TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

TOPENÍ, BUFÍK: oprava podávacího čerpadla, fotodokumentace

Příspěvek od rfarsky »

Tak jsem neodolal a rozebral jsem přídavné čerpadlo.Musí se roztemovat okraj a pak už to jde samo,sundá se přívodní klobouček podnim pístek s pružinkou který běhá v elektromagnetické cívce.Ta se tajky vysune ven.Kontakty z cívky jsem přeletoval a nahradil izolovanýma drátama ,který jsem vyvedl ven namísto kontaktů.Na konci jsem použil koncovky z Octavie protože se jich všude válí dost.Čerpadýlko maká a já jsem ušetřil 4500,-.V týdnu budu dělat ještě jedno udělám fotodokumentaci a pokud bude někdo potřebovat bude k mání.
Naposledy upravil(a) rfarsky dne 31.12.2006 07:34, celkem upraveno 1 x.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Tak zatím dám jenom pár foto samotného rozebraného čerpadlo a jen co bude chvilka času tak to dám i s popiskama a foto jak to vypadá opravené. http://album.volny.cz/rfarsky/browse.ph ... owse_page=" target="_blank

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Tak jsem se k tomu dokopal a dodělal to čerpadloVšecno je 100% funkční a odzkoušeno.Přeji příjemné chvíle s funkčním příhřevem.
Přílohy
Až to budem zapertlovávat zpátky musíme si s tím pohrát,ale protože obal čerpadla má osazení není na tom co zkazit.Nakonec jsem to zalil ještě do silikonu aby k tomu nemohla voda.
Až to budem zapertlovávat zpátky musíme si s tím pohrát,ale protože obal čerpadla má osazení není na tom co zkazit.Nakonec jsem to zalil ještě do silikonu aby k tomu nemohla voda.
Final.jpg (25.68 KiB) Zobrazeno 25410 x
A kdaž už tu cívku dostaneme ven tak zarovnáme výstupní kontakty podle stádia koroze očistíme a naletujeme nové přívodní kabely.Pořádně zaizolujeme a složíme to celé dohromady.
A kdaž už tu cívku dostaneme ven tak zarovnáme výstupní kontakty podle stádia koroze očistíme a naletujeme nové přívodní kabely.Pořádně zaizolujeme a složíme to celé dohromady.
DSC00074.JPG (21.02 KiB) Zobrazeno 25209 x
Takto se musí rozpertlovat osazení aby jste se do stali k cívce.Po otevření tomu musíte dát ár ran do klobouku jinak ta cívka nevypadne je tam dost natěsno
Takto se musí rozpertlovat osazení aby jste se do stali k cívce.Po otevření tomu musíte dát ár ran do klobouku jinak ta cívka nevypadne je tam dost natěsno
DSC00075.JPG (26.92 KiB) Zobrazeno 25208 x
Zde komplet ně rozebrané podávací čerpadlo do bufíku krom výstupního zpetného ventilu
Zde komplet ně rozebrané podávací čerpadlo do bufíku krom výstupního zpetného ventilu
DSC00071.JPG (23.22 KiB) Zobrazeno 25222 x

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Mám to pozpátku ale to neva čtěte od zadu

Andrej
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 12.10.2007 23:21
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Re: TOPENÍ: oprava podávacího čerpadla na naftu, fotodokumentace

Příspěvek od Andrej »

rfarsky, prezrel som si zase tvoju opravu podávacieho čerpadla, ktoré sa ináč nazýva dávkovacie. Predpokladám že to máš z prihrievača D3W. Je to veľký úspech že šlape dobre, lebo vraj sa musí na ňom po takomto úkone nastaviť dávkovanie. Dá sa vraj toto dávkovacie čerpadlo použiť po prestavení dávkovania aj na D5W. Som na to veľmi zvedavý lebo idem teraz meniť D3W za D5W bez výmeny podávacieho čerpadielka ale s jeho prestavením.Dá sa prestavovať len starší typ.Pokiaľ bude servisák ústretový tak urobím pár foto.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: oprava podávacího čerpadla na naftu, fotodokumentace

Příspěvek od rfarsky »

Myslím si ,že by to mohlo fongovat ale opačně to nejde.Dávkování nejde nastavit leda přes nějaké relé řídí ho jednotka.Zkoušel jsem čerpadýlko z D5W a to nejde dává moc nafty proto jsem opravil originál.V čerpadýlku samootném nic nastavit nejde.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: oprava podávacího čerpadla na naftu, fotodokumentace

Příspěvek od patper »

...a ja mam doma cerpadlo z D5W funkcni,ale pry dava malo - tak pokud nekdo chce na odskouseni - na dily :D :wink: Ani neni zoxidovane :idea:

Uživatelský avatar
sid666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 435
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: sevwer čech Otvwice

Re: TOPENÍ: oprava podávacího čerpadla na naftu, fotodokumentace

Příspěvek od sid666 »

patper píše:...a ja mam doma cerpadlo z D5W funkcni,ale pry dava malo - tak pokud nekdo chce na odskouseni - na dily :D :wink: Ani neni zoxidovane :idea:

člověče Páťo,vždyť jsem psal,že budu muset sehnat to pětkový,kvůli výměně bufíku ze 3W na 5W- takže se hlásím..zavolám ti a telefonicky se domluvíme na detajlech :wink:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ: oprava podávacího čerpadla na naftu, fotodokumentace

Příspěvek od Marek77 »

Je to zvláštní, ale já mám ve voze bufík D5W z roku 2004, ale čerpadlo je původní pro D3W (je na něm nápis 3,1) z roku 1998. Bufík pracuje naprosto bez problémů a topí jako o život.

Osobně si myslím, že na čerpadle nebylo nic přestavováno, protože na něm nejsou žádné známky otvírání nebo vniknutí. Spíš si myslím, že je skutečně původní a bez zásahu, ale jednotka bufíku si sama reguluje množství nafty tím, že čerpadlu dává impulsy o větší frekvenci.

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: oprava podávacího čerpadla na naftu, fotodokumentace

Příspěvek od rfarsky »

Marek77 píše:Je to zvláštní, ale já mám ve voze bufík D5W z roku 2004, ale čerpadlo je původní pro D3W (je na něm nápis 3,1) z roku 1998. Bufík pracuje naprosto bez problémů a topí jako o život.

Osobně si myslím, že na čerpadle nebylo nic přestavováno, protože na něm nejsou žádné známky otvírání nebo vniknutí. Spíš si myslím, že je skutečně původní a bez zásahu, ale jednotka bufíku si sama reguluje množství nafty tím, že čerpadlu dává impulsy o větší frekvenci.
Ten bufík D5W tam pasuje na D3W taky bych tam rád silnější.Co všechno se musí předělat, máš tam i vodní čerpadlo.
Díkes

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: TOPENÍ: oprava podávacího čerpadla na naftu, fotodokumentace

Příspěvek od ls »

Také mám 5kw ,jenom jsem to vyměnil .Ale nabízeli mi i jeden bufík a z toho vedly dva svazky drátů.Jedna prý byla na připojení čerpadla vody.ale bylo o dost dražší tak jsem vzal to s jedním svazkem.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: oprava podávacího čerpadla na naftu, fotodokumentace

Příspěvek od patper »

sid666 píše:
patper píše:...a ja mam doma cerpadlo z D5W funkcni,ale pry dava malo - tak pokud nekdo chce na odskouseni - na dily :D :wink: Ani neni zoxidovane :idea:

člověče Páťo,vždyť jsem psal,že budu muset sehnat to pětkový,kvůli výměně bufíku ze 3W na 5W- takže se hlásím..zavolám ti a telefonicky se domluvíme na detajlech :wink:
...pokud chces, mas ho tu :!: :wink:

Uživatelský avatar
k_lada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: oprava podávacího čerpadla na naftu, fotodokumentace

Příspěvek od k_lada »

Tak jsem měl taky uhnilý kontakty. Opravil jsem to podle tohohle návodu, ale čerpadlo pořád nefunguje. Nejdřív se bufík snažil několikrát rozběhnout, ale teď už nedělá nic. Nevíte kde může být chyba? Kdy má do toho čerpadla jít elektrika? Jenom když zapne bufík? Když jsem to čerpadlo vyndával, tak na kontaktech bylo napětí i když bylo vypnutý zapalování. Teď do něj elektrika nejde vůbec (pojistky jsem kontroloval). Jen pro kontrolu jsem to čerpadlo zkusil připojit přímo na baterku, ale nic se neděje, ani necvakne. Kdyby bylo nejhůř nevíte kolik stojí nové čerpadlo a kde se dá koupit? Díval jsem se do Etky ale nikde jsem ho tam nenašel. Na obalu nic napsaný nebylo, takže neznám ani jeho číslo. Bufík je D3W. Díky za rady.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: TOPENÍ: oprava podávacího čerpadla na naftu, fotodokumentace

Příspěvek od vilik »

Taky mě po několika neúspěšných pokusech o nastartování přestal startovat. musel jsem VAGem do registru chyb, vymazat je a pak zase jel dál.
Když jsem opravoval palivové čerpadlo, tak taky bufík hned nenastartoval. Musel jsem rozpojit naftovou hadičku těsně u bufíku, nechat asi 2 - 3 x zkusit nastartovat. Musí z hadičky stříkat nafta. Na další nastartování se to rozjelo.

Edit: zkoušel jsi rozebrat celé čerpadlo? Jsou tam ventilky - kuličky a může tam být nějaký bordel. To byl můj případ.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
k_lada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ: oprava podávacího čerpadla na naftu, fotodokumentace

Příspěvek od k_lada »

To čerpadlo jsem měl rozebraný celý přesně podle toho návodu. Nevypadalo to že tam je nějakej bordel. Asi budu muset na VAG aby mi vymazali tu paměť závad a snad se to rozběhne. Taky jsem si říkal jestli by se to čerpadlo nemělo zalejt naftou, ale to je asi blbost :-) Na přívodu do čerpadla nafta je, ale ven z něj už nejde vůbec nic. Ani když ho zkusím krátce připojit na baterku, tak ani necvakne. Když proměřím kontakty na čerpadle, tak je tam odpor cca 8 ohmů, takže bych řekl že vinutí je ok. Nechce se mi dávat 3500,- za čerpadlo, když nevím jestli je chyba v něm :-(

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“