PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
abe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlinsko

Příspěvek od abe »

Je to opravdu kontrola vláken žárovek pokud některá je vadná tak po sešlápnutí brzd.pedálu zustane svítit ta strana na které je spálená.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od vilik »

Před chvílí jsem se vrátil z Moravy. Už při cestě tam mě zůstala svítit kontrolka. Zastavil jsem, vypnul zapalování, zapnul - kontrolka svítila, všechna zadní světla svítila. Po sešlápnutí pedálu zhasla. Měl jsem zapnuté parkovačky. OK.
Rozjedu se a rozsvítím a koukám, kontrolka zase svítí. Usoudil jsem že je tam někde špatný kontakt a třesem to zkrátka přestane svítit.
Navečer koukám, že mě nesvítí pravé přední, hlavní světlo. Došlo na výměnu žárovky.
Záhada vyřešena. Kontrolka mě kontroluje také přední světla. Zatím jsem si jist, že hlavní - tlumené. Až bude čas, vyzkouším ještě ostatní (prakovačky, směrovky, dálkové).
8)
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
keri
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Východní čechy

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od keri »

vilik píše:Před chvílí jsem se vrátil z Moravy. Už při cestě tam mě zůstala svítit kontrolka. Zastavil jsem, vypnul zapalování, zapnul - kontrolka svítila, všechna zadní světla svítila. Po sešlápnutí pedálu zhasla. Měl jsem zapnuté parkovačky. OK.
Rozjedu se a rozsvítím a koukám, kontrolka zase svítí. Usoudil jsem že je tam někde špatný kontakt a třesem to zkrátka přestane svítit.
Navečer koukám, že mě nesvítí pravé přední, hlavní světlo. Došlo na výměnu žárovky.
Záhada vyřešena. Kontrolka mě kontroluje také přední světla. Zatím jsem si jist, že hlavní - tlumené. Až bude čas, vyzkouším ještě ostatní (prakovačky, směrovky, dálkové).
8)
Tak to nechápu. 8O Zadní kontrolka hlídá i přední světla, nebo jak to myslíš. Ty kontrolky jsou tam čtyři. Dvě přední hlídají přední světla a dvě zadní hlídají zadní světla a brzdová světla.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od widle »

keri píše:
vilik píše:Před chvílí jsem se vrátil z Moravy. Už při cestě tam mě zůstala svítit kontrolka. Zastavil jsem, vypnul zapalování, zapnul - kontrolka svítila, všechna zadní světla svítila. Po sešlápnutí pedálu zhasla. Měl jsem zapnuté parkovačky. OK.
Rozjedu se a rozsvítím a koukám, kontrolka zase svítí. Usoudil jsem že je tam někde špatný kontakt a třesem to zkrátka přestane svítit.
Navečer koukám, že mě nesvítí pravé přední, hlavní světlo. Došlo na výměnu žárovky.
Záhada vyřešena. Kontrolka mě kontroluje také přední světla. Zatím jsem si jist, že hlavní - tlumené. Až bude čas, vyzkouším ještě ostatní (prakovačky, směrovky, dálkové).
8)
Tak to nechápu. 8O Zadní kontrolka hlídá i přední světla, nebo jak to myslíš. Ty kontrolky jsou tam čtyři. Dvě přední hlídají přední světla a dvě zadní hlídají zadní světla a brzdová světla.
já si myslím to samé,
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od vilik »

Widle, Keri
Tohle jsem zase nepochopil já 8O :D

Většina příspěvků v topicu je o kontrolce na polo či maxidotu (symbol rozsvícené žárovky), která má signalizovat, jestli jsou žárovky v pořádku. Zkrátka když ano, tak po sešlápnutí brzdy zhasne. No a mě potkalo to, co jsem popisoval. Žil jsem v domnění, a nebyl jsem sám, že to kontroluje jen zadní žárovky. Já se přesvědčil, že hlídá také minimálně hlavní přední. :wow:

Edit: Mám jen jednu kontrolku na světla. Vy tam máte 4 ? :158:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od patper »

Widle, Keri - maji [asi] jednickove SAG...

Vilik ma dvojku SAG...
:D

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od widle »

ano, ano widle má jedničkového....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
keri
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Východní čechy

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od keri »

Aha, no moje chyba, já nemám ani polo ani maxidot. Já tam mám takový malý autíčko a u něj se symbolizují otevřené dveře a v každém rohu je malinkatý symbol pro žárovku. Jsou tam čtyři, dva vpředu a dva vzadu. Ty přední zhasnou hned po kontorle světel ( asi 1 s) a ty zadní až po sešlápnutí brzdy.
Přílohy
261767289.jpeg

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od vilik »

Tak to je pak jasné. Už jsem se lekl, že mě na autě něco chybí :wow:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od Tommate »

keri píše:Aha, no moje chyba, já nemám ani polo ani maxidot. Já tam mám takový malý autíčko a u něj se symbolizují otevřené dveře a v každém rohu je malinkatý symbol pro žárovku. Jsou tam čtyři, dva vpředu a dva vzadu. Ty přední zhasnou hned po kontorle světel ( asi 1 s) a ty zadní až po sešlápnutí brzdy.
ano 4 kontrolky u jedničky, je to praktické při hledání vadné žárovky, kdyžtak mne opravte, ale to autíčko je přeci onen maxidot?!

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od patper »

Tommate píše:
keri píše:Aha, no moje chyba, já nemám ani polo ani maxidot. Já tam mám takový malý autíčko a u něj se symbolizují otevřené dveře a v každém rohu je malinkatý symbol pro žárovku. Jsou tam čtyři, dva vpředu a dva vzadu. Ty přední zhasnou hned po kontorle světel ( asi 1 s) a ty zadní až po sešlápnutí brzdy.
ano 4 kontrolky u jedničky, je to praktické při hledání vadné žárovky, kdyžtak mne opravte, ale to autíčko je přeci onen maxidot?!
Ne ne , Maxi-Dot je na II - je to, to to :wink: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... a&start=36

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od rfarsky »

Tak pánové a dámy
nastartuji rotzsvítí se mi kontrolky světel a po sešlápnutí brzdového pedálu mi zůstane svítit kontrolka na zadní levé skupinové světlo.Tak jsem vyzkoušel všechny žárovky a oni všechny fungujou.Nevíte čím ještě by to mohlo bejt.
Díkes za rady

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od widle »

a zkontroloval jsi obě žárovky?
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od rfarsky »

Kontroloval jsem to pouze opticky jestli to všechno svití ,obrysovky,brzdovky všechny tři,zpátečku a mlhovky a vše funguje.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: PŘÍSTROJOVKA: kontrolka žárovek, zhasne až po zabrždění

Příspěvek od Tommate »

na obrysovkách vzadu jsou po dvě žárovky, ve dne je to špatně vidět, tamy by mohla být zrada, vytáhni to celé a zkontroluj a porovnej s druhou stranou, a na tu kontrolku mají vliv myslím jenom obrysovky, blinkry a brzdovky - zpátečky a mlhovky ne

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“