OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Takhle jsem ho likvidoval 8)
Přílohy
shemik - oprava vedeni zadniho ostrikovace obr.09.JPG
shemik - oprava vedeni zadniho ostrikovace obr.09.JPG (45.76 KiB) Zobrazeno 3737 x
shemik - oprava vedeni zadniho ostrikovace obr.11.JPG
shemik - oprava vedeni zadniho ostrikovace obr.11.JPG (38.66 KiB) Zobrazeno 3737 x
shemik - oprava vedeni zadniho ostrikovace obr.10.JPG
shemik - oprava vedeni zadniho ostrikovace obr.10.JPG (41.84 KiB) Zobrazeno 3736 x

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Sem premyslel nad tim proc se ta hadicka rozpojila, ona totiz normalne moc dobre rozpojit nejde, drzi nacvaknuta dobre, tak k rozpojeni muselo dojit docela velkou silou.

Pod kobereckem, pod levou nohou je polystyrenova vystuha-opreka nohy, viz obrazek a ta mi praskla jak se o ni mimo jine opiram pri delsim couvani, kdy chci dobre videt dozadu a tak se otocim a pak se asi dost velkou casti sve vahy opiram o tuto podlozku. Tim jak praskla se rozdelila na dva kusy a tochu (rekneme v ramci par centimetru) putovala pod tim kobereckem. No a pri nejakem tom couvani jsem pravdepodobne rozpojil hadicku tim odlomenym kouskem te podlozky. 8)
Přílohy
shemik - oprava vedeni zadniho ostrikovace obr.08.JPG
shemik - oprava vedeni zadniho ostrikovace obr.08.JPG (28.3 KiB) Zobrazeno 3739 x

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Fana píše:Ahoj Shemiku, hele, měl bych dotaz jak jsi sušil podlahu pod řidičem po rozpojený hadičce k zadnímu ostřikovači. Jde ten filc nějak rozumně vyndat nebo se to musí násilím vyrvat? Zatim sušim tak, že jsem si to vypodložil, aby to trochu větralo, ale jde to samozřejmě hodně pomalu. :-) Díky za rady. Fana
Hodim to sem pro vsechny. Fano je to v prvnim prispevku na teto strane. Nevim jak to bude u Galaxy I (asi stejne), ale u Sharana II je ten filc v jednom kuse i se spolujezdcem, takze bych musel rozebirat pul auta, nez bych ho vyndal a to se mi nechtelo. Bylo to tak silene nacucany, ze v aute bych ho neususil, tak jsem ho podel tunelu s rucni brzdou urizl, pak z nej pul hodiny zdimal vodu vyslapavanim na sikme plose smerem dolu a pak ho nechal na tri dny na slunicku, nebo kdyz nesvitilo, tak v pruvanu na balkone. Ty tri dny jsem jezdil bez nej (jen s kobereckem), pak jsem ho tam teprve vratil. V aute jen odklopenim koberecku nebo vertackem bych ho susil snad nekolik tydnu, tak jsem na to sel takto. To ze je filc pod kobercem podle tunelu preriznuty myslim fakt neva. 8)

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Příspěvek od PajaS »

Mě se ro řezat nechtělo, ale možná jsem to neměl tak hrozně nacucaný. Zvolil jsem následující postup:

1) kobereček jsem přizvedl a podložil aby zůstal zvednutý.
2) ručníkem jsem z koberečku vyždímal co nejvíce kapaliny.
3) vzal jsem manželce fén a nechal ho foukat několik hodin pod koberec v různých úhlech až se to zdálo suchý.
4) bod 3 jsem musel po několika dnech opakovat a potom ještě jednou, protože se mi to zdálo znova vlhký, ale pokaždý už míň až to zůstalo suchý i po těch několika dnech. Celou tu dobu jsem jezdil bez boční platový lišty a pokaždý když jsem to někde odstavil, tak jsem to podložil aby to vysychalo.

Celkově to trvalo asi 3 týdny, ale už mám sucho.

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shemik »

Takhle jsem to puvodne chtel udelat i ja, ale kdyz to bylo po 2-3 dnech porad stejne mokry, tak jsem jsem zvolil radikalnejsi cestu, nechtelo se mi to resit nekolik tydnu. Pravda je, ze trpelivost ruze prinasi, takze to nemas preriznute, ale nejak jsem usoudil, ze pod tim kobercem to snad tolik nevadi. Hadicku jsem tak spojil, ze predpokladam, ze uz tam nikdy nepujdu. 8)

Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

Příspěvek od vasyl »

te auta maji vyrobni vadu z tym prutokem jsem to taky musel opravovat sušit nebudu nechci snad to ne zrezne :?

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Příspěvek od PajaS »

vasyl píše:te auta maji vyrobni vadu z tym prutokem jsem to taky musel opravovat sušit nebudu nechci snad to ne zrezne :?
No taky nemám strach, že by to prorezlo. :D

Uživatelský avatar
Dolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břest
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Dolik »

Kluci uz jste nekdo sundaval ostrikovace na predni sklo?ja jsem to zkousel a nejak to neslo vedou k nim dva draty a jeden je urvany kcemu jsou?Dik DOLIK
Rád jezdím Autem.jezdíme celá rodina.Ostrava,Vsetin a tak vseljak možně
Obrázek

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od midar »

Se sundavanim ti neporadim, jeste jsem nemel potrebu, ale ty draty to je vyhrivani trysek. Aktivuje se s vyhrivanim predniho skla.

Uživatelský avatar
Dolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břest
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Dolik »

tak to je dobre,ale ja nemam vyhricane celni sklo a ten jeden drat je upadly jak se tam de pridelat nejde se k tomu nejak dostat abych to mohl napojit
Rád jezdím Autem.jezdíme celá rodina.Ostrava,Vsetin a tak vseljak možně
Obrázek

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od midar »

To predni okno jsem opsal z navodu, ale treba tam je chyba a davali to na zadni se zrcatkama. Ja jsem to nestudoval, mam i predni :D .
Jinak o demontazi pise Etzold toto "Otevreme viko motoroveho prostoru a demontujeme izolaci vika (upevnena jedenacti uchyty). Model I
Od trysek odpojime privodni hadicku a rozpojime konektor vyhrivani trysek. Trysky sroubovakem vytlacime ven. Model II Odpojime privodni hadicku a konektor. Stiskneme vystupky a trysku vytlacime ven." Tak to mas doslova. Ja mam Galaxy II a u toho to vypada, ze se musi sundat plast pod sklem. ale zase se nemusi sundavat izolace. Tak si vyber. Vic neporadim.

Uživatelský avatar
Dolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břest
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od Dolik »

Tak to jsem zkoušel ale nějak to nešlo vytlačit tak to budu muset zkusit jinak dík
Rád jezdím Autem.jezdíme celá rodina.Ostrava,Vsetin a tak vseljak možně
Obrázek

PROCHOR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 31.01.2008 00:26
Bydliště: Praha 9

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od PROCHOR »

Pánové díky za informace. Mám Sharana teprve týden a už jsem ten mokrej hnus vyříznul a suším. Teď se podívám na téma "topení" a pustím se do opravy kouřícího bufíku. Jste skvělý díky, díky, díky.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od widle »

Kurňa, takové drahé auta a takové levné spoje....já už to dělal taky, rotpúojení pod přístrojovkou, filc sice zůstal v autě, ale fén si užil......
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

pitiwiesss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 23.12.2007 22:07

Re: OKNA, OSTŘIKOVAČE: ostřik zadního okna, přerušená hadička

Příspěvek od pitiwiesss »

Tak pánové co se tu dočítám mě děsí pač moturek ostřikovače mi jede ale voda nikde takže budu muset tedy hledat takže se už tedkom těšímm...:))

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“