KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
VanBasco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 14.10.2007 10:56
Bydliště: okres Nové Mesto nad Váhom

KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od VanBasco »

Zdravim Vas,
kupil som nedavno Galaxy Ghia TDI r.v. 1998 na hlinikovych diskoch - dovoz z Talianska
Auto je super, spotreba 5,7 l/100km
Zial povodny majitel nepribalil k autu medzikus na bezpecnostne sroby.
A tak mam problem ako to dat dolu, aby som mohol na zimu prezut, ale hlavne v pripade defektu zostava len draha odtahovka.
Taktiez nemozem uvolnit aj ostatne sroby na diskoch. Poradte prosim, budem povdacny za kazdu Vasu skusenost.
Dakujem
VanBasco

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako uvolnit bezpecnostny srob na liatinovych kolach

Příspěvek od milda »

Blbě,zkus nasadit na vzduch tenký majzlik,ale počítej že šroub zničíš.Pokud máš šroub hodně zapuštěný tak nepomuže ani toto.Hoď sem foto.

Uživatelský avatar
Miran
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rokycany

Re: Ako uvolnit bezpecnostny srob na liatinovych kolach

Příspěvek od Miran »

já bych zkusil přímo forda objednat klíč originál.Nebo ho tam budou mít pokud to je origo od výrobce

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako uvolnit bezpecnostny srob na liatinovych kolach

Příspěvek od Slavoš »

Zkusil bych se poptat v pneu servisech,možná by šel objednat jen mezikus.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
VanBasco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 14.10.2007 10:56
Bydliště: okres Nové Mesto nad Váhom

Re: Ako uvolnit bezpecnostny srob na liatinovych kolach

Příspěvek od VanBasco »

Zatial diky za rady , importer FORD povedal ze asi to nepojde objednat....
VanBasco
Přílohy
PA312365.JPG

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako uvolnit bezpecnostny srob na liatinovych kolach

Příspěvek od milda »

No tak toto by mělo jit povolit.Na vzduchovou utahoačku nasaď tenký majzlík nebo špicu a co nejvice ze šikma na hlavu šroubu se snaž jako ten šroub povolit.Ty rázy to uvolni,já jsem to dělal mockrát.Horší to je když jsou šrouby utopené v disku.Další varianta je nahřat trubku přiměřených rozměru do červena a narazit ji na šroub počkat až zchládne a povolit.

Uživatelský avatar
VanBasco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 14.10.2007 10:56
Bydliště: okres Nové Mesto nad Váhom

Re: Ako uvolnit bezpecnostny srob na liatinovych kolach

Příspěvek od VanBasco »

Su tu super ludia, ked sa snazia poradit !!!
Milda to s tym nahriatim trubky sa mi celkom pozdava ako riesenie, ale tie sroby su aj ostatne riadne zapecne, tie mozem tiez nahriat, alebo co s nimi? Skusim najst nejakych plynoinstalaterov nech to skusia
Dik
VanBasco

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: Ako uvolnit bezpecnostny srob na liatinovych kolach

Příspěvek od midar »

Tak toto uz jsem taky absolvoval. Klic ti dodaji, pokud mas kod z krabicky. Aspon u original sroubu. Takze kyp novy pojistovaky, u Forda me staly asi 900 kc. Na povoleni me doporucili navarit orech. To se me zrovna nechtelo abych zbytecne nevyhrival litak. Zajel jsem do pneuservisu, tam vzal sadu na srouby namlatil orech a povolil. Vsechny kola mu trvaly asi pul hodiny. Jeste rikal, ze pokud na nektery sroby sada nepasuje tak tan namlati orech co ma venitr ten tisicihran, ale u toho je prej spotreba 1 sroub / 1 orech tak je to drazsi. Tak asi takhle jsem to resil ja.

Uživatelský avatar
VanBasco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 14.10.2007 10:56
Bydliště: okres Nové Mesto nad Váhom

Re: Ako uvolnit bezpecnostny srob na liatinovych kolach

Příspěvek od VanBasco »

midar píše:Tak toto uz jsem taky absolvoval. Klic ti dodaji, pokud mas kod z krabicky. Aspon u original sroubu. Takze kyp novy pojistovaky, u Forda me staly asi 900 kc. Na povoleni me doporucili navarit orech. To se me zrovna nechtelo abych zbytecne nevyhrival litak. Zajel jsem do pneuservisu, tam vzal sadu na srouby namlatil orech a povolil. Vsechny kola mu trvaly asi pul hodiny. Jeste rikal, ze pokud na nektery sroby sada nepasuje tak tan namlati orech co ma venitr ten tisicihran, ale u toho je prej spotreba 1 sroub / 1 orech tak je to drazsi. Tak asi takhle jsem to resil ja.
Zial kod ani krabicku nemam, prepac za nevedomost, ale co je to orech?
Dik
VanBasco

Uživatelský avatar
VanBasco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 14.10.2007 10:56
Bydliště: okres Nové Mesto nad Váhom

Re: Ako uvolnit bezpecnostny srob na liatinovych kolach

Příspěvek od VanBasco »

milda píše:No tak toto by mělo jit povolit.Na vzduchovou utahoačku nasaď tenký majzlík nebo špicu a co nejvice ze šikma na hlavu šroubu se snaž jako ten šroub povolit.Ty rázy to uvolni,já jsem to dělal mockrát.Horší to je když jsou šrouby utopené v disku.Další varianta je nahřat trubku přiměřených rozměru do červena a narazit ji na šroub počkat až zchládne a povolit.
Myslis, ze taky majzlik nasadit do zduchovej utahovacky ako srobovak? a narazit a povolovat s nim na tej ruzici na srobe?

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: Ako uvolnit bezpecnostny srob na liatinovych kolach

Příspěvek od PajaS »

Podle vzhledu jsou to nejspíš šrouby McGard (Mám je). Mají dost vysoký stupeň zabezpečení a zakládají si na tom (i cenově +- 1000,-), takže sehnat ořech bez 17-ti místného kódu asi nepůjde.
Hrubou silou se mi líbí nápad s rozpálenou trubkou. Nebo, kdyby aspoň trochu koukal šroub nad okraj disku, zkusil bych do něj rozbruskou udělat zářez a povolit jakoby šroubovákem.

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: Ako uvolnit bezpecnostny srob na liatinovych kolach

Příspěvek od midar »

Orech - nastrcny klic z goly. Jsou dva druhy jeden ma venitr sestihran na matku a jeden takovej tisicihran. Tema zoubkama se zarizne do sroubu takze musis pouzit trosicku mensi a nabouchat a asi to bude chtit kvalitnejsi. U mekyho bys spis zarovnal zoubky a nic nepovolil.

Uživatelský avatar
VanBasco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 14.10.2007 10:56
Bydliště: okres Nové Mesto nad Váhom

Re: Ako uvolnit bezpecnostny srob na liatinovych kolach

Příspěvek od VanBasco »

midar píše:Tak toto uz jsem taky absolvoval. Klic ti dodaji, pokud mas kod z krabicky. Aspon u original sroubu. Takze kyp novy pojistovaky, u Forda me staly asi 900 kc. Na povoleni me doporucili navarit orech. To se me zrovna nechtelo abych zbytecne nevyhrival litak. Zajel jsem do pneuservisu, tam vzal sadu na srouby namlatil orech a povolil. Vsechny kola mu trvaly asi pul hodiny. Jeste rikal, ze pokud na nektery sroby sada nepasuje tak tan namlati orech co ma venitr ten tisicihran, ale u toho je prej spotreba 1 sroub / 1 orech tak je to drazsi. Tak asi takhle jsem to resil ja.
Problm je v tom, ze ten bezpecnostny srob je hladky zvonku a velmi tvrdy, tvrdsi ako gola sada, keby to bol srob s vrubkami na obvode urcite by to islo, ale aj tak diky za radu
VanBasco

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od widle »

jinak ten šroub s tisícihranem uvnitř se jmenuje torx
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Re: KOLA, ELEKTRONY: bezpečnostní šrouby, uvolnění

Příspěvek od sid666 »

ještě ti můžu poradit - povol a úplně vytoč čtyři šrouby,které máš na normální klíč,tak aby kolo držel jen ten zajišťovací šroub...auto nezvedej !!! potom se tak na metru rozjeď a prudce šlápni na brzdu...šroub by se měl povolit..je to sice jen o kousek,ale o ten důležitej...potom ho vytočíš i šroubovákem...pozor !!! - při jízdě vpřed povoluješ levou stranu , při jízdě vzad pravou stranu...děláme to,pokud nám nejdou povolit kolové šrouby na autech... :wink:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“