Brzdy

Podvozky, kola, převodovky, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

boobika píše:nebo z feldy, včetně zadních bubnů

Rouballik: používání na zimu uzkých gum sem dotáhl leda někdo z finska apod. vzhledem k tomu, jak u nás zima vypadá je naprosto postačující doporučené obutí.
u aut s motorem vpředu a pohonem zadku je problém jinde než v šířce gumy. jde hlavně o váhu, co tlačí ty zadní kola k zemi.

Ano přečti si moji zprávu na kterou odpovídáš. Je tam přesně to co píšeš napsané(myslím tu sieru). Jsem z Krkonoš a myslím zimu né žádnou 5mm pražskou kalamitu.. Myslím opravdu 10cm nesoleného a neprojetého sněhu na silnici.

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Brzdy

Příspěvek od boobika »

spíš to vypadalo, že píšeš o šířce gum, ale to neva. hlavní je, že se domluvíme.
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

boobika píše:spíš to vypadalo, že píšeš o šířce gum, ale to neva. hlavní je, že se domluvíme.

Já:lepší úzké kvůli většímu tlaku(véze auta) na menší plochu
Ty:jde hlavně o váhu, co tlačí ty zadní kola k zemi.

Nevím co je na tom jiného, ale hlavně že se domluvíme.

Uživatelský avatar
Jahomi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Jahomi »

Brembo Easy na mjauto stojí 360kč s dph. na těch 51KW co máš jsou idealní na poměr cena/kvalita. Mam je už rok a max spokojenost.

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Brzdy

Příspěvek od boobika »

Rouballik píše:
boobika píše:spíš to vypadalo, že píšeš o šířce gum, ale to neva. hlavní je, že se domluvíme.

Já:lepší úzké kvůli většímu tlaku(véze auta) na menší plochu
Ty:jde hlavně o váhu, co tlačí ty zadní kola k zemi.

Nevím co je na tom jiného, ale hlavně že se domluvíme.
spíš jsem myslel váhu třeba v kufru. jako náklad nebo obsazený zadní sedačky. třeba se žigulem jsem zažil hodně a pokud jsi do kufru nedal na zimu pár železných ploten, tak jsi mohl mít kola jaký jsi chtěl.

ale jo. hlavní že se domluvíme :lol: :lol:
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Brzdy

Příspěvek od Bastard »

Rouballik píše:
boobika píše:spíš to vypadalo, že píšeš o šířce gum, ale to neva. hlavní je, že se domluvíme.

Já:lepší úzké kvůli většímu tlaku(véze auta) na menší plochu
Ty:jde hlavně o váhu, co tlačí ty zadní kola k zemi.

Nevím co je na tom jiného, ale hlavně že se domluvíme.
No zkrátka se bavíte o nápravovém tlaku :lol:
A ty úzký pneu do sněhu sem dotáhla nějaká severská rally. Tam mají úzký pneu na sníh. Takže třeba Colin McRae rally :mrgreen:

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

Rouballik píše:jj pedál se propadne, to je vše oka.. Jj to jsem chtěl slyšet že je to opravdu těma koutoučem a destičkama. Chlapy mi tu už házeli néjaký bremba, ale nevim nevim.. Vozím často plné auto v létě tam chci dávat 195ky kola a chci aby to brzdilo na fleku co by jste doporučili?
Runcajz píše:O lete si nepísal nič! Možno si myslel na leto! K tej Siere, Vyrábajú aj 4x4 a to ide ako tank!
A jediný kto mieša si ty! Trošku by si sa mal vrátiť na zem a menej hrať NFS. Teda aj moja obľúbená. :hug: Trošku by si sa mal zamyslieť čo chceš. Či jazdiť alebo iba brzdiť. Lebo zatiaľ sa mi zdá, že si nedal dole ručnú brzdu a stále niečo nevieš pochopiť. Ale v poho. Ak som sa ťa dotkol, ber ma s rezervou. Nechcem tu nikomu ubližovať. Ja by som na tvojom mieste nad tým ešte raz porozmýšlal. A byť ma nemusíš. :kap:
Chlape chlape neútoč! Tady máš to léto. Neboj mě neurazíš jen sei na tebe udělám názor.

Je vidět že to nechápete, že ty kola na silnejch autech nejsou jen tak pro pr**l. Ještě jednou a už snad naposled.. Máme F430 Scuderia váha Hmotnost: 1250 kg kola při nejmenšim 250ky .. Já mam starýho golfa váha 1450Kg kola 175ky, takže jako kola takhle široký kvůli váze můžeme vyloučit.. Fakt si myslíte že ty širouký kola na tom ferrari jsou jen tak? Že by stejně zrychlovalo a zpomalovalo na těch mejch 175kách? Takhle úzké kolo nedokáže přenést takovou sílu jak široké kolo, jednoduchá fyzika. Opravdu jste tak tvrdohlavý a neuznáte to ??

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Brzdy

Příspěvek od boobika »

bych ty hádky tady už ukončil :out: :kap:
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

Bastard píše:
Rouballik píše:
Já:lepší úzké kvůli většímu tlaku(véze auta) na menší plochu
Ty:jde hlavně o váhu, co tlačí ty zadní kola k zemi.

Nevím co je na tom jiného, ale hlavně že se domluvíme.
No zkrátka se bavíte o nápravovém tlaku :lol:
A ty úzký pneu do sněhu sem dotáhla nějaká severská rally. Tam mají úzký pneu na sníh. Takže třeba Colin McRae rally :mrgreen:
Dej si na svýho golfa pořádny pěkný balóny a přijeď se ukázat do Krkonoś.. Vysměju se ti jako malýmu klukovi, až budeš stát 50km od mýho baráku a volat že si se zakous do volantu když jsi vymetal příkopy.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

Nesnášim lidskou blbost, takže já na to nemám, abych t o ukončil :D :D

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Brzdy

Příspěvek od Bastard »

Rouballik píše:
Bastard píše: No zkrátka se bavíte o nápravovém tlaku :lol:
A ty úzký pneu do sněhu sem dotáhla nějaká severská rally. Tam mají úzký pneu na sníh. Takže třeba Colin McRae rally :mrgreen:
Dej si na svýho golfa pořádny pěkný balóny a přijeď se ukázat do Krkonoś.. Vysměju se ti jako malýmu klukovi, až budeš stát 50km od mýho baráku a volat že si se zakous do volantu když jsi vymetal příkopy.
Říkám snad něco proti úzkejm do sněhu?

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

Špatně jsem to pochopil sorry.

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Brzdy

Příspěvek od boobika »

Rouballik píše:Nesnášim lidskou blbost, takže já na to nemám, abych t o ukončil :D :D
óóó, tak to vlastně můžem být rádi za to, že sis na nás udělal čas viď? :999: :lol:

no nic. svoje jsem k tématu napsal a hotovo :shv:
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Runcajz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: S L O V E N S K O - Malacky

Re: Brzdy

Příspěvek od Runcajz »

Rouballik: Počuj, ludia sa ti tu snažia svojimi príspevkami trochu ulahčiť tvoje rozhodnutia, aj keď nechápem prečo. Ty už rozhodnutý si. Tak si kúp na leto 195ky. Nikto ti nebráni, veď ten rozmer je bežný na autá so 100ps a viac... No a na ferrari je tých koní viac a keby sme to mali prerátať čo sa týka rozmer pneu a počet koní ferarri vs GII tak verím že jazdíš na 135kách... Teda čo udávajú výrobcovia...
Jo a k tým názorom. Soráč ak som ti nesadol na lopatu. Ja som tiež tak na to pozeral ako ty teraz. Ale už jazdím nejaký ten piatok a pozerám naozaj na viac vecí a preto aj jazdím ako jazdím. Niekedy naozaj je menej viac!!!

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Brzdy

Příspěvek od Rouballik »

boobika píše:
Rouballik píše:Nesnášim lidskou blbost, takže já na to nemám, abych t o ukončil :D :D
óóó, tak to vlastně můžem být rádi za to, že sis na nás udělal čas viď? :999: :lol:

no nic. svoje jsem k tématu napsal a hotovo :shv:

hehe si dement, co na tenhle projev napsat. Jen nesnášim, když na těhleh fórech lidi, kteří o nějké problématice nic nevědí ze sebe dělají špičkové odborníky v obodu. A před všemi tady píší obsolutní bludy.To je jako já bych vám tady začal cpát néco o kvalitě brzdového ústrojí. Vim o tom velký prd, jako oni o pneumatikách a přenosu a působení sil.

A pak jsou lidi, kteří chtějí z někoho udělat debila viď.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“