TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shary
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 29.09.2007 12:55
Bydliště: Mariánské Lázně

Re: Nejde mi bufík

Příspěvek od Shary »

Mám taky problém s bufíkem. Před měsícem jsem koupil Sharana l r.v. 2000, bufík se chová jako by tam nebyl. Dneska sem ho zkoušel, kontakt u naft. čerpadýlka byl uhnilej tak jsem ho rozebral a naletoval. Při přerušovaném kontaktu dávkuje. Čidlo teploty jsem proklemoval, na Climatroniku nastavil Hi a bufík ani nehlesne a čerpadýlko taky necvaká. Rozpojil sem sokl u bufíka a měřil proud. Při běžícím motoru jsou tam 3x 12 V a stále nic. není tam ještě nějaké čidlo teploty?

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: Nejde mi bufík

Příspěvek od vilik »

Shary, ona ŘJ bufíku je někdy trochu svéhlavá. bufík někdy naskočí hned a někdy si dává načas. A to při stejných podmínkách (odzkoušeno v garáži, kde je +- stejná teplota).

Včera jsem při cca 150km cestě sledoval bufík. Po ujetí 5 km naskočil. při teplotě vody 90 zpomalil. Pak po pár minutách vypnul. Zastavil jsem v koloně a vypnul motor. Po 1 minutě nastartoval (voda stále 90) a okamžitě naskočil. Vypnul po 20 minutách. Při jízdě po městě spouští, mění otáčky, vyje jak šakal (každou chvíli jsem se otáčel, odkud jede sanita), zkrátka jsem zatím nevysledoval nějaké pravidlo pouštění. Taky se nerozeběhl, dokud jsem nezkratoval i čidlo venkovní teploty (pod nárazníkem).

Takže bych počkal déle, než si ta ŘJ rozmyslí, co udělá.
A dal bych to na VAG. Pokud je tam nějaký zádrhel, tak to ukáže.

Edit: Netvrdím, že chování mého bufíku je v pořádku a fungují takhle všechny.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Re: Nejde mi bufík

Příspěvek od Miran »

Zkus Wag ukáže se závada né přesně ,ale od ní se můžeš odpíchnout řešil jsem to minulý týden.Nevěděl jsem co to může být .Myslel jsem čerpadlo ,tryska,čidlo.atd.Na vagu to ukazovalo přerušení plamene.Tak,že to nebude ani nafta ani čidlo.Mechanik říkal ,že to může být čerpadlo vody pokud nehoní vodu bufík nahřeje objem vody v sobě hned a vypne plamen.Nebo přívod vzduchu špatně spaluje a udusí se tak též ucpaný výfuk.Hlavně jsem byl rád ,že to není žhavící svíčka to je ranec stojí 4000,-kč.Zjištoval jsem proč takový peníze a bylo mi řečeno ,že to není samotná svíčka,ale svíčka s tryskou.Nakonec vymazal závady a bufík se rozběhl.Tak to zatím testuji a uvidím.Hulíto bíle a když vypnu motor tak dobíhá turbína než se schladí.Akorát nevím za jak dlouho by měla naběhnout teplota na provozní teplotu nebo po kolika km. při činnosti topení.Jak jsem koupil tak prodávám.Snad to bude k něčemu.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi bufík

Příspěvek od patper »

... zhavici svicka stoji +- 1000 az 2000,- :idea:
...treba zde :arrow: http://www.mimishop.cz/adusservis/katal ... gorie=9545

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nejde mi bufík

Příspěvek od Marek77 »

Přesně tak, svíčka stojí kolem 1200 Kč (v prodejní síti METEOR a Auto Kelly).

Tryska se měnit nemusí, svíčka se dá vyměnit i samostatně.

Uživatelský avatar
x-man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi bufík

Příspěvek od x-man »

Marek77 píše:Přesně tak, svíčka stojí kolem 1200 Kč (v prodejní síti METEOR a Auto Kelly).

Tryska se měnit nemusí, svíčka se dá vyměnit i samostatně.

Svíčka do bufíku BERU v autokelly kupovaná minulý týden 743,- s DpH

P.S.: teď žhavý jak o život :lol:
Ford Galaxy 1.9TDI PD
GSA.KABEL1.CZ
http://www.gsa.kabel1.cz" target="_blank

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Marek77 »

Tak už dokonce slevnili - to je potěšující....................

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nejde mi bufík

Příspěvek od Marek77 »

Marek77 píše:Takže nové poznatky:

Bufík jsem rozebral a zjistil jsem, že mu nic neschází. Svíčka žhaví během tří sekund, motor dmýchadla se točí jako o závod.

Tak teď opravdu nevím, kde je chyba. Chová se to následovně:

Po startu motoru se roztočí motor dmýchadla, ale roztočí se velmi pomalu, sotva je slyšet, i když klečím vedle něho. Následně z výfuku bufíku začne unikat hustý bílý až našedlý dým, který uniká asi tak minutu. V průběhu té minuty se nezvyšují otáčky dmýchadla. Prostě taková ta startující stíhačka tomu chybí.
Po minutě bufík přestane kouřit a vypne. Následně po několika sekundách znovu zapíná a celé se to opakuje.

Kde je chyba???
Rozebral jsem to celé podruhé, protože čerpadélko bylo v pořádku a přesto to nechodilo.
Podíval jsem se pořádněji než poprvé. A ejhle, co jsem objevil: V místě, kde nafta stříká přes drátěný rozprašovač na žhavou svíčku, byla ta drátěnka ucpaná a napálená. Tak jsem ji pootočil o cca 180° a složil to zpátky.

A je po problému. Bufík jede jako o závod, nezakouří a nápadný zvuk stíhačky opět lahodí mému sluchu............... :-D

Tímto děkuji Kazbičovi za článek s popisem, postupem a fotkami a rovněž všem ostatním, kteří mi drželi palce.

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od kazbic »

Marek77

Obrázek Paráda,jsem rád,že Ti to pomohlo Obrázek
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
petrg
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 26.09.2007 11:06
Bydliště: PRAHA

Re: Nejde mi bufík

Příspěvek od petrg »

A je po problému. Bufík jede jako o závod, nezakouří a nápadný zvuk stíhačky opět lahodí mému sluchu............... :-D

Tu síťku si vyměň, známý si ji pootočil a po čase mu jel bufik jen na půl výkonu.Stojí necelých 500Kč.Ten vypálený kus brání souměrnému průchodu nafty.
Ford Galaxy 1,9TDI 85KW Ghia, 2003

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Marek77 »

Já bych naopak řekl, že bufík teď jede na jeden a půl výkonu. Ohřívá mnohem rychleji než předtím a obávám se, že rychleji to snad už ani nejde.

Uživatelský avatar
petrg
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 26.09.2007 11:06
Bydliště: PRAHA

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od petrg »

Netvrdim ze pujde lip,ale rozhodne dele. No ,ale nakonec pokud uz vis jak na to ,je jedno jestli pockas az to odejde, nebo to vymenis preventivne.Ja mel tu smulu ze pootoceni nepomohlo a po vymene sitky jsem musel koupit i svicku i kdyz na baterku se rosvitila jak zarovka,ale na 8V skoro nic.
Ford Galaxy 1,9TDI 85KW Ghia, 2003

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Marek77 »

Přesně. Jakmile začne bíle kouřit, okamžitě budu vědět, kde je problém. Výměna je otázka hodinky v klídku.
Doufám, že to nějakou chvíli ještě vydrží (nerad bych to řešil třeba v únoru).

Eurospro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 22.10.2007 11:39

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Eurospro »

Dobrý den všem. Rád bych se připojil k diskuzi o bufiku, se kterým jsem se trrápil celý týden a díky Vašim mnoha příspěvkům jsem ho nakonec i zprovoznil. Mám Alhambru 02 a závada se projevovala následně: bufík měl snahu naskočit, ale při vyšších otáčkách ventilátorku začal bíle kouřit a vypnul(někdy také vykapávala nafta z výfuku). Při delší jízdě běžel normálně. Na VAGu byla hláška start bez plamene-výměna svíčky. Vyzkoušel jsem vše, včetně rozebrání bufíku, výměna svíčky, hlídače plamene, těsnění, naftové čerpadlo. Vše bylo v pořádku. Jako poslední (škoda že jsem s ním nezačal) jsem demontoval pomocné vodní oběhové čerpadlo a zde byla příčina - jak již mnozí popsali-uhlíky v háji, provedl jsem výměnu a po trápení s usazením na rotor vše začalo běhat jak z praku. Z výfuku sice ještě kouřilo, ale to se pouze vypalovala uzazená nafta, asi po třetím startu vše OK bez dýmu a na plný výkon. Pro testování běhu bufiku, jsem se pokusil přerušit šedý drátek v prahu u bufiku, jak zde popisuje tuším Marek77, ale to u mého vozu nefunguje. Musel jsem tedy proklemovat teplotní čidlo a to jsem si následně udělal na vypínač v kabině. Díky všem.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Shemik »

Ahoj Eurosporo,
vítej v nejlepším fóru o vozech Sharan Alhambra a Galaxy v ČR
Buď zde jako doma. Tady je pro Tebe menší úvodní info:

:arrow: Jakoukoli informaci budeš potřebovat, najdeš
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 41&start=0 v tématu ABECEDNÍ SEZNAM VŠECH TÉMAT V SEKCI SHARAN - SHARAN SHERLOCK a pokud ji tam nenajdeš, tak tam vyhledej příslušné téma, které se týká Tvého problému a napiš svůj dotaz tam. Pokud nenajdeš ani příslušné téma, které se týká Tvého problému, tak založ nové a napiš svůj dotaz do něj.
:arrow: Pro začátek také určitě koukni
sem: http://www.vwc.cz/viewtopic.php?f=50&t= ... 4b#p346578 do tématu NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA a další info - ČTI NEŽ NAPÍŠEŠ. Mimo jiné se tam dozvíš, jak ve svém příspěvku opravit chybu po jeho odeslání, kdy a jak lze vlastní příspěvek smazat, jak vkládat do příspěvků fotky a jiné soubory, jak a kdy zakládat či nezakládat nová témata, jak používat Poptávku a Nabídku a další informace potřebné ke správnému a jednoduchému používání Sharan-fóra. Přečtení návodu Ti zabere 3-4 minutky, ale v budoucnu Ti ušetří spoustu času a práce s vyhledáváním, psaním a odesíláním potřebných informací zde ve fóru.
:lol: Chceš-li, napiš něco o svém mazlíkovi nebo o sobě
sem: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16504 do tématu Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové ..., ostatní Tě zde rádi uvítají, případně se
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16360 v tématu FOTKY VAŠICH MAZLÍKŮ: Vaši megaprostoroví krasavci pochlub se svým mazlíkem na fotkách.
:arrow: Pokud by sis s něčím nevěděl rady, tak se na mě obrať přes SZ (soukromu zprávu) nebo e-mail. :mail:
Zdraví Tě Shemik moderátor. 8)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“