jaké kola na GOLF 3 ?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Uživatelský avatar
RomeoMontek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 894
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prague/skoro Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od RomeoMontek »

Robert D. píše:
RomeoMontek píše:Jak psal jhn - je to ve valivým odporu...hledej o tom články na netu..jo pro někoho je pár deci málo, pro mě ne...jen na gumě se dá udělat dost, natož pak na gumě, jenž je o dva řády větší... Viz články Adac, AutoBild apod...tuším, že sem o tom nejvíc získal na e-pneu ( http://www.e-pneu.cz ).

A ano pokud zapátráš seženeš i levný..ale pokud si vybereš značku kola, typ kola a půjdeš rozměrově tak je rozdíl poměrně dost velkej..zase jak pro koho...To samé o gumě...

A jaký to je se 16" či 17" palcema na našich cestách se aktuálně můžete pobavit se SpeedymXXX - má přední kola v opravě...jojo holt jedině tyhle velký kola...

Navíc pokud se začneme bavit o kvalitě lacinějších kol a jejich pevnosti tak se dostávam, že mám 15 za cenu běžnejch 17..ale kvalitnou někde jinde...takže sem v poho...

Ale kdybych měl 17" v TP a měl peníze na fakt pěkný kola - nový a na pořádný obutí na ně, popř na kvalitní stavitelnej podvozek tak bych o těch 16" možná 17" začal uvažovat... ale bez toho ani omylem!
Na to se musí reagovat. Pokud mám 15" kola s pneu 205/50, tak 17" s rozměrem 215/35 jsou takřka totožná.Teda co se průměru týče, šířka pneumatiky je o cm větší, takže kola jsou vlastně stejná. Spotřeba se mi vůbec nezměnila. A když jsem jsem se strefil s patnáctkama do díry, tak to šlo až na ráfek, byly to BBS, kolo v ... . Samozřejmě, že u 16 nebo 17 dáš menší profil,takže pro kolo je to horší,ale i kdyby jsi měl kolo za 20litrů a strefil díru,tak ti půjde do kytek. A co se týče podvozku, tak na sportovním,ať už štelovacím nebo pevném ti to holt bude kodrcat jak v motokáře. Člověk se musí rozhodnout jestli chce machrovat na 17" nebo jezdit v klidu na 15" s normálním podvozkem. :wink:
JJ souhlas...přesně jak píšeš...ale dražší kola vydrží větší ránu než levnější...ta slitina je pevnější...nebo třeba i obrubák zboku či podobně...

JJ ta poslední věta se mi moc líbí a fakt to podle mě vystihuje a být tam ještě něco o penězích tak je to podle mě uplně ono
Mám se rád, a proto jezdím pomalu....

What is penis? -) PEN with Injection System

羅密歐蒙塔古 (čajna klan)

Uživatelský avatar
muficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 312
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: O.-Dubina, MS.kraj

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od muficek »

JJ souhlas,s červenou větou na 100% a se zbytkem na 99,5%,takže jezdím na 14kách plechových.Hold děcka chtějí furt jenom jíst a je to čím dál horší :roll:
Fiat Polski 125p,1,3, 44kW,Tuzex
VW Golf mk3,1,8, 55kW,social edition http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=96593" onclick="window.open(this.href);return false;
Š Octavia I,1,9TDi, 66kW,Ambiente
VW Golf mk7, 1,6TDi,77kW, Bluemotion

Uživatelský avatar
boost
Člen klubu
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BECHYNĚ
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od boost »

Ahoj já mám na golfu 7*16 a gumy 205/40/16. Dynamickej průměr skoro zachovanej. Takže auto jede stejně a tachometr ukazuje taky dobře. U policie zatím žádnej problém. Ani jim to nepříde že tam bejt nemaj a auto drží určitě líp, ale je o něco málo tvrdší. já mám ještě snížení 25mm. A v některejch kolejích je třeba brát volant do obou rukou. :-) Vypadá to takhle.
Přílohy
P10102581.jpg
Stavební firma, stavebniny http://www.snn.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Robert D.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od Robert D. »

RomeoMontek píše:
Robert D. píše: Na to se musí reagovat. Pokud mám 15" kola s pneu 205/50, tak 17" s rozměrem 215/35 jsou takřka totožná.Teda co se průměru týče, šířka pneumatiky je o cm větší, takže kola jsou vlastně stejná. Spotřeba se mi vůbec nezměnila. A když jsem jsem se strefil s patnáctkama do díry, tak to šlo až na ráfek, byly to BBS, kolo v ... . Samozřejmě, že u 16 nebo 17 dáš menší profil,takže pro kolo je to horší,ale i kdyby jsi měl kolo za 20litrů a strefil díru,tak ti půjde do kytek. A co se týče podvozku, tak na sportovním,ať už štelovacím nebo pevném ti to holt bude kodrcat jak v motokáře. Člověk se musí rozhodnout jestli chce machrovat na 17" nebo jezdit v klidu na 15" s normálním podvozkem. :wink:
JJ souhlas...přesně jak píšeš...ale dražší kola vydrží větší ránu než levnější...ta slitina je pevnější...nebo třeba i obrubák zboku či podobně...
Ty drahý kola asi určitě budou tvrdší, resp. víc vydrží, ale čím tvrdší matroš, tím křehčí a ty ťukance jsou na to nejideálnější, v každém případě budou o dost lehčí?!. :roll:

JJ ta poslední věta se mi moc líbí a fakt to podle mě vystihuje a být tam ještě něco o penězích tak je to podle mě uplně ono
rodo@email.cz" target="_blank
_______________________________________

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od PlusOne »

boost píše:Ahoj já mám na golfu 7*16 a gumy 205/40/16. Dynamickej průměr skoro zachovanej. Takže auto jede stejně a tachometr ukazuje taky dobře. U policie zatím žádnej problém. Ani jim to nepříde že tam bejt nemaj a auto drží určitě líp, ale je o něco málo tvrdší. já mám ještě snížení 25mm. A v některejch kolejích je třeba brát volant do obou rukou. :-) Vypadá to takhle.
Pěkný, decentka, maska z Ventíka...hm...vypadá dobře. Koleska jsou moc hezounký:))

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od vento »

Kola dělají auto.Záleží taky k čemu ti vlastně auto má sloužit.Je jasný že když mi vadí vyžší pořizovací cena jak kol tak pneu,to že to je tvrdý a že mám o litr větší spotřebu atd tak zůstanu u patnáctek.Ale já měl venouše tak trochu na parádu(pro někoho to je možná machrování :roll: -pro mě to je dobrej pocit že mě se to auto tak líbí 8) )a proto jsem měl 17 (205/45)a sníženo o 40mm :wink:
Přílohy
%7B7A2C7615-4BFF-4884-B96B-E0A9377C6025%7D.jpg

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od Benne »

krasavec !!!

Uživatelský avatar
prigi
Profík
Profík
Příspěvky: 909
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od prigi »

RomeoMontek píše:
Robert D. píše: Na to se musí reagovat. Pokud mám 15" kola s pneu 205/50, tak 17" s rozměrem 215/35 jsou takřka totožná.Teda co se průměru týče, šířka pneumatiky je o cm větší, takže kola jsou vlastně stejná. Spotřeba se mi vůbec nezměnila. A když jsem jsem se strefil s patnáctkama do díry, tak to šlo až na ráfek, byly to BBS, kolo v ... . Samozřejmě, že u 16 nebo 17 dáš menší profil,takže pro kolo je to horší,ale i kdyby jsi měl kolo za 20litrů a strefil díru,tak ti půjde do kytek. A co se týče podvozku, tak na sportovním,ať už štelovacím nebo pevném ti to holt bude kodrcat jak v motokáře. Člověk se musí rozhodnout jestli chce machrovat na 17" nebo jezdit v klidu na 15" s normálním podvozkem. :wink:
JJ souhlas...přesně jak píšeš...ale dražší kola vydrží větší ránu než levnější...ta slitina je pevnější...nebo třeba i obrubák zboku či podobně...

JJ ta poslední věta se mi moc líbí a fakt to podle mě vystihuje a být tam ještě něco o penězích tak je to podle mě uplně ono

Asi máte pravdu! Tím pátráním jsem myslel to že není od věci kupovat starší modely jak kol tak gum. Nemyslím ojetý ale starší. Samozřejmě jen pokud nevadí že pak na autě není poslední novinka. A co se gum týče tak je běžná věc že se daj koupit starý typy gum třeba od pirelli. Už jsou moc "starý" aby se mohli prodávat jako pirelli a prodávaj se jako např. Debica... (Tohle berte s rezervou - nevím přesně jak to je).
Jsem zodpovědnej za to co říkám, ne za to jak to dokážeš pochopit...

Uživatelský avatar
machal
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od machal »

co takhle tyhle 8) jsou VLKa :idea:
Obrázek
:velo:
GOLF II 1.9 td (AAZ) ropoň :minzdr:
GOLF IV VAROŠ 1,9 Tdi silverline
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
jhn
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ml. Boleslav

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od jhn »

tak tomu říkám galusky :)
ICQ: 236-929-455, e-mail: jhn.s@post.cz

Uživatelský avatar
vento
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: LiBereC
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od vento »

jo hezký jen je to čtyrka a téma je na trojku :roll: to sem pak můžem házet třeba Hummer na 24cýtkách

Uživatelský avatar
machal
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od machal »

vento píše:jo hezký jen je to čtyrka a téma je na trojku :roll: to sem pak můžem házet třeba Hummer na 24cýtkách
fajn sorry ale ty kola by se kurňa hodily i na mojí 3ku 8)
:velo:
GOLF II 1.9 td (AAZ) ropoň :minzdr:
GOLF IV VAROŠ 1,9 Tdi silverline
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Radis130
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc-Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: jaké kola na GOLF 3 ?

Příspěvek od Radis130 »

Já se taky rozmýšlím jestli 15" či 16"

Podvozek zatím vyřeším jen pružinama...tlumiče mám nový od SACHSu tak ty to snížení pár kiláků vydrží a po zimě koupím nějaký KWčko. Snížení plánuji max 40mm. Přemýšlel jsem o 13-14" kolech se šířkou min. 8", Nemáte někdo foto pro inspiraci. Samozřejmě bych auto i snížil, byla by to taková mini žehliška :)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“