto bude s turbem a v dieselu :-)

Uživatelský avatar
Karlos2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nízký výkon - Bora 1.6 16V

Příspěvek od Karlos2 »

Ahoj nedávno jsem řešil stejný problem na mím Golfu 16. 16V.Při výměně vzduchového filtru mě napadlo rozebrat i ty zbejvalí přepážky ne deklu motoru.Konkrětně se jedná o nasávání teplého vzduchu od výfukových svodů.Je tam bimetalovej váleček kterej otevírá klabku teplej vzduch od motoru a studenej z boční nasávací díry.Tan váleček jsem vyhodil a klabku zalepil a saje jen studenej vzuch.Frajeři v servisu u VW mi řekli že se to nerozbíjí a nevedou to jako N.D.O této závadě nikdo netuší a má to skoro každá 16. 16V.Po opravě jede auto tak o 50% líp.

Uživatelský avatar
Mafox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 468
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízký výkon - Bora 1.6 16V

Příspěvek od Mafox »

Takže ty jsi ten přívod od svodů úplně zrušil jo? Pokažené to je ve smyslu že je to furt otevřené jo?
VW Golf IV 1,6 16V r.v. 2000 3dv.

Filip T.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.10.2007 11:29

Re: Nízký výkon - Bora 1.6 16V

Příspěvek od Filip T. »

Karlos2 píše:Ahoj nedávno jsem řešil stejný problem na mím Golfu 16. 16V.Při výměně vzduchového filtru mě napadlo rozebrat i ty zbejvalí přepážky ne deklu motoru.Konkrětně se jedná o nasávání teplého vzduchu od výfukových svodů.Je tam bimetalovej váleček kterej otevírá klabku teplej vzduch od motoru a studenej z boční nasávací díry.Tan váleček jsem vyhodil a klabku zalepil a saje jen studenej vzuch.Frajeři v servisu u VW mi řekli že se to nerozbíjí a nevedou to jako N.D.O této závadě nikdo netuší a má to skoro každá 16. 16V.Po opravě jede auto tak o 50% líp.
Cim jsi to zalepil a jak dlouho s tim uz jezdis?

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízký výkon - Bora 1.6 16V

Příspěvek od Toxyz »

Karlos2 píše:Ahoj nedávno jsem řešil stejný problem na mím Golfu 16. 16V.Při výměně vzduchového filtru mě napadlo rozebrat i ty zbejvalí přepážky ne deklu motoru.Konkrětně se jedná o nasávání teplého vzduchu od výfukových svodů.Je tam bimetalovej váleček kterej otevírá klabku teplej vzduch od motoru a studenej z boční nasávací díry.Tan váleček jsem vyhodil a klabku zalepil a saje jen studenej vzuch.Frajeři v servisu u VW mi řekli že se to nerozbíjí a nevedou to jako N.D.O této závadě nikdo netuší a má to skoro každá 16. 16V.Po opravě jede auto tak o 50% líp.
mám sice přímé sání, ale když jsem ho dělal toho bimetalu jsem si taky všimnul...a abych pravdu řekl přijde mi to dost nespolehlivé :arrow: že si ho zaslepil si udělal jen dobře, stejně to v zimně nijak razantně nepomůže
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
pelo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízký výkon - Bora 1.6 16V

Příspěvek od pelo »

Jen taková blbá otázečka. Kdy si naposled vymenil palivovy filtr? Ono se to nezda, ale ta mala blbina umi pekne priskrtit vykon. Ja ho menil nedavno na 1,4 16V a vymena byla fakt poznat. Auto jede uplne jak vymenene, zadne skubani, akcelerace se razantne zlepsila a sklidnil se volnobeh.

Jinak ten starej filtr mel nabehano 60 000... Po vymene jsem ho skontroloval tlakovou metodou(vstupni konec do huby) a byl teda pekne zaprasenej, skoro nesel profouknout...

Filip T.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.10.2007 11:29

Re: Nízký výkon - Bora 1.6 16V

Příspěvek od Filip T. »

Kdy presne to bylo nevim, ale dodrzuju vsechny predepsany servisni ukony, kam samozrejme spada i pravidelna vymena oleje a palivoveho filtru, takze si myslim, ze tady by probelm byt nemel.

Uživatelský avatar
pelo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nízký výkon - Bora 1.6 16V

Příspěvek od pelo »

Pokud sis to nechal delat v servisu(nemyslim nekde u znamyho), tak bych na to moc nespolehal, ze to bylo vymeneno. Vono se to v "autorizovanym servisu" dela tak, ze stary olej se vypusti, precedi se pres filtr a nalije zpatky, neco malo se dolije novyho...podobne se to dela i s ostatnima vecma... Kamos v jednom pracoval... Ty veci, ktere takhle servisaci "usetri" potom prodavaj znamym levnejc. Tedko jsem prave menil olej, olejovy filtr, chystam se na G12 a brzdovku -vsechno jsem to koupil od znamyho a jsou to vsechno prave ty "usetreny" veci... Akorat by me zajimalo, kdo si tedka spokojene jezdi po Slovensku se starym filtrem a olejem... :lol:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“