Jak se projevují vadné silentbloky náprav?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Uživatelský avatar
porez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek

Jak se projevují vadné silentbloky náprav?

Příspěvek od porez »

Otázka v nadpisu - jak se při jízdě, konkrétně s golfem III, projevují vadné silentbloky? Kromě zvuku, i když jsem četl, že u G III je jednou ze špatných vlastností více slyšitelný hluk od podvozku. Díky za postřehy.
VW Golf 3 Variant 1,9 TDI 66 kW, motor ALE, 1998

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se projevují vadné silentbloky náprav?

Příspěvek od KaCzaba »

jakou napravu mas na mysli?predek zadek?ono v realu kdyz uz je to vymlaceny o trosku vic,tak to poznas i tim,ze vezmes za kolo a kdyz mas vykvaltovano a odbrzdeno,tak normalne lomcujes kolama dopredu a dozadu,tu vuli tam poznas...vepredu muzes mit ale jeste cepy v haji,a hluk od podvozku muzou vydavat i hucejici loziska
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
porez
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Jak se projevují vadné silentbloky náprav?

Příspěvek od porez »

Ložiska ne, mám na mysli spíš takové bouchání (vyloženě mlácení ne) při přejezdu nerovností. A zdá se mi, že od obou náprav. Při výměně tlumičů mi mechanik tvrdil, že horní uložení je ok, takže tohle vylučuji. Kola mi nechodí. Ale jak říkám, možná jsem si jen na auto zvykl a slyším "trávu růst". Nemám jiného golfa na porovnání, takže soudím jen podle fabie z prace. Je sice pravdou, že je celkem zánovní, ale tam je to takové hodně tlumené.
VW Golf 3 Variant 1,9 TDI 66 kW, motor ALE, 1998

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Jak se projevují vadné silentbloky náprav?

Příspěvek od vwCharlie »

no tak zkus zkontrolovat ty čepy

Uživatelský avatar
k_lada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se projevují vadné silentbloky náprav?

Příspěvek od k_lada »

Já mám na přední nápravě vyměněný všechno kromě horního uložení, který by mělo bejt dle mýho servisáka v pořádku, a stejně je při přejezdu určitýho typu nerovnosti slyšet takový klepnutí. Hodně se to zlepšilo po výměně čepů. Ty jediný byly po vyndání z auta opravdu špatný. Ale mám tam nějaký snížený péra a pneu 195/50/15 tak to přisuzuju tomu. Jinak vůle jsem nikde žádný nenašel :-( A když v tom autě jede někdo jinej tak nic neslyší :-)

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Jak se projevují vadné silentbloky náprav?

Příspěvek od vwCharlie »

k_lada píše:Já mám na přední nápravě vyměněný všechno kromě horního uložení, který by mělo bejt dle mýho servisáka v pořádku, a stejně je při přejezdu určitýho typu nerovnosti slyšet takový klepnutí. Hodně se to zlepšilo po výměně čepů. Ty jediný byly po vyndání z auta opravdu špatný. Ale mám tam nějaký snížený péra a pneu 195/50/15 tak to přisuzuju tomu. Jinak vůle jsem nikde žádný nenašel :-( A když v tom autě jede někdo jinej tak nic neslyší :-)
tak to potom nemůžeš srovnávat komfort fábie s minimálním profilem 65 na sériovém podvozku se sníženým GIII na 50 gumě :roll:

Uživatelský avatar
k_lada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se projevují vadné silentbloky náprav?

Příspěvek od k_lada »

vwCharlie píše:
k_lada píše:Já mám na přední nápravě vyměněný všechno kromě horního uložení, který by mělo bejt dle mýho servisáka v pořádku, a stejně je při přejezdu určitýho typu nerovnosti slyšet takový klepnutí. Hodně se to zlepšilo po výměně čepů. Ty jediný byly po vyndání z auta opravdu špatný. Ale mám tam nějaký snížený péra a pneu 195/50/15 tak to přisuzuju tomu. Jinak vůle jsem nikde žádný nenašel :-( A když v tom autě jede někdo jinej tak nic neslyší :-)
tak to potom nemůžeš srovnávat komfort fábie s minimálním profilem 65 na sériovém podvozku se sníženým GIII na 50 gumě :roll:
Já jsem to s Fábií nesrovnával :)
Ale nemyslel jsem že to je tvrdý a skáče to. Prostě když přejedu třeba přes nějakou prasklinu na asfaltu nebo jedu třeba po nějaký štěrkový cestě, prostě úplně minimální nerovnosti, tak se zepředu ozývá takový klepání jako kdyby byl špatnej silentblok nebo čep. Ale auto nijak neposkakuje, takže to asi nebude kolama nebo pérama. Nejde to takhle popsat, to bys prostě musel zažít na vlastní kůži :D

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se projevují vadné silentbloky náprav?

Příspěvek od Keflek »

k_lada píše:
vwCharlie píše: tak to potom nemůžeš srovnávat komfort fábie s minimálním profilem 65 na sériovém podvozku se sníženým GIII na 50 gumě :roll:
Já jsem to s Fábií nesrovnával :)
Ale nemyslel jsem že to je tvrdý a skáče to. Prostě když přejedu třeba přes nějakou prasklinu na asfaltu nebo jedu třeba po nějaký štěrkový cestě, prostě úplně minimální nerovnosti, tak se zepředu ozývá takový klepání jako kdyby byl špatnej silentblok nebo čep. Ale auto nijak neposkakuje, takže to asi nebude kolama nebo pérama. Nejde to takhle popsat, to bys prostě musel zažít na vlastní kůži :D

Mas tam stabilizator ? Pokud jo,v jakym stavu je ulozeni ? Nebo ty ojnicky co jdou do ramen ?

Uživatelský avatar
k_lada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se projevují vadné silentbloky náprav?

Příspěvek od k_lada »

Keflek píše:
k_lada píše: Já jsem to s Fábií nesrovnával :)
Ale nemyslel jsem že to je tvrdý a skáče to. Prostě když přejedu třeba přes nějakou prasklinu na asfaltu nebo jedu třeba po nějaký štěrkový cestě, prostě úplně minimální nerovnosti, tak se zepředu ozývá takový klepání jako kdyby byl špatnej silentblok nebo čep. Ale auto nijak neposkakuje, takže to asi nebude kolama nebo pérama. Nejde to takhle popsat, to bys prostě musel zažít na vlastní kůži :D

Mas tam stabilizator ? Pokud jo,v jakym stavu je ulozeni ? Nebo ty ojnicky co jdou do ramen ?
To jsem taky měnil :-) Už to radši neřeším. Holt to prostě občas trošku ťukne. Kdyby to nedělalo bylo by to fajn, ale nějak výrazně mě to netrápí. Ten můj příspěvek jsem sem dával protože autor tohohle tématu chtěl znát naše zkušenosti s hlučností podvozku :-)

Uživatelský avatar
Ondrus84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 25.10.2007 11:30
Bydliště: Rosice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se projevují vadné silentbloky náprav?

Příspěvek od Ondrus84 »

Měl jsem v pátek stejný problém,jel jsem večer z práce a najednou kovový bouchání ze spodu od nápravy. takže jem v sobotu ráno oddělal kolo prohlídl spodek a zjistil,že mám roztrženej zadní silent blok předního ramene nápravy. Takže jsem nezahálel mrknul na net,tam zjistil že v autokelly je mají.Zajel jsem tam stálo to komplet na obě strany 326kč.Dojel jsem domů,pracně jsem oddělal rameno,vylisoval ty starý silentbloky a nalisoval nový na to pravý rameno. No a na druhou stranu se vrhnu zase ted v sobotu,protože mi to dalo docela zabrat a hlavně nemám doma lis.Musím vždycky ke kamošovy na firmu.
Kamna for life

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Jak se projevují vadné silentbloky náprav?

Příspěvek od vwCharlie »

k_lada píše:
vwCharlie píše: tak to potom nemůžeš srovnávat komfort fábie s minimálním profilem 65 na sériovém podvozku se sníženým GIII na 50 gumě :roll:
Já jsem to s Fábií nesrovnával :)
Ale nemyslel jsem že to je tvrdý a skáče to. Prostě když přejedu třeba přes nějakou prasklinu na asfaltu nebo jedu třeba po nějaký štěrkový cestě, prostě úplně minimální nerovnosti, tak se zepředu ozývá takový klepání jako kdyby byl špatnej silentblok nebo čep. Ale auto nijak neposkakuje, takže to asi nebude kolama nebo pérama. Nejde to takhle popsat, to bys prostě musel zažít na vlastní kůži :D
jasan,tak zkus zkouknout ještě jednou na to. Podívej se na čep ramene,stabilizátor,a na ty 2 silentbloky,hlavně na ten puk. Jinak když máš podvozek a nízký profil gumy,tak přece jen to trošku rány jsou. Tak pokud by se to nezhoršovalo,tak bych to neřešil

Uživatelský avatar
k_lada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se projevují vadné silentbloky náprav?

Příspěvek od k_lada »

vwCharlie píše:
k_lada píše: Já jsem to s Fábií nesrovnával :)
Ale nemyslel jsem že to je tvrdý a skáče to. Prostě když přejedu třeba přes nějakou prasklinu na asfaltu nebo jedu třeba po nějaký štěrkový cestě, prostě úplně minimální nerovnosti, tak se zepředu ozývá takový klepání jako kdyby byl špatnej silentblok nebo čep. Ale auto nijak neposkakuje, takže to asi nebude kolama nebo pérama. Nejde to takhle popsat, to bys prostě musel zažít na vlastní kůži :D
jasan,tak zkus zkouknout ještě jednou na to. Podívej se na čep ramene,stabilizátor,a na ty 2 silentbloky,hlavně na ten puk. Jinak když máš podvozek a nízký profil gumy,tak přece jen to trošku rány jsou. Tak pokud by se to nezhoršovalo,tak bych to neřešil
Přesně tak, nezhoršuje se to tak to neřeším.
Jak jsem už psal. Když jsem to auto koupil tak mi na technický řekli že je utrženej silentblok na rameni. Tak jsem je koupil nový a nechal to v servisu udělat, protože nemám lis. Oni zjistili že ty silentbloky byly ok, ale že byl v háji čep. Takže vyměnili oba ty silentbloky i čep, samozřejmě že na obou stranách :-) A rázem to bylo o hodně lepší, ale něco jsem tam pořád ještě slyšel. Tak jsem to po čase zase vzal na zdviž, se známým jsme všechno zkoukli a nikde žádná vůle. Ale na jedný straně byl trošku jinak ohnutej ten držák stabilizátoru co je přišroubovanej k rameni. Nemám tam takový ty kosti, ale jenom takový oko který je navlečený na stabilizátoru a na kterým je přivařenej závit. Tak jsem je taky vyměnil, stály pár korun. A stejnak se ten zvuk pořád ozývá. Jinak kuláky měnil předchozí majitel, takže ty jsou taky ok. Z toho všeho vyplývá že už tam je vyměněný asi všechno. Od tý poslední výměny jsem najel asi 3 tisíce, a nijak se to nezhoršuje, takže to opravdu už nebudu řešit. Možná až budu někdy měnit tlumiče, tak ještě vyměním to horní uložení. Ale teď momentálně jsem smířenej s tím že to občas klepne a hotovo. 8)

Uživatelský avatar
Ondrus84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 25.10.2007 11:30
Bydliště: Rosice u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se projevují vadné silentbloky náprav?

Příspěvek od Ondrus84 »

Takže dnes jsem dokončil výměnu silent bloků přední nápravy,měl jsem to rozložený sice na 2víkendy,ale už to mám ok.
Minulý týden jsem udělal jednu stranu a tento týden druhou a ve středu hurá na geometrii.
Doufám,že to tam chvíli vydrží.
Kamna for life

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“