Teplota pod 90°

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lucko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 16.11.2007 07:23
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od Lucko »

ja mam tiez asi nieco s termostatom, celu noc stoji auto vonku,a kim dojdem do prace co je nejakych 18 km sa mi zohreje na nejakych 75 stupnov.Rano mi nezapina sitic a ked sa rozbieham mi tak trha auto akoby islo skapat.Ked sa zohreje je vsetko ok.Moze to byt vsetko tim termostatom? mam ho vymenit?
je to motor 1.6 SR 74 kw

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od H8me »

Nemam s tim zadnou zkusenost, ale nejvetsi vliv na to ma podle me termostat - kdyz blbne, tak spatne ukazuje teplotu a tim "zmate" motor a ten dava vic nebo mene paliva. Proto auto cuka (malo paliva), to zname vsichni ze Skodaren :D, nebo vetsi spotreba a muze se nicit lambda sonda a katalyzator (prebytek paliva) - jinak vyse jsem psal navod, jak si zkontrolovat spravnou funkcnost termostatu:

termostat si muzete sami zkontrolovat ve vodni lazni, zda funguje, tak jak ma - zmerte si vysku termostatu, dejte ho do kadinky s vodou - nesmi se dotykat steny nadoby, pak musite zkontrolovat teplotu vhodnym teplomerem - termostat by se mel zacit roztahovat pri 85°C a konec roztahovani by mel byt 102°C - pri zahrati kolem 100°C by mela byt vyska termostatu o 7mm vetsi nez pred zahrivanim - snad to nekomu pomuze, treba zjistite, ze termostat je ok ...
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
Lucko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 16.11.2007 07:23
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od Lucko »

zabudol som napisat: bol som na diagnostike, lambda vypisala nejaku chybu, vymenili sme lambdu, teraz niesu ziadne chyby, ale nepocitil som rozdiel zeby auto islo lepsie ako predtim.Este znamy hovoril ze skusi vycistit skrtiacu klapku a kupim aj ten termostat.Ked nepomoze tak uz neviem, ale ked ty vravis ze velku ulohu robi ten termostat tak mozno to je vsetko len v tom...

Pavca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 15.11.2007 18:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od Pavca »

Něco podobného mi dělal předchozí Golf 3 1.6, bylo to tím termostatem, po výměně byl klid. Momentálně mám G4 1.6 74 kW (AKL) a občas se mi stane, že ručička dojde až na 90°C, pak začne pomalu padat zpátky dolů (někdy až úplně dolů), a po pár kilometrech se zase vrátí a ustálí na 90°C. Nebo jsem zkusil zastavit, vypnout motor a znova nastartovat - ručička se vrátila poslušně na 90 a zůstala tam. Myslím si, že je to v mém případě spíš nějakým čidlem, ne termostatem. Jinak jezdím denně 10 km do práce a motor se ohřeje tak po 2 km, v zimě cca po 3 - 4 km. Topit ale skoro nezačne...

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od H8me »

ja byt tebou, tak bych zkusil ten test, jestli mas moznost - treba zjistis, ze je to skrtici klapkou - to je taky dost mozny - ja mam s ni taky problem, ale jen pri volnobehu obcas na krizovatce me kolisaj otacky od cca 800-1100
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od GolfinoIV »

Lucko píše:zabudol som napisat: bol som na diagnostike, lambda vypisala nejaku chybu, vymenili sme lambdu, teraz niesu ziadne chyby, ale nepocitil som rozdiel zeby auto islo lepsie ako predtim.Este znamy hovoril ze skusi vycistit skrtiacu klapku a kupim aj ten termostat.Ked nepomoze tak uz neviem, ale ked ty vravis ze velku ulohu robi ten termostat tak mozno to je vsetko len v tom...
za vymenu nic nedas vyjde okolo 450sk. ale to ze nepise chybu moze byt aj vahou aj klapkou stava sa ze aj nic nevypise. aku mas chladiacu farby?
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od dawenow »

mel jsem problem taky s termostatem , motor se zahral cca po 15km a pote drzel chvilku teplotu na 90 a pote klesal na 70 a zpet na 90 , nedovedl udrzet stalou teplotu, nechal jsme vymenit termostat ale koupil jsme uz WAHLER za 714 kč, jelikoz levnejsi typy mi nedoporucovali , a ted vse OK , teplota po cca 5 km na 90 a nepohne se ani nahoru ani dolu, topeni hreje super , ( termostat pro 1.6 74kw ma teplotu otevreni 87C )

PS akorat pri vymene termostatu, uz lepe ho umistit inzenyri z VW nemohli , pristup uplne na hov....., nasadil jsme novy naplnil kapalinou a samozrejme spatne utesneno a znovu , no tak vymena trvala hodinku, ( kapalina pro 1.6 barva ruzova)

Uživatelský avatar
Lucko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 16.11.2007 07:23
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od Lucko »

GolfinoIV píše:
Lucko píše:zabudol som napisat: bol som na diagnostike, lambda vypisala nejaku chybu, vymenili sme lambdu, teraz niesu ziadne chyby, ale nepocitil som rozdiel zeby auto islo lepsie ako predtim.Este znamy hovoril ze skusi vycistit skrtiacu klapku a kupim aj ten termostat.Ked nepomoze tak uz neviem, ale ked ty vravis ze velku ulohu robi ten termostat tak mozno to je vsetko len v tom...
za vymenu nic nedas vyjde okolo 450sk. ale to ze nepise chybu moze byt aj vahou aj klapkou stava sa ze aj nic nevypise. aku mas chladiacu farby?
chladiacu mam G12 ( taka cerveno ruzova farba)
vymenim ten termostat,lebo aj tak sa mi to nejako strasne pomaly ohrieva,a dam vycistit klapku...ine ma nenapada nic

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od GolfinoIV »

Lucko píše:
GolfinoIV píše: za vymenu nic nedas vyjde okolo 450sk. ale to ze nepise chybu moze byt aj vahou aj klapkou stava sa ze aj nic nevypise. aku mas chladiacu farby?
chladiacu mam G12 ( taka cerveno ruzova farba)
vymenim ten termostat,lebo aj tak sa mi to nejako strasne pomaly ohrieva,a dam vycistit klapku...ine ma nenapada nic
skus ak na nieco pridem ja tak ti napisem si priamo z TT
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
Lucko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 16.11.2007 07:23
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od Lucko »

GolfinoIV píše:
Lucko píše: chladiacu mam G12 ( taka cerveno ruzova farba)
vymenim ten termostat,lebo aj tak sa mi to nejako strasne pomaly ohrieva,a dam vycistit klapku...ine ma nenapada nic
skus ak na nieco pridem ja tak ti napisem si priamo z TT
nie som z okolia, 16 km od Trnavy

Uživatelský avatar
Lucko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 16.11.2007 07:23
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od Lucko »

treba vymenit aj chladiacu ked sa meni termostat? ci nemusi sa menit?

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od GolfinoIV »

Lucko píše:treba vymenit aj chladiacu ked sa meni termostat? ci nemusi sa menit?
ked vytiahnes termostat tak ti zacne tiect a je lepsie raz za cas ju vymenit
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

cloviecikx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.10.2007 20:11

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od cloviecikx »

ja som mal problem s tym ze mi rucicka padala z 90 na spodok. Problem bol v cidle. Zalezitost 500-600sk. Neskor sa mi motor nechcel zohriat ani po 40km tak som si dal vymenit termostat asi za 200sk doplnil ruzovucku G12-ku a auto sa zohrieva po zhruba 5km

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od GolfinoIV »

cloviecikx píše:ja som mal problem s tym ze mi rucicka padala z 90 na spodok. Problem bol v cidle. Zalezitost 500-600sk. Neskor sa mi motor nechcel zohriat ani po 40km tak som si dal vymenit termostat asi za 200sk doplnil ruzovucku G12-ku a auto sa zohrieva po zhruba 5km
cize si menil aj aj. cidlo chladiacej aj termostat
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
Lucko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 16.11.2007 07:23
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: teplota pod 90°

Příspěvek od Lucko »

takze dnes mi menili termostat, auto zohreje na 90 asi po 3-4km, teplotu drzi stale na 90 ani sa nepohne dole,takze problem je zda sa vyrieseny.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“