KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Shemik »

Jo, Máragsxr, Vitej v klubu. 8)

Máragsxr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 03.10.2007 15:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Máragsxr »

Jasan diky za rady, moc na to nechvatam tohle bylo ze sem mel jen cestu kolem tak sem zjistoval co a jak.Nikdy sem nemel benzina ted mam oct. comi 4*4 Tdi sem s tim spokojenej jenze je pro me maly kuli praci, takze se pomalu poohlizim po necem vetsim (sharan, touran, nebo caddy) ale na zimu super auto:) Prislo mi ze se toho sharana kazdej boji kuli tomu automatu a pritom muze bejt v dobrym stavu az na tu prevodovku prej je to pojizdny jen to neradí naky kvalty, ale osobne sem ho nevidel tak nevim.

Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharan 1.8T

Příspěvek od rowan »

Shemik píše:To Máragsxr:
Ahoj, ja jsem si s opravou automatu uzil dost, ale nemenil bych, priste bych sel opet do automatu. Nekupuj ale auto s vadnym automatem, nemusi to byt jen vadny automat, ta pricina zavady automatu muze byt na spouste dalsich mist a pak bys porad jen opravoval a opravy tohoto typu jejsou nic levneho. Me se to nastesti podarilo vyresit vymenou prevodovky bez dalsich potizi, ale byl to sedmi mesicni proces. Jeste musim dodat, ze u me neslo o poruchu, ale o zniceni neodbornym odtahem odtahovou sluzbou, ale i tak jsem se u toho dost poucil na to, ze bych uz v zivote nekoupil auto, ve kterem by cokoli ohledne prevodovky nefungovalo. Kdyz jsem Sharana kupoval ja, tak sice radil, ale nefungoval v nem tiptonic (rucni razeni), i to byla dost nakladna oprava. Takze zaverem automat urcite ano, ale jedine naprosto zdravy. To predelavani automatu na manual je uplna blbost, je to jednak krok zpet, to je jako prestavovat Felicii na embecko a druhak, budes s tim mit silene prace a vydaju a buh vi jaky by byl vysledek, takze to nedelej. Jestli nechces automat, tak kup manual, ale nepredelavej to. O Sharanech automatech, jejich koupich a argumentech pro a proti si precti na teto strane: http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=5 ... &start=300 v tematech, co zacinaji slovem PREVODOVKA ..... 8)
Shemíku jak je to tedy s tím vlečením auta s Tiptronicem, tuším že se smí na špagátu táhnout jen omezený počet km, tuším 50km? A je tam i nějak omezená rychlost?

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Shemik »

To Rowan:
na vdalenost max 50 km 8)
max rychlosti 50 km/h 8)

jameson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 12.10.2007 18:01

Sharan V6

Příspěvek od jameson »

Prosím o radu znalce cen Sharanů ..
Sharan 02/2002 V6 4motion Comfortline Family, nebouranej, 140t km, serviska - vše jeden VW servis, tažný, xenony, 2 sady kol - pneu nic moc, 5 sedaček,
Cena 260 Kč
... mám to vzít ? Díky za rady.

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od pistahufnagl »

Myslím, že na ceně by mohl být trošičku levnější - tak o 20 tis. Kč, a pak zvaž jestli jsi připraven na to, že spotřeba nebude jako u PDI cca 6,5 l, ale někdy i 2x tolik.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: OT: JEN TAK POKEC: nejen o Sharanech, drby, plky atd

Příspěvek od jenda »

To Jameson
Za 260 Kč to ber :lol: , ale pokud chce 260 000 Kč, tak zkus dohodnout nějakou slevu, ale těžko říci.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Shemik »

Ahoj Jamesone, vitej ve foru.
Obecne ta cena se nezda byt spatna, ale odpovida tomu ze je to VR6-verunka, ktera jede ale take basti jako drak. Muze to byt dobra i spatna koupe, zalezi na tom zda chce sporit, nebo litat v nadupanym aute. Pokud si potrpis na poradny svezeni, tak to mozna muze byt dobra koue, ale to co uvadis je malo parametru k lepsimu posouzeni a uplne nejlepsi je to samozrejme videt a hlavne projet. Pokud by Ti vice zalezelo na ekonomickem provozu, tak bych ti spise doporucil TDi, nez verunu. Takze jak rikam, podle me nejvice zalezi na ucelu pouzivani auta, z toho je potreba vyjit pri rozhodovani zda tento typ motoru ci nikoli. 8)

janci
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 16.12.2007 13:52
Bydliště: Košice

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od janci »

Kup radšej TDI alebo PD.
VW Sharan I, 1,9 TDI 66kW,AHU, r.v.96

Uživatelský avatar
Waclav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Waclav »

zdravím všechny kdož jsou radou ochotni pomoci :wink:
a abych se tu trochu uvedl : jsem tatík 3 kluků (2,5+2x0,8) z a od Olomouce a páč náš docela spolehlivý a prostorný
VW Golf III Variant - http://www.vwc.cz/viewtopic.php?f=52&t=43409
najednou nestačí, tak již cca od léta 2007 prohlížím internet ať již zde na fóru VW Sharan (velký dík a smekám :!: ) tak samozřejmě asi všechny hlavní weby sa autama, prošel jsem si myšlenkovou fází od koupě TDi až k benzín+LPG atd.
a rád bych Vás poprosil o radu při správném výběru při koupi auta z řady GSA (doufám že sem tedy ve správném tématu :) ) a rád bych od Vás slyšel názory na možnost koupě tady tohoto nově se objevivšího modelu :
http://www.sauto.cz/car_detail.php?filt ... id=6094651
Páč jsem docela obezřetný při výběru a myslím si i mám přehled stran cena/rok/motor/výbava apod.
tak se mi zdá tato nabídka tak divně velmi lákavá, že si povídám že nejni možný aby takový auto bylo za takový malý peníz? Dokonce s LPG za cca 30-40tKč. Prosím co vy na to? co so i tom myslíte Vy? je to kradený a proto tak levné? a je tedy možné při obhlídce auta pomocí mobilu zjistit stav stran legálnosti?
Jinak jsem měl v plánu si koupit VW Sharana 2,8VR6 a vmontovat do toho LPG....ale o tom jinde :)
S díky za odpovědi a přikládám meilem zaslaná fota.
pH
Přílohy
PC150115a.JPG
PC150152a.JPG
PC150154a.JPG

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od pistahufnagl »

NO jak sám píšeš, cena podezřele dobrá. Chce to vidět a pořádně prohlídnout.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od majatrabi »

TO Waclav: No nevím celé je to nějaké divné. Nechapu proč děla drahoty z fotkami. Proč když prodává Forda piše pod VW? Cena 149 900 by šla. Rozhodně to chce vidět. Nejlepší je si vzít svého mechanika. A pokud chceš mít jistotu že nekupuješ kradené auto tak CEBIA.
Možná ještě jedna rada. Když kupuješ ojetinu koupil bych jí poblíž svého bydliště. Většina bazarniků spolehá na to, že auto nebujdeš reklamovat. A komu by se chtělo jezdit někam daleko nechat tam auto a po opravě znovu přijet.
Celkem pěkný návod jak koupit ojetinu: http://www.sdruzeni-sova.cz/prirucka.pdf
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

jameson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 12.10.2007 18:01

Re: Sharan V6

Příspěvek od jameson »

Tak jsem tu V6 Family nakonec vzal, po první jízdě 300km mám trochu rozpačité dojmy.
Na dálnici paráda - 150 velmi příjemná tichá cestovní rychlost, ale pocit ze zatáček teda nic moc - asi to nemám v ruce a zlepší se to časem - doufám. Takže představa, že prodám svý auto a budu jezdit Sharanem se zatím nekoná - asi jsem moc zhýčkanej.
Výbava pro děti super - konečně mě snad přestanou kopat do zad :-) - hlavní důvod proč jsem tohle auto chtěl.
Nakonec s tím bude nejvíc jezdit matka mých dětí - tak jsem zvědav jak dlouho :-( .
Časem snad napíšu víc.
Zdraví R.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Shemik »

Pravda, oproti jinym vozum tyhle v nekterych hlediskach mirne ztraci na komfortu, ale na rodinu a decka by se tezko hledal lepsi autak. 8)

Ale samo nejde to srovnavat s beznymi osobaky. A ve sve tride je tohle jedno z nejlepsich. 8)

Uživatelský avatar
Budulman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostelec na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Budulman »

co říkáte na tohle ? vw sharan

* Rok výroby 1997
* Spotřeba a Palivo - neuvedeno - diesel
* Najeto 174 000 km
* Objem a Výkon 1 896 ccm 81 kW
* Karoserie MPV 5-dv. 7-sed.
* Barva červená
* STK/Emise 12.2009 / 12.2009
ABS, Alu kola 15 palců, AirBag 2x, Převodovka manuální, Imobilizér, Centrální zam. dálkově, El. výbava, Klimatizace digitální, Kůže, Rádio přijímač/mgf, Servo, Šíbr el. dvoupolohový, Tažné zařízení, Dělená zadní sedadla, El. Okna, El. Zrcátka, Nastavitelný volant, Otáčkoměr, Palubní počítač, Světlomety přídavné, Střešní ližiny, Tónovaná skla, Venkovní teploměr, Vyhřívaná sedadla, Vyhřívaná zrcátka, Zadní stěrač, Výškově nastav. sedadla, Vnitřní teploměr, EDS, Vozidlo ve VÝBORNÉM STAVU. V plné výbavě 7 kožených sedadel. Přední sedadla vyhřívaná. Tažné zařízení na 2t. Akontace od 0% a zbytek doplatit od 6-60měs. BONUS: NAVIGACE+5.000 -Kč na NAFTU. AKCE: 35% SLEVA na NOVÉ PNEU.

cena 194 900
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“